آی‌بی‌ام سیستم‌های جدیدی برای مدیریت داده‌ها معرفی کرد

همکاران سیستم- شرکت آی‌بی‌ام سیستم‌های جدیدی را برای مدیریت داده‌ها معرفی کرده است که قابلیت رقابت با محصولات شرکت‌های اوراکل و سپ در این حوزه را دارا هستند.
به گزارش وب سایت searchdatamanagement، مقامات شرکت آی‌بی‌ام اعلام کرده‌اند این سیستم‌ها از مجموعه محصولات پیورسیستم (PureSystem) آی‌بی‌ام هستند و سازمان‌ها و شرکت‌های کاربر به کمک آن‌ها می‌توانند حجم بسیار وسیعی از داده‌های خود را مدیریت کنند و با تجزیه و تحلیل آن‌ها بینش‌ها و آگاهی‌های سودمندی در قبال کسب و کار خود به دست آورند. شرکت آی‌بی‌ام قصد دارد در یک کنفرانس مطبوعاتی در بوستون آمریکا از راهکارهای جدید خود که نام پیوردیتا (PureData) را برای آن‌ها برگزیده است، رونمایی کند.
راهکارهای پیور سیستم شرکت آی‌بی‌ام برای ذخیره و تجزیه و تحلیل داده‌های کلان به کار می‌رود. این راهکار‌ها طوری طراحی شده است که به شرکت‌ها و سازمان‌های کاربر کمک می‌کند کار انتقال اطلاعات خود بر روی این پایگاه‌ها و یا تبادل آن‌ها به پایگاه‌های داده را با استفاده از کارت‌های اعتباری انجام دهند. شرکت آی‌بی‌ام درباره محصول جدیدی که از این مجموعه عرضه کرده گفته است این سیستم‌ها دارای پیکره بندی‌های سخت افزاری و نرم افزاری جدیدی است که دسترسی همیشگی به جریان تبادل داده‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند.
یکی دیگر از قابلیت‌های این سیستم‌ها این است که با تجزیه و تحلیل سریع داده‌ها به کسب و کارهای کاربر اجازه می‌دهد بر مبنای بینش‌ها و آگاهی‌های جدید به دست آمده از این تجزیه و تحلیل به سرعت درباره فعالیت‌های مختلف خود تصمیم گیری کنند. مثلاً، کسب و کارهای کاربر می‌توانند به سرعت متوجه وجود کلاهبرداری در هنگام انجام عملیات پردازش کارت‌های اعتباری و یا تغییرات صورت گرفته در زنجیره تامین و تقاضای محصولات خود شوند و به سرعت در این زمینه تصمیم گیری کنند.
بنا به گفته مدیران‌ ای بی‌ام، راهکارهای جدید این شرکت توانایی رقابت با سیستم‌های اگزادیتای شرکت اوراکل و هانای شرکت سپ را دارا هستند. آی‌بی‌ام زمان عرضه محصولات پیوردیتا را پایان اکتبر سال جاری اعلام کرده است. قیمت پایه این سیستم‌ها برای فروش ۵۰۰ هزار دلار اعلام شده است.