آمازون رایانه‌های لوحی جدیدی را در سال جاری وارد بازار می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آمازون قصد دارد در سال جاری میلادی دو تا چهار رایانه لوحی جدید را روانه بازار کند. آمازون تلاش می‌کند با عرضه این رایانه‌های لوحی رقابت خود با شرکت اپل را به صورت جدی‌تر دنبال کند.

 وب سایت Digitimes به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که احتمالاً آمازون توزیع و ارسال اولین رایانه لوحی جدید خود را که اندازه آن 10 اینچ است، از اوایل جولای 2012 آغاز خواهد کرد. بنا بر این گزارش، رایانه لوحی جدید آمازون قیمتی در حدود 249 تا 299 دلار خواهد داشت.

به نظر می‌رسد هدف آمازون از عرضه رایانه‌های لوحی 10 اینچی رقابت با آیپد 9.7 اینچی اپل است. شرکت اپل که آیپد جدید خود را حدود دو هفته پیش روانه بازار کرد تاکنون توانسته است بیش از 3 میلیون از آن را بفروشد و بیش از 1.5 میلیارد دلار درآمد را نصیب خود کند.

منابع ناشناس به دیجی تایمز گفته‌اند آمازون قصد دارد دو رایانه لوحی 7 اینچی جدید را نیز در سال جاری وارد بازار کند. یکی از این رایانه‌های لوحی که 199 دلار قیمت دارد در پایان سه ماهه دوم 2012 وارد بازار خواهد شد. زمان دقیق عرضه رایانه لوحی دیگر آمازون که 169 دلار قیمت آن برآورد شده است، هنوز معلوم نیست. ظاهراً این شرکت قصد دارد یک رایانه لوحی 8.9 اینچی جدید را نیز وارد بازار کند اما هنوز بر سر قیمت آن به نتیجه‌ای نرسیده است.

برآوردها حاکی از این است که کیندل فایر آمازون که می‌توان آن را بهترین رقیب رایانه‌های لوحی اپل دانست تاکنون بین 3 تا 6 میلیون فروخته است. تخمین دقیق آمار فروش کیندل فایر بدین دلیل دشوار است که آمازون هیچگاه به صورت رسمی در این باره اظهار نظر نکرده است.

با عرضه این رایانه‌های لوحی احتمالاً تعداد رایانه‌های لوحی آمازون در سال جاری به بیش از 20 میلیون دستگاه خواهد رسید.