آمازون از زبان برنامه‌نویسی جدید گوگل پشتیبانی می‌کند

آمازون از زبان برنامه‌نویسی جدید گوگل پشتیبانی می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آمازون قصد دارد با عرضه یک کیت توسعه‌نرم‌افزاری (SDK) از زبان برنامه‌نویسی Go که توسط گوگل طراحی شده است، پشتیبانی کند.به گزارش وب‌سایت zdnet، بخش خدمات تحت وب شرکت آمازون زبان برنامه‌نویسی Go را به فهرست کیت‌های توسعه نرم‌افزاری خود افزوده است و قصد دارد کیت ویژه‌ای برای آن عرضه کند. زبان برنامه‌نویسی Go در سال ۲۰۰۷ توسط چند تن از مهندسان شرکت گوگل طراحی شد که هدف از طراحی آن، شتاب بخشیدن به برنامه‌نویسی برای محیط‌های تحت سیستم‌های عامل گوگل اعلام شده بود.

محبوبیت این زبان برنامه‌نویسی در بین توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در حال افزایش است تا جایی که شرکت آمازون نیز برای رفع نیاز توسعه‌دهندگان اقدام به عرضه کیت ویژه‌ای برای این زبان کرده است. ظاهراً کیت طراحی شده توسط شرکت آمازون فعلاً مراحل آزمایشی خود را پشت سر می‌گذارد و کار بر روی آن ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، پروژه طراحی کیت توسعه نرم‌افزاری زبان Go در ابتدا توسط شرکت نوپای استریپ (Stripe) دنبال می‌شده است، اما مالکیت آن در نهایت با اجازه شرکت استریپ به بخش خدمات تحت وب آمازون واگذار شده است. کیت توسعه زبان برنامه‌نویسی Go هشتمین کیتی است که توسط آمازون عرضه می‌شود. این شرکت پیش از این کیت‌هایی را برای زبان‌های جاوا، سی شارپ، روبی، پیتون، جاوااسکریپت، پی اچ پی و آبجکتیو سی (برای سیستم عامل iOS اپل) عرضه کرده است.

گزارشی که اخیراً توسط شرکت RedMonk منتشر شده است نشان می‌دهد که زبان Go یکی از ستاره‌های نوظهور در دنیای زبان‌های برنامه‌نویسی است و توانسته است از نظر محبوبیت جایگاه هفدهم را از آن خود کند. شرکت دیگری به نام IEEE نیز برآورد مشابهی به دست داده و این زبان را نوزدهمین زبان محبوب توسعه‌دهندگان نرم‌افزار اعلام کرده است.