آی دی سی: اندروید عامل تضعیف استیلای اپل بر بازار رایانه‌های لوحی

همکاران سیستم- گزارش شرکت پژوهشی داده‌های بین المللی (آی دی سی) نشان می‌دهد رایانه‌های لوحی اندرویدی در سه ماهه چهارم سال 2011 توانسته‌اند استیلای رایانه‌های لوحی تحت سیستم عامل iOs اپل را تضعیف کنند. براساس این گزارش سهم رایانه‌های لوحی اندرویدی در این دوره به 44.6 درصد رسیده است.

به گزارش وب سایت digitaltrends یافته‌های شرکت آی دی سی حکایت از آن دارد که در بازار رایانه‌های لوحی محصولات اندرویدی در حال پیشی گرفتن از محصولات اپل هستند. بر اساس این یافته‌ها، سهم آیپد اپل از 61.6 درصد در سه ماهه سوم سال 2011 به 54.7 درصد در سه ماهه چهارم این سال کاهش یافته است. سهم رایانه‌های لوحی تحت اندروید از این بازار از 32.3 درصد در سه ماهه سوم به 44.6 درصد در سه ماهه چهارم افزایش یافته است. تحلیل‌گران معتقدند مهم‌ترین علت کاهش سهم اپل از این بازار، فروش بالای محصولات اندرویدی بویژه کیندل فایر آمازون است.

شرکت آمازون تاکنون آمار فروش خود را به صورت رسمی فاش نکرده است. اما برآوردهای آی دی سی نشان می‌دهد در سه ماهه چهارم سال 2011 حدود 4.7 میلیون از این محصول به فروش رفته است. بر اساس این برآوردها در بازار رایانه‌های لوحی، کیندل فایر آمازون پس از آیپد اپل در رتبه دوم قرار دارد. سهم کیندل فایر از این بازار 16.8 درصد است. رتبه سوم این بازار نیز از آن سامسونگ است که سهمی 5.8 درصدی از این بازار را داراست. سهم رایانه‌های لوحی شرکت بارنز اند نوبل نیز بین 3.5 تا 4.5 درصد تخمین زده شده است.

بلک بری و اچ پی از دیگر برندهایی هستند که آی دی سی در گزارش تحلیلی خود به آنها اشاره کرده است. براساس یافته‌های این شرکت پژوهشی، سهم بلک بری از 1.1 درصد در سه ماهه سوم 2011 به 0.7 درصد در سه ماهه چهارم این سال کاهش یافته است. سهم رایانه‌های لوحی اچ پی که تحت سیستم عامل منبع باز این شرکت یعنی webOS هستند، نیز از 5 درصد به صفر کاهش یافته است.

digitaltrends

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *