آغاز همکاری‌های SAS و NVIDIA برای توسعه هوش مصنوعی

همکاران سیستم – شرکت نرم‌افزاری SAS از آغاز همکاری‌های جدید با مرکز تولید پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA خبر داد تا از این طریق امکان استفاده از فناوری هوش مصنوعی در کسب و کارها را آسان‌تر کند.

این دو شرکت همکاری‌های گسترده‌ای را در زمینه یادگیری ماشینی، چشم‌انداز رایانه‌ای و پردازش زبان‌های طبیعی با یکدیگر آغاز کردند تا به موجب آن پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA و سیستم‌های شتاب‌دهنده هوش مصنوعی CUDA-X AI بتوانند از فناوری‌های اصلی هوش مصنوعی شرکت SAS پشتیبانی کنند.

شرکت NVIDIA با استفاده از سیستم‌های محاسباتی خود به یک دستگاه الکترونیکی امکان می‌دهد به صورت موازی فعالیت‌های محاسباتی پیشرفته را بدون نیاز به استفاده از فضای پردازش ابری انجام ده و به عنوان مثال در شرایطی که یک پهپاد به پرواز درآمده است یا یک خودروی خودران در حال حرکت است و اتصال به فضای ابری می‌تواند ضعیف شود، این فناوری جدید مشکل را برطرف می‌کند.

«گاوین دِی» مدیر توسعه فناوری شرکت SAS در این خصوص گفت: «هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به یک کسب و کار بزرگ در تمام صنایع است. در قلب تحولاتی که مبتنی بر فضای هوش مصنوعی صورت می گیرد، تحلیل‌های پیشرفته نقش کلیدی را دارند. پردازنده‌های گرافیکی پرقدرت سرعت تحلیل‌ها را افزایش می‌دهند و روی میلیون‌ها پردازش و محاسبات ریاضی که توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود با سرعت بالا تاثیر می‌گذارند. ما با آغاز همکاری‌های خود با شرکت NVIDIA از نقاط قوت خود برای تقویت هوش انسانی و تحقیق پتانسیل‌های واقعی هوش مصنوعی بهره می‌بریم».

منبع : itp