آمازون سرور فیزیکی اختصاصی اجاره می‌دهد

آمازون سرور فیزیکی اختصاصی اجاره می‌دهد

 همکاران سیستم- مرکز خدمات پردازش ابری آمازون موسوم به AWS هم‌اکنون به مشتریان سازمانی خود سرورهای فیزیکی اختصاصی ارائه می‌دهد.به گزارش وبسایت ZDnet،  سرویس جدید که شرکت آمازون آن را EC۲ Dedicated Hosts معرفی کرده است به کاربران امکان می‌دهد تا بتوانند یک سرور فیزیکی واقعی در اختیار بگیرند. این سرور فیزیکی در مناطق ویژه ارائه می‌شود و یک یا چند سرور اصلی آن را مدیریت می‌کند.
سرویس Dedicated Hosts سازمان‌هایی را مورد هدف قرار داده است که می‌خواهند از زیرساخت‌های IT کنونی خارج شوند و خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری عمومی را در اختیار بگیرند. این سازمان‌ها معمولا محدودیت‌هایی را در زمینه مجوزهای نرم‌افزاری از جمله Windows Server، Windows SQL Server، Oracle Database و SUSE Linux Enterprise Server پیش‌روی خود می‌بینند. در بیشتر موارد این سازمان‌ها مجبورند از چندین سوکت یا هسته‌های فیزیکی برای سرور خود استفاده کنند.
به هر حال، مرکز خدمات ابری آمازون با گزینه جدید به کاربرانی که قصد دارند از مجوز نرم‌افزاری خود استفاده کنند و سیستم مدیریت مشابه در اختیار داشته باشند، امکان می‌دهد با پرداخت هزینه مشخص شده برای سرویس Amazon Linux خدمات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند.
گزینه جدید برای آن دسته از سازمان‌هایی که قصد دارند ابزارهای کنترلی بیشتر را برای مدیریت از راه دور زیرساخت‌های IT در اختیار داشته باشند بسیار مناسب است. این سرویس به آنها کمک می‌کند تا بتوانند ضمن انتقال فعالیت‌های خود به فضای ابری عمومی، نیازهای خود را پاسخ دهند.