آی بی‌ام شیوه تعامل کسب و کار‌ها با مشتریانشان را ارتقا می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ام لابراتوار جدیدی تاسیس کرده است که کسب و کارهای تجاری به کمک آن می‌توانند شیوه‌های بهتری برای تعامل با مشتریان و کارکنان خود پیدا کنند.
به گزارش وب سایت itworld، شرکت آی بی‌ام سیاست جدیدی را در پیش گرفته که بر اساس آن قصد دارد از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایر فناوری‌های نوظهور به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک کند با مشتریان و کارکنان خود تعامل موثرتری برقرار کنند.
بر اساس این گزارش، آی بی‌ام لابراتوار جدیدی با نام لابراتوار تجربه مشتری آی بی‌ام تاسیس کرده که قرار است زمینه دسترسی کسب و کارهای تجاری را به پژوهشگران و مشاوران تحلیل گر خود فراهم کند و آن‌ها در یافتن راه‌های جدید برای ایجاد تعامل با مشتریان و کارکنانشان یاری کند.
آی بی‌ام دو سال پیش نیز لابراتوری با نام لابراتوار خدمات آی بی‌ام تاسیس کرد که خدمات مشابهی به کسب و کارهای مشتری این شرکت ارائه می‌کرد. در حال حاضر این لابراتوار بیشتر بر روی عرضه خدمات مربوط به مدیریت زیرساخت‌های آی تی کسب و کار‌ها تمرکز کرده است.
به گفته آی بی‌ام، لابراتور جدید به شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک خواهد کرد تا بینش و آگاهی بیشتری در زمینه تعامل با مشتریان و کارکنانشان به دست آورند. کسب و کارهای مشتری آی بی‌ام به کمک این لابراتوار خواهند توانست به تفاوت‌های موجود میان مشتریان خود پی ببرند و از این طریق تعامل موثرتری با آن‌ها داشته باشند.
محمود نقشینه، معاون بخش خدمات پژوهشی شرکت آی بی‌ام ضمن تاکید بر اهمیت شبکه‌های اجتماعی و فناوری‌های همراه در زمینه جمع آوری بازخوردهای مشتریان گفته است: امروزه کسب و کار‌ها شیوه‌های کاملاً متفاوتی برای جلب مشارکت مشتریان خود دارند و این فناوری‌ها نیز شیوه جدیدی برای دسترسی به مشتریان را فراهم می‌کند، اما شما باید دریابید چه زمانی برای جلب مشارکت آن‌ها مناسب است.
آی بی‌ام اعلام کرده است حدود ۱۰۰ نفر از پژوهشگران این شرکت در این لابراتوار به کسب و کار‌ها کمک خواهند کرد تا تعامل بهتری با مشتریان خود داشته باشند. شرکت آی بی‌ام هم اکنون حدود سه هزار پژوهشگر در سراسر جهان دارد و سالانه ۶ میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه هزینه می‌کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *