آی بی ام با خرید شرکت واریسنت راهکارهای هوشمندی تجاری خود را ارتقا می‌دهد

آی بی ام با خرید شرکت واریسنت راهکارهای هوشمندی تجاری خود را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت آی بی ام اعلام کرده شرکت واریسنت، یکی از عرضه‌کنندگان راهکارهای مدیریت عملکرد فروش (SPM) و سیستم‌های پاداش‌دهی را خریده است. قرار است قرارداد ادغام این دو شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به سرانجام برسد.

به گزارش وب سایت enterpriseappstoday شرکت واریسنت که دفتر مرکزی آن در تورنتوی کاناداست، عمدتاً نرم افزارهایی تولید می‌کند که کار تحلیل داده‌های فروش و گزارش نتایج تحلیل را به صورت خودکار انجام می‌دهند. گردانندگان کسب و کارهای مختلف به کمک این راهکارها می‌توانند بینش بهتری از عملکرد شرکت متبوع خود در زمینه فروش و شیوه بهبود آن داشته باشند. نرم افزارهای شرکت واریسنت همچنین به کاربران کمک می‌کند با استفاده از یک رابط کاربری متمرکز سیستم پاداش‌دهی و حوزه‌های فروش خود را به نحو موثرتری مدیریت کنند.

خرید شرکت واریسنت می‌تواند آی بی ام را در ارتقای راهکارهای هوشمندی تجاری یاری کند. قرارداد منعقد شده بین دو شرکت، واریسنت را ملزم می‌کند کارکنان و نیروی کار متخصص خود را به طور کامل در اختیار آی بی ام قرار دهد.

راهکارهای مدیریت عملکرد فروش (SPM) که توسط شرکت واریسنت عرضه می‌شود، به‌ویژه از این نظر مهم است که بنا بر اعلام شرکت پژوهشی گارتنر می‌تواند خطای تحلیل داده‌های فروش را تا 90 درصد کاهش دهد. گارتنر همچنین اعلام کرده است این نرم افزارها زمان مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل داده ها را تا 40 درصد کاهش می‌دهند.

شرکت آی ‌بی‌ ام جزئیات بیشتری در مورد این قرارداد منتشر نکرده است. آی بی ام در سپتامبر سال گذشته نیز شرکت الگوریتمیک را که عرضه‌کننده راهکارهای هوشمندی تجاری بود به قیمت 887 میلیون دلار خریداری کرد. الگوریتمیک در عرضه راهکارهای تحلیل ریسک برای صاحبان خدمات مالی تجربه زیادی داشت. آی بی ام سال قبل از آن نیز شرکت اُپن پیج را که در زمینه عرضه راهکارهای مدیریت مخاطرات فعالیت می کرد، خریداری کرده بود.