آی بی‌ ام به واحد خدمات کسب و کار شرکت ریم چشم دوخته است

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ ام به خرید واحد خدمات کسب و کار شرکت ریم علاقه‌مند شده است. یک منبع نا‌شناس ضمن انتشار این خبر، اعلام کرده آی بی‌ ام، یکی از بزرگ‌ترین غول‌های نرم افزاری جهان اقداماتی غیررسمی در این باره را شروع کرده است.
به گزارش وب سایت zdnet، واحد خدمات کسب و کار شرکت ریم نظر آی بی‌ ام را به خود جلب کرده است. واحد خدمات کسب و کار شرکت ریم شبکه‌ای متشکل چندین سرورهای امن است که ریم از آن‌ها برای پشتیبانی گوشی‌های بلک بری خود استفاده می‌کرد. اخیراً یک منبع نا‌شناس به وب سایت بلومبرگ گزارش کرده است که آی بی‌ ام به خرید این واحد علاقه‌مند شده است، اما هنوز هیچ یک از طرفین به صورت رسمی وارد عمل نشده‌اند.
همین منبع به بلومبرگ گفته است شرکت بلک بری برای تصمیم گیری درباره واحد خدمات کسب و کار خود ناچار است تا زمان عرضه گوشی هوشمند بلک بر ۱۰، یعنی تا سال آینده، منتظر بماند. شرکت ریم که تا پیش از این به خاطر گوشی‌های بلک بری خود شناخته می‌شد، در این اواخر بخش زیادی از بازار فناوری‌های همراه خود را از دست داده است. تورسون هینز، مدیر عامل این شرکت اخیراً از قصد خود برای احیای بخش خدمات کسب و کار‌ها و سرمایه گذاری در این بازار خبر داده بود. این شرکت حدود یک ماه قبل راهکاری به نام مدیریت ابزار همراه (ام دی‌ ام) را در آسیا عرضه کرد و نشان داد که به بازار در حال رشد این قاره چشم دوخته است.
وب سایت تلگراف نیز با استناد به نظر برخی تحلیل گران ارزش واحد خدمات کسب و کار شرکت ریم را بین ۱ تا ۲.۵ میلیارد دلار برآورد کرده است. تلگراف همچنین گزارش کرده است که در پی انتشار اخبار و گمانه زنی‌های مربوط به خرید این واحد توسط شرکت آی بی‌ام، سهام ریم در بورس تا ۹ درصد افزایش یافته است.