آی بی‌ ام یکی دیگر از بخش‏‌های کم‎سود خود را فروخت

آی بی‌ ام یکی دیگر از بخش‏‌های کم‎سود خود را فروخت

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ ام اعلام کرده است واحد برون‏‌‌سپاری خدمات مراقبت از مشتری خود را به قیمت ۵۰۵ میلیون دلار به شرکت سینِکس (Synnex) واگذار می‌‏کند.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، شرکت آی بی‌ ام قصد دارد واحد برون‏‌سپاری خدمات مراقبت از مشتری خود را به خاطر حاشیه سود پایین این بخش به یکی از شرکای تجاری خود به نام سینکس واگذار کند. این واحد یکی از بخش‌‏های شعبه برون‏‌سپاری فرایندهای کسب و کار در شرکت آی بی‌ ام است. آی بی‌ ام به کمک این بخش برخی فرایندهای کسب و کار شرکت‏‌ها و سازمان‏‌های مشتری خود را انجام می‌‏دهد. شرکت سینکس نیز یکی از عرضه‏‌کنندگان خدمات مراقبت از مشتری است.
این غول دنیای آی‏ تی که چندی است تلاش می‌‏کند تمرکز خود را بر بخش‌‏های پرسود‌تر افزایش دهد، قصد دارد برخی از شعبه‏‌های زیرمجموعه خود را که حاشیه سود پایینی دارد، به شرکت‏‌های دیگر واگذار کند. آی بی‌ ام پیش از این نیز برخی از بخش‌‏های کم ‏سود خود مثل بخش رایانه‏‌های شخصی، هارد درایو‌ها و دستگاه‌‏های فروش فروشگاهی (PoS) را به شرکت‏‌های دیگر واگذار کرده بود.
لوری استیل، مدیر بخش خدمات فرایند-مدار جهانی در شرکت آی بی‌ ام درباره واگذاری این بخش به شرکت سینکس گفته است: این توافق برای آی بی‌ ام مفید است، چرا که تمرکز ما بر نرم‌‏افزار‌ها و راهکارهای تحت پردازش ابری مدیریت ارتباط با مشتری را افزایش می‌‏دهد و ما را در حرکت به سمت فضاهای نوآورانه‏‌تر و پر ارزش‏‌تر یاری می‌‏کند.
آی بی‌ ام همچنین اعلام کرده است علیرغم این واگذاری، همچنان به حضور خود در بازار برون‏‌سپاری فرایندهای کسب و کار (BPO) ادامه خواهد داد. این شرکت برای تثبیت موقعیت خود در این بازار سال گذشته شرکت کنکسا را به قیمت ۳. ۱ میلیارد دلار خریده بود تا بتواند فرایندهای مدیریت منابع انسانی را برای کسب و کارهای مشتری خود انجام دهد.
بر اساس این گزارش، آی بی‌ ام همچنان به فروش نرم‌‏افزار‌ها، راهکار‌ها و مشاوره‏‏‌هایی که جای پای این شرکت را در بازار خدمات مراقبت از مشتری محکم نگه می‌‏دارد، ادامه خواهد داد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *