آی بی‌ ام سرعت اینترنت را تا ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌‏دهد

آی بی‌ ام سرعت اینترنت را تا ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت آی‏ بی ‏ام اعلام کرده است به فناوری جدیدی دست یافته است که به کمک آن می‌‏تواند سرعت اینترنت را بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد.
به گزارش وب‏ سایت theinquirer، شرکت آی‏ بی‏ ام اعلام کرده است به فناوری جدیدی برای افزایش سرعت تبادل داده‌های کلان دست یافته است که به کمک آن می‌‏تواند سرعت انتقال داده‏‌ها در اینترنت را به ۲۰۰ تا ۴۰۰ گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. به گفته آی‏ بی‏ ام انتقال داده‏‌ها به این روش نیازمند صرف انرژی بسیار کمی است. دانشمندان این شرکت با استفاده از یک ابزار پیش‏ نمونه که آن را در کنفرانس بین‏ المللی مدارهای جامد (ISSCC) ارائه کرده‌اند، به این سرعت دست یافته‌اند.
بر اساس این گزارش، در این ابزار از فناوری تبدیل آنالوگ به دیجیتال استفاده شده است و به کمک آن می‌‏توان سرعت انتقال داده‌های کلان بین پایگاه‌های پردازش ابری را افزایش داد. آی‏ بی‏ ام اعلام کرده است این فناوری از چنان سرعتی برخوردار است که به کمک آن می‌‏توان یک فایل ۱۶۰ گیگابایتی را در عرض چند ثانیه دانلود کرد. آی بی‌ ام این فناوری را به کمک یک موسسه پژوهشی سوئیسی به نام ای‏ پی‏ اف‏ ال (EPFL) توسعه داده است.
پژوهشگران آی بی‌ ام با مقایسه حجم تبادل داده‏‌ها در سال ۱۹۹۲ (روزانه ۱۰۰ گیگابایت) با امروز (روزانه دو اگزابایت) گفته‌اند به موازات افزایش ترافیک و حجم داده‌های کلان به صورت تصاعدی ضروری است که استانداردهای شبکه‏ از سرعت‌های بالاتری برای تبادل داده پشتیبانی کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *