آی بی ام با خرید شرکت ویویسیمو راهکارهای هوشمندی تجاری خود را تقویت می‌کند

همکاران سیستم- آی بی ام اعلام کرده شرکت ویویسیمو را که طراحی‌کننده نرم‌افزارهای تحلیل داده‌های کلان است، خریداری کرده است. شرکت ویویسیمو در زمینه گردآوری داده‌ها و اطلاعات از منابع مختلف و تحلیل آنها تبحر خاصی دارد.

به گزارش وب سایت enterpriseappstoday شرکت ویویسیمو (Vivisimo) اطلاعات و داده‌های مورد نیاز خود را از منابع مختلفی همچون ایمیل‌ها، صفحات وب، پایگاه‌های داده و ذخیره اسناد الکترونیکی گردآوری می‌کند و نتایج حاصل از تحلیل آنها را از طریق یک پایگاه تحت وب منتشر می‌کند.

شرکت ویویسیمو هم اکنون در سراسر جهان بیش از 140 مشتری دارد. بخش زیادی از مشتریان این شرکت نهادهای دولتی مثل اداره امنیت ملی، نیروی دریایی و آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا هستند.

آی بی ام با خرید شرکت‌های فعال در زمینه تحلیل داده‌ها می‌کوشد حضور خود در بازار راهکارهای هوشمندی تجاری را تقویت کند. این شرکت در اوایل ماه گذشته نیز شرکت واریسنت را که عرضه کننده نرم‌افزارهای عملکرد فروش (SPM) بود خریداری کرد. شرکت‌های الگوریتمیک و i2 از دیگر شرکت‌های فعال در این بازار هستند که در ماه‌های گذشته به تملک آی بی ام درآمده‌اند.

شرکت ویویسیمو به مشتریان آی بی ام کمک می‌کند تا عوامل موثر بر رفتار مصرف‌کنندگان خود را شناسایی کنند و عملکرد شبکه‌های خود را نیز بهبود ببخشند. ویویسیمو همچنین قرار است محصولات آی بی ام در زمینه تحلیل داده‌ها را نیز تقویت کند.

فعالیت شرکت‌های فعال در زمینه گردآوری و تحلیل داده‌های کلان از این جهت مهم است که بنا بر برآوردهای شرکت آی بی ام روزانه 2.5 کینتی لیون (یک میلیون تریلیون) بایت داده تولید می‌شود. شرکت آی دی سی نیز پیش‌بینی کرده است بازار راهکارهای تحلیلی داده‌های کلان تا سال 2015 به 16.9 میلیارد دلار خواهد رسید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *