آفیس مایکروسافت کاربران کروم‌بوک را کنار گذاشت

مایکروسافت تصمیم گرفته که از سپتامبر امسال به اپلیکیشن‌های اصلی مربوط به مجموعه نرم‌افزاری آفیس مبتنی بر سیستم عامل اندروید را در رایانه‌های همراه کروم‌بوک پشتیبانی نکند.

این شرکت در عوض به کاربران توصیه کرده که از تاریخ 18 سپتامبر از نسخه مبتنی بر وب اپلیکیشن‌های مذکور در سایت‌های اینترنتی Office.com و Outlook.com استفاده کنند.

مایکروسافت پس از این تاریخ به ارائه اپلیکیشن‌های آفیس برای سایر پلتفرم‌های اندروید ادامه می‌دهد. این اتفاق فقط یک محدودیت مربوط به سیستم عامل «کروم او‌اِس» است که توسط مایکروسافت اعمال می‌شود و پیش از این هم در این باره خبرهایی به گوش رسیده بود.

کاربران کروم‌بوک برای استفاده از اپلیکیشن‌های تحت وب باید با حساب کاربری مایکروسافت وارد شوند یا حساب مشترک مربوط به مجموعه‌های «آفیس 365» و «مایکروسافت 365» را در اختیار داشته باشند.

در این میان برخی کاربران کروم‌بوک اظهار داشتند که تاریخ انتقال فعالیت آنها به نسخه مبتنی بر وب مجموعه نرم‌افزاری آفیس مایکروسافت به ژوئن امسال برمی‌گردد.

مایکروسافت هفته گذشته در صفحه مخصوص پشتیبانی خود در بخش «چگونه مجموعه نرم‌افزاری آفیس را روی کروم‌بوک نصب و اجرا کنیم» به‌روزرسانی انجام داد و توضیحاتی را ارائه کرده بود.

این صفحه هم اکنون اعلام می‌دارد که «نسخه‌های اندرویدی آفیس، اوتلوک، وان‌نت و وان‌درایو از این پس برای رایانه‌های کروم‌بوک پشتیبانی نمی‌شوند».

منبع: zdnet