آغاز همکاری 40 میلیون دلاری سیسکو با دانشگاه ملی سنگاپور

سیسکو و دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) برای راه‌اندازی یک «آزمایشگاه مشترک» با هدف پیش‌برد توسعه تحقیقات در پنج بخش کلیدی از جمله هوش مصنوعی (AI)، امنیت سایبری و مراقبت‌های بهداشتی با یکدیگری همکاری‌‌های گسترده را آغاز کردند. این دو مرکز متعهد شدند در این پروژه سرمایه‌گذاری بالغ بر 54 میلیون دلار سنگاپور معادل 40 میلیون دلار آمریکا را در بازه زمانی پنج سال انجام دهند.

براساس بیانیه مشترکی که دو مرکز روز گذشته منتشر کردند، این مرکز تحقیقاتی «آزمایشگاه مشترک اقتصاد دیجیتال تسریع شده Cisco-NUS» نام دارد و در محوطه دانشگاه «کنت ریج» واقع شده و توسط بنیاد ملی تحقیقات سنگاپور (NRF) پشتیبانی می‌شود.

این آزمایشگاه بیش از 100 محقق، تحلیل‌گر، مهندس و دانشجو را استخدام می‌کند و طی فعالیت‌های خود روی 15 پروژه تحقیقاتی متمرکز خواهد بود. همچنین گفته شده برای دانشجویان مقطع دکتری که با این پروژه‌ها همکاری می‌کنند؛ بورسیه تحصیلی هم در نظر گرفته می‌شود.

مرکز تحقیقاتی جدید با هدف ارائه 17 محصول و سرویس جدید و همچنین 12 پیشنهاد برای بهبود زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، مراقبت‌های بهداشتی، زنجیره تامین، زیرساخت‌های شهری و امنیت سایبری فعالیت می‌کند و همچنین به دنبال مشارکت با دستکم 100 شرکت مستقر در سنگاپور خواهد بود تا بتواند از امکانات و فناوری‌های توسعه‌یافته آنها استفاده کند.

منبع: zdnet