آی بی ام برای مقابله با کلاهبرداری مالی راهکارهای هوشمندی تجاری عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آی بی ام مجموعه‌ای جدید از نرم‌افزارهای هوشمندی تجاری را روانه بازار کرده است که شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک آن می‌توانند عملکرد مالی خود را بهبود بخشند و امکان کلاهبرداری‌های مالی را نیز کاهش دهند.

به گزارش وب سایت eweek راهکارهای جدید شرکت آی بی ام در حوزه هوشمندی تجاری می‌تواند زمینه استفاده بهینه از فرصت‌های نهفته در داده‌های کلان را فراهم کند. کاربران به کمک این راهکارها می‌توانند عملیات مالی خود را بهتر مدیریت کنند، امکان کلاهبرداری‌های مالی را کاهش دهند و روابط خود با مشتریان را نیز تقویت کند.

شرکت ای بی ام تصمیم‌گیران رده مدیرعاملی را گروه هدف راهکارهای هوشمندی تجاری جدید خود قرار داده و اظهار امیدواری کرده است که بتواند مشتریان راهکارهای خود در رده مدیرعامل‌ها را افزایش دهد و از این طریق جایگاه استراتژیکی را در بازار راهکارهای هوشمندی تجاری از آن خود کند.

این شرکت راهکارهای جدید خود را برمبنای تجارب حاصل از بیش از بیست هزار عملیات تحلیلی و ترکیب نوآوری‌ها و راهکارهای شرکت‌هایی که خریداری کرده، طراحی کرده است.

معاون ارشد بخش خدمات جهانی شرکت آی بی ام در این باره گفته است: آی بی ام می‌کوشد با یکپارچه کردن نرم‌افزارهای تحلیلی و هوشمندی تجاری با فرایندهای تجاری و تبدیل بینش‌ها و آگاهی‌های جدید به عمل به شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف کمک کند داده‌های کلان را از حالت تهدید به فرصت تبدیل کنند.

برآوردهای شرکت پژوهشی داده‌های بین المللی معروف به آی دی سی نیز نشان می‌دهد که تا سال 2015 کسب و کارهای مختلف در مجموع بیش از 120 میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف خرید خدمات و ابزار هوشمندی تجاری، اعم از سخت‌افزار و نرم‌افزار خواهند کرد.

eweek