آمازون و مایکروسافت برندگان اصلی بازار IaaS در جهان

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد شرکت توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون و مایکروسافت در حالی که به عنوان بهترین ارائه‌دهندگان سرویس‌های ابری در سال 2020 میلادی برگزیده شدند، همچنان رقابت‌های خود را در سطح بالا ادامه می‌دهند.

بازار جهانی خدمات عمومی ابری مربوط به زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات (IaaS) در سال 2020 میلادی با رشد 40.7 درصدی نسبت به سال قبل ارزشی بالغ بر 64.3 میلیارد دلار را به خود اختصاص داد و AWS آمازون بیشترین سهم از این بازار را به دست آورد.

پس از آن به ترتیب شرکت‌های مایکروسافت، علی‌بابا، Cluod گوگل و هوآوی قرار گرفتند. گارتنر توضح داد پنج شرکت برتر در این حوزه در مجموع موفق شدند بیش از 80 درصد این بازار را از آن خود کنند.

به گفته «سید ناگ» مدیر تحقیقات گارتنر، ارائه‌دهندگان بزرگ خدمات پردازش ابری در مقیاس بالا همچنان در حال ساخت راهکارهای جدید ابری هستند تا میزان دسترسی به خدمات ابری عمومی در کسب‌وکارهای خصوصی و عمومی افزایش یابد و نیاز سازمان‌های وابسته به حاکمیت داده‌ها در جریان انتقال داده و تاخیر شبکه به حداقل برسد.

شرکت آمازون با کسب درآمد 26.2 میلیارد دلاری از بازار زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات در سال 2020 میلادی همچنان در بازار بازار جهانی IaaS قرار دارد و 41 درصد این بازار را از آن خود کرده است.

براساس گزارش جدید گارتنر، درآمد مرکز خدمات ابری AWS آمازون در سال 2020 میلادی از بازار جهانی IaaS رشد 28 درصدی را تجربه کرده است.

منبع: itp