آمازون توسعه اپلیکیشن برای رایانه‌های اپل را آسان می‌کند

مرکز توسعه خدمات رایانش ابری آمازون  AWS برای نخستین بار امکان دسترسی به کدهای سیستم عامل macOS درخواستی را مبتنی بر فضای رایانش ابری برای توسعه دهندگان نرم افزاری فراهم می‌کند و در این راستا قول سرعت بخشیدن به روند فعالیت‌ها و کاهش هزینه تولید نرم افزار برای رایانه‌ها و دیگر دستگاه‌های اپل را داده است.
این خبر در آستانه برگزاری کنفرانس سالانه AWS re:invent اعلام شد و بر این اساس سرویس EC2 Mac Instances آمازون به صورت غیرمنتظره فراتر لینوکس و ویندوز برای دستگاه‌های اپل معرفی شد. شرکت آمازون توضیح داد انگیزه این کار تمایل به تامین نیاز بیش از 28 میلیون توسعه دهنده‌ای است که از طریق فروشگاه اپلیکیشن‌های اپل، محصولات خود را ارایه می‌دهند.

AWS و اپل
«دِیو براون» مدیر مرکز توسعه AWC EC2 در این خصوص گفت: «توسعه این اپلیکیشن‌ها تاکنون برای سیستم عامل اپل مبتنی بر خدمات رایانش ابری AWS امکان پذیر نبود. تا پیش از این بسیاری از کاربران ما مجبور بودند برای ساخت اپلیکیشن‌های مربوطه ناوگان کدهای خود را در رایانه‌های مک مدیریت کنند.»
آمازون توضیح داد توسعه دهندگان نرم افزار می‌توانند از سیستم EC2 Mac Instances آمازون برای ساخت، آزمایش، پیکربندی و امضای اپلیکیشن‌های Xcode برای سیستم‌های عامل macOS، iOS، iPad OS، tvOS، watchOS و مرورگر اینترنتی سافاری استفاده کنند.
این نمونه‌ها با سخت‌ افزارهای مک مینی و هشتمین نسل سری پردازنده‌های Core i7 اینتل سازگاری دارند. با این وجود آمازون توضیح داده است که در نظر دارد نمونه‌های EC2 را در آینده نزدیک مبتنی بر رایانه‌های مک برای تراشه M1 اپل عرضه کند.

منبع: geekwire