آی بی ‌ام به خرید عرضه کنندگان راهکارهای هوشمندی تجاری ادامه می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت آی بی ‌ام از خرید یکی از عرضه کنندگان اتوماسیون‌های هوشمندی تجاری و نرم افزارهای یکپارچه سازی به نام استار انلایتیک (Star Analytics) خبر داده است.
به گزارش وب سایت enterpriseappstoday، شرکت آی بی ‌ام که تاکنون چند شرکت عرضه کننده راهکارهای هوشمندی تجاری را خریده است، این بار اقدام به خرید شرکت استار انلایتیک کرده است. شرکت استار از جمله عرضه کنندگان اتوماسیون‌های هوشمندی تجاری در آمریکا است که در زمینه یکپارچه سازی نرم افزارهای کاربردی مورد استفاده در کسب و کار‌ها نیز تخصص دارد. آی بی ‌ام هنوز اعلام نکرده این شرکت را به چه قیمتی خریده است.
بر اساس این گزارش، شرکت استار در حوزه هوشمندی تجاری و یکپارچه سازی نرم افزارهای کاربردی دارای دو محصول اصلی به نام‌های استار اینتگریشن سرور (Star Integration Server) و استار کامند سنتر (Star Command Center) است. استار اینتگریشن داده‌ها را از پایگاه‌هایی مثل اوراکل استخراج می‌کند و استفاده از آن‌ها در کسب و کارهای مختلف را امکان پذیر می‌کند. استار کامند سنتر نیز فرایندهای تحلیلی را به صورت خودکار انجام می‌دهد.
 آی بی ‌ام هدف خود از خرید این شرکت را استفاده آسان و سریع کسب و کار‌ها از خدمات تحلیلی اعلام کرده است.
شرکت آی بی ‌ام در سال ۲۰۱۰ شرکت نتزا (Neteza) را به قیمت بیش از یک میلیارد دلار خریداری کرد و بعد از آن چندین شرکت دیگر را که در زمینه تحلیل داده و هوشمندی تجاری تخصص داشتند، خریداری کرد. شرکت‌هایی مثل امپتوریس، واریسنت، تی لیف و وی ویزیمو از جمله عرضه کنندگان این راهکار‌ها هستند.