آی‌بی‌ام و Airbnb بالاخره توافق کردند

این طور که رسانه‌های خبری اعلام کردند، 9 ماه پس از طرح شکایت حق ثبت اختراع علیه آی‌بی‌ام، شرکت Airbnb سرانجام تصمیم گرفت ادعاهای خود را به عنوان بخشی از یک توافق مشترک محرمانه رد کند.
شرکت آی‌بی‌ام به همراه شرکت Airbnb که دفتر مرکزی آن در شهر سانفرانسیسکو واقع شده است روز گذشته طرح مشترک رد پرونده قضایی مطرح شده را علنی کردند. در این اتفاق هیچ یک از دو شرکت حاضر نشد جزییات مربوط به این توافق مشترک را اعلام کند.
«ویلیام لافونتِین» مدیر مرکز مالیکت معنوی آی‌بی‌ام با انتشار بیانیه‌ای گفت: «شرکت آی‌بی‌ام سالانه بیش از 5 میلیارد دلار در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می‌کند. این توافق علاوه بر موارد کلی، ارزش مالکیت معنوی برای ما را نشان می‌دهد که در اصل ناشی از دنبال کردن روند نوآوری در شرکت ما است. ما خوشحالیم که این موضوع حل شده است.»

«کریستوفر نالتی» سخنگوی شرکت Airbnb با انتشار بیانیه مجزا در این خصوص گفت: «بر اساس این توافق آی‌بی‌ام تشخیص داده است که این اقدام برای هر دو شرکت مثمر ثمر بوده است. ما خوشحالیم که این اختلاف را حل کردیم و همچنان بر ماموریت خود متمرکز خواهیم بود».
آی‌بی‌ام نخستین بار شکایت خود علیه شرکت مذکور را مارس سال جاری مطرح کرد و طی آن گفته شد که Airbnb بدون اجازه از فناوری آنها استفاده کرده است. در این زمینه به طور خاص مطرح شد که برخی حق امتیازهای ثبت شده مربوط به تجارت آنلاین شرکت آی‌بی‌ام نقض شده است. این شرکت با مطرح کردن دادخواست قضایی ادعا کرد که سال‌های متمادی سعی کرده است با Airbnb توافق متقابل داشته باشد که به صورت مشابه این توافق را با شرکت‌های آمازون، اپل، گوگل و فیسبوک منعقد کرده است.

منبع: bizjournals