آی بی‌ام نرم افزار تحلیلی جدیدی برای کسب و کارهای تجاری عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ام ابزار تحلیلی جدیدی عرضه کرده است که مدیران شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر می‌توانند از آن در فرایند تصمیم گیری خود استفاده کنند. این راهکار با تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده‌ها و اطلاعات، امکان تصمیم گیری فوری را برای کسب و کارهای کاربر فراهم می‌کند.
به گزارش وب سایت enterpriseappstoday ، راهکار جدید شرکت آی بی‌ام که نرم افزار تحلیلی مدیریت تصمیم نام گرفته است، می‌تواند به صورت خودکار طیف وسیعی از داده‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و بینش دقیقی از روندهای حاکم بر داده‌ها را به دست بیاورد. کسب و کارهای کاربر می‌توانند از این ابزار برای تجزیه و تحلیل داده‌های ذخیره شده در پایگاه‌های داده‌های کلان (big data) نیز استفاده کنند.
این راهکار برای تجزیه و تحلیل داده‌های کلان از فناوری‌های InfoSphere Streams و Entity Analytics شرکت آی بی‌ام استفاده می‌کند. نرم افزار تحلیلی مدیریت تصمیم، می‌توانند با تجزیه و تحلیل پایگاه‌های داده در هر ثانیه هزاران تصمیم را به کاربران پیشنهاد دهد.
یکی دیگر از ویژگی‌های این نرم افزار این است که قابلیت تجزیه و تحلیل محتویات شبکه‌های اجتماعی را داراست و می‌تواند مطالب و نظرات مشتریان شرکت‌های کاربر درباره هر موضوع را رهگیری و تحلیل کند. شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر به کمک این قابلیت می‌توانند دامنه نفوذ خود در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی را ارزیابی کنند و بینش دقیقی از رفتار مشتریان خود نیز کسب کنند.
شرکت آی بی‌ام گفته است استفاده از این نرم افزار می‌تواند تاثیر زیادی بر سرعت و نحوه پاسخگویی کاربران به مشتریانشان داشته باشد. دیپاک ادوانی، معاون بخش محصولات و راهکارهای تحلیلی شرکت آی بی‌ام در توضیح اهمیت استفاده از این نرم افزار گفته است: در دنیای امروز، وقتی یک مشتری ابراز نارضایتی می‌کند، شرکت‌ها باید درباره واکنش‌های احتمالی به این نارضایتی تصمیم گیری کنند. اتخاذ این تصمیم نباید با یک روز یا حتی یک ساعت تاخیر انجام گیرد، بلکه در‌‌ همان لحظه باید نسبت به آن واکنش نشان دهند. این نرم افزار به کارکنان شرکت‌ها وسازمان‌های کاربر کمک می‌کند تا در چنین مواقعی در لحظه تصمیم گیری کنند.