آیا با پردازش ابری، نت‌سوییت جای SAP را خواهد گرفت؟

آیا با پردازش ابری، نت‌سوییت جای SAP را خواهد گرفت؟

همکاران سیستم- تحلیلگران معتقدند که به زودی برنامه‌های کاربردی سازمانی مبتنی بر نرم‌افزارهای مستقر در محل جای خود را به راهکارهای تحت وب مبتنی بر پردازش ابری خواهد داد.درآمد سه ماهه سوم و چشم انداز آتی شرکت نت‌سوییت، توجه ناظران بیشتری را به این شرکت جلب کرده است. نت سوییت ارائه دهنده برنامه های کاربردی سازمانی موسوم به نرم افزار به عنوان خدمات (SaaS) است.

درآمد سه ماهه سوم این شرکت 61 میلیون دلار بوده است که نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش داشته است.

زاک نلسون، مدیر عامل این شرکت، اخیرا در کنفرانس گارتنر با حضور تحلیلگران این حوزه گفت:

«ما از پیشگامان این چرخه هستیم. اگر به اعداد و ارقام ارایه شده از سوی گارتنر توجه کنید، می‌بینید که ما سریع ترین رشد را در میان ارائه کنندگان راهکارهای برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)  داریم، این در حالی است که هنوز سهم زیادی از این بازار را نیز پیش روی خود داریم. همانطور که مشاهده می کنید، بازار به سمت سیستم های مبتنی بر پردازش ابری پیش می رود و شرکت های بسیار بزرگ در حال ایجاد استراتژی های جدیدی هستند.

به اعتقاد من اکثر شرکت‌ها هم اکنون برای کسب و کار خود در حال استفاده از  برنامه‌های کاربردی طراحی شده برای دهه ۹۰ هستند که از دنیای امروز ما فاصله دارد. ما در عصر اینترنت زندگی می کنیم، در دوران رشد شبکه های اجتماعی و استفاده از موبایل اما اکثر شرکت ها، سیستم های کسب و کار اصلی خود را بر روی برنامه های کاربردی اجرا می کنند که هیچ گونه تعاملی با این دنیای مدرن ندارد.

SaaS در طول دهه گذشته به جریان افتاده و ما شاهد حرکت برنامه های کاربردی بیشتری از قبیل نرم افزار حسابداری به سوی پردازش ابری هستیم. کمی رقابت موثر در فضای حسابداری مورد تقاضا وجود دارد و نت سوییت همچنان به ربودن سهم از مایکروسافت، فروشندگانی مانند Epicor و Exact Software  و بازار میانی محصولات SAP مشغول است. نت سوییت مشتریان بیشتری را طی شش ماه اخیر جذب کرده است.»

 

Zdnet