آمازون ۳ میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

آمازون ۳ میلیارد دلار در هند سرمایه‌گذاری می‌کند

همکاران سیستم- در سال ۲۰۱۴ میلادی عرصه تجارت الکترونیک در شرق رونق گرفت و آن زمان هر یک از دو شرکت Flipkart و آمازون اعلام کردند یک و دو میلیارد دلار در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌کنند. پس از آن گروه شرکت‌های SoftBank ژاپن نیز اظهار داشت سرمایه‌گذاری بالغ بر ۶۲۷ میلیون دلار را در کشور هند انجام می‌دهد.

البته پیروز این عرصه شرکت Flipkart بود که همواره توجه رسانه‌های خبری را هم به خود جلب کرده بود. ساچین و بینی بانسال که با همکاری یکدیگر این شرکت را تاسیس کردند، دستاوردهای خود را در جریان این سرمایه‌گذاری‌ها به صورت مشهود در معرض دید عموم کاربران و کارشناسان قرا دادند.

به گزارش وبسایت Zdnet، از آن زمان به بعد آمازون به عنوان یک تازه‌وارد در این منطقه محسوب می‌شد. شرکت آمازون نخستین سرمایه‌گذاری خود در بازار هند را سال ۲۰۱۳ میلادی انجام داد که البته همچنان توجه ویژه به این بازار دارد. شرکت Flipkart بیشترین سهم از بازار هند را در اختیار گرفته است و همچنان در این عرصه پیش می‌رود. این شرکت تصمیم دارد سال آینده ۱.۴ میلیارد دلار دیگر هم در هند سرمایه‌گذاری کند تا گوی سبقت را از تمام رقبا برباید.

با این وجود آمازون امروز اعلام کرد برنامه ریزی‌های گسترده‌ای انجام داده است تا به صورت جامع بازار هند را در دست بگیرد. آمازون تنها شرکتی محسوب می‌شود که سال گذشته موفق شد سهم خود را در بازار هند افزایش دهد و آن را از ۱۴ درصد به ۲۱ درصد برساند. این در حالی است که در یک سال گذشته سهم شرکت Flipkart از ۴۳ درصد به ۳۷ درصد کاهش یافت و شرکت Snapdeal نیز سهم ۱۹ درصدی خود را به ۱۴ درصد رساند.

در حالی که رشد درآمدهای دو شرکت Flipkart و Snapdeal طی یک سال گذشته در بازار جهانی تجارت الکترونیک کاهش یافت، شرکت آمازون در سه ماه نخست سال جاری میلادی رشد ۱۵۰ درصدی را در این زمینه تجربه کرد.

«جِف بیزوس» در جریان ملاقاتی که «نارندا مودی» نخست وزیر هند در واشنگتن ترتیب داده بود اعلام کردکه شرکت آمازون قصد دارد در شعبه هندی خود ۳ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری جدید انجام دهد.