آی بی‌ام راهکارهای خود در زمینه تجارت هوشمند را تقویت می‌کند

آی بی‌ام راهکارهای خود در زمینه تجارت هوشمند را تقویت می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ام اعلام کرده است که پرونده خرید ۴۴۰ میلیون دلاری شرکت DemandTec را بسته است. این شرکت از جمله شرکت‌های مطرحی است که برای خرده فروشان در صنایع مختلف راهکارهای تحلیلی مبتنی بر پردازش ابری ارائه می‌کند.

به گزارش eweek مدیران آی بی‌ام اظهار امیدواری کرده‌اند خرید این شرکت به ارتقای راهکارهای آی بی‌ام در زمینه تجارت هوشمند کمک کند.

آی بی‌ام عرضه راهکارهای تجارت هوشمد خود را از ماه مارس سال ۲۰۱۱ شروع کرد. شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر می‌توانند به کمک این راهکار‌ها فرایندهای تجاری خود را به گونه‌ای طراحی کنند که بتوانند نیاز‌ها و تقاضاهای مشتریان خود را در بازار محصولات و خدمات دیجیتال با سرعت بیشتری برآورده کنند. افزوده شدن قابلیت پردازش ابری به این خدمات به شرکت‌های کاربر کمک می‌کند دسترسی فوری تری به اطلاعات مشتریان خود داشته باشند و فرایند بازگشت سرمایه خود را تسریع کنند.

شرکت DemandTec با ارائه راهکارهای تحلیلی به مشتریان خود کمک می‌کند تا شیوه ارائه خدمات خود را از طریق فناوری پردازش ابری ارتقا بخشند. کاربران به کمک این راهکارهای تحلیلی می‌توانند روندهای نهفته در بازار پیش روی خود را بهتر بشناسند و با تقویت بینش و آگاهی خود در زمینه قیمت خدمات و پشتیبانی محصولات سودآوری خود را افزایش دهند.

مثلاً مدیران شرکت‌های کاربر با همکاری خرده فروشان می‌توانند شرایط بازار را از نظر قیمت محصولات و خدمات بهتر درک کنند و قیمت‌های خود را به گونه‌ای تنظیم کنند که مزیت‌های رقابتی آن‌ها را افزایش دهد.

شرکت DemandTec به آی بی‌ام کمک می‌کند راهبرد «نرم افزار به مثابه خدمات» خود را نیز ارتقا بخشد. خرید DemandTec همچنین باعث می‌شود نیروی کار ۳۵۰ نفری این شرکت به آی بی‌ام بپیوندند و سود این غول نرم افزاری را افزایش دهند.

راهکارهای تحلیلی شرکت DemandTec در سراسر جهان حدود ۴۵۰ مشتری دارد. خرده فروشی‌های صنایع مختلفی مثل داروخانه‌ها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های تهیه غذا، سوپرمارکت‌ها، فروشگاه‌های لوازم الکترونیکی، فروشگاه‌های لوازم اداری و غیره از جمله مشتریان خدمات این شرکت هستند.