آینده دل همچنان نامعلوم باقی ماند

آینده دل همچنان نامعلوم باقی ماند

همکاران سیستم- پس از نشست سهامداران شرکت دل در پنج‌شنبه گذشته برای دادن رای مثبت به پیشنهاد خصوصی‌سازی این شرکت بزرگ و به تعویق افتادن این تصمیم دقایقی پس از برگزاری جلسه یاد شده، آینده شرکت دل همچنان نامشخص باقی ماند.
به گزارش وب سایت itp، سهامداران دل چهارشنبه هفته جاری بر واگذاری سهام «مایکل دل» (Michael Dell) به قیمت ۵۶. ۱۳ دلار برای هر سهم رای خواهند داد. «مایکل دل» امیدوار است که در دقایق پایانی نظر اکثریت سرمایه‌گذاران این شرکت را به خود جلب کند، اما باید توجه داشت که او به همراه شرکت سرمایه گذاری Silver Lake Partners برای خرید سهام ۴. ۲۴ میلیارد دلاری این شرکت پول کافی ندارد.
 «مایکل دل» قصد دارد شرکتی را که وی در اتاق دانشجویی‌اش تاسیس کرد خصوصی کند. با این اتفاق او می‌تواند بدون آنکه با موانع مراکز نظارت عمومی مواجه شود، بر مدل‌های مختلف ابزارهای سازمانی و تجاری تمرکز کند. البته باید توجه داشت که این اقدام او از جانب برخی سهامداران مورد انتقاد قرار گرفته است. این سهامداران معتقدند که اقدام یاد شده باعث بی‌ارزش شدن فعالیت‌های دل می‌شود و در ‌‌نهایت درآمدهای آن در آینده را کاهش می‌دهد.
دو سهامدار اصلی این شرکت «مایکل دل» و شرکت Carl Icahn and Southeastern Asset Management هستند که برای خصوصی‌سازی این شرکت  تلاش می‌کنند. اما این دو بخش بدون موافقت دیگر سهامداران نمی‌توانند دست به این اقدام بزنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *