آی بی‌ ام راهکار جدیدی در حوزه منابع انسانی روانه بازار می‌‏کند

آی بی‌ ام راهکار جدیدی در حوزه منابع انسانی روانه بازار می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ ام راهکار جدیدی برای ارتقای فعالیت‌های مرتبط با مدیریت منابع انسانی عرضه کرده است که تحت فناوری پردازش ابری است.
به گزارش وب‏ سایت pcworld، شرکت آی بی‌ ام راهکار جدیدی در حوزه فعالیت‌های مرتبط با منابع انسانی طراحی کرده است که بسته استعدادهای کنکسا (Kenexa) نام دارد. کنکسا در واقع نام یک شرکت عرضه‏ کننده نرم ‏افزارهای منابع انسانی است که آی بی‌ ام در سال ۲۰۱۲ آن را به قیمت ۳. ۱ میلیارد دلار خریداری کرد.
راهکار جدید آی بی‌ ام به متخصصان حوزه منابع انسانی و مدیران کسب و کار‌ها کمک می‌‏کند فرایندهایی مثل استخدام، تربیت نیروی شغلی و ارزیابی عملکرد کارکنان خود را با سهولت بیشتری انجام دهند. این نرم ‏افزار به صورت پیش‏ فرض دارای یک تحلیل‏گر ویژه است که می‌‏توان کاربران را در تصمیمات مرتبط با مدیریت منابع انسانی یاری کند. البته کاربران می‌‏توانند تحلیل‏گرهای پیشرفته دیگری مثل بسته داده‌های کلان بنیاد واتسون را نیز به آن اضافه کنند.
بر اساس این گزارش، راهکار کنکسای آی بی‌ ام به صورت یک نرم ‏افزار تحت پردازش ابری (SaaS) عرضه خواهد شد و کسب و کارهای مشتری می‌‏بایست به ازای تعداد کاربرانی که از آن استفاده می‌‏کنند، حق اشتراک بپردازند. آی بی‌ ام تصمیم گرفته است در فصل جاری میلادی این محصول را روانه بازار کند.
جاناتان فِرار، معاون بخش نیروی کار هوشمند آی بی‌ ام درباره این محصول گفته است: شرکت آی بی‌ ام عرضه راهکارهای مدیریت منابع انسانی، کار جمعی، شبکه‌های داخلی (اینترانت) و شبکه‌های بیرونی (اکسترانت) در قالب یک بسته نرم‏ افزاری را فرصت قابل توجهی می‌‏داند.