آی‌بی‌ام همچنان بااقتدار به پیش می‌رود

آی‌بی‌ام همچنان بااقتدار به پيش می‌رود

همکاران سیستم- شرکت آی بی‌ام با انتشار گزارش مالی سه ماه شرکتش و اعلام سوددهی فرا‌تر از پیش بینی‌ها، اعلام کرد که با وجود شرایط بد اقتصادی، شرکت‌ها حاضرند برای فناوری اطلاعات هزینه کرده و در این بخش سرمایه گذاری‌های هنگفتی به عمل آورند.

خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر آورده است: اگر چه این نگرانی وجود دارد که افزایش بحران بدهی‌ها در اتحادیه اروپا تأثیر منفی روی رفتار مصرف کنندگان داشته باشد، اما بر طبق آمار مالی، شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات می‌توانند بر شرایط ناگوار اقتصاد جهانی غلبه کنند.

 آی بی‌ام صد ساله در این سه ماه حداقل سودی که از هر سهام به دست آورد 13. 35 دلار بود. این شرکت در سه ماهه دوم سال 2011 از هر سهم سودی معادل 13. 25 دلار به دست آورده بود.

همچنین حجم کسب و کار این شرکت در این دوره با 8 درصد افزایش به رقم 26. 2 میلیارد دلار رسید. سود خالص این شرکت از هر سهم با افزایش 15 درصدی، 3. 28 دلار برآورد شده است.

 اما آنچه باعث می‌شود سرمایه گذاران چندان از این آمار خوشحال نشوند، افت شاخص آی بی‌ام در معاملات بورس است. شاخص این شرکت در این سه ماهه به طور میانگین 2. 46 درصد کاهش داشته است.

 

اخبار یاهو

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *