آغاز همکاری‌های Red Hat و گوگل در حوزه خدمات ابری

آغاز همکاری‌های Red Hat و گوگل در حوزه خدمات ابری

همکاران سیستم- شرکت تولیدکننده راهکارهای متن‌باز Red Hat اعلام کرد که به دنبال آغاز همکاری‌های جدید با گوگل مشتریان آن هم‌اکنون می‌توانند با استفاده از سیستم پردازش ابری Red Hat Cloud Access فعالیت‌های خود را از سیستم Red Hat Enterprise Linux به Google Compute Engine انتقال دهند.
به گزارش وب‌سایت itp، سیستم Red Hat Cloud Access شامل مزایای خوداشتراکی می‌شود که به موجب آن کاربران می‌توانند اشتراک خود در سرویس Red Hat Enterprise Linux را از حالت پیش‌فرض به خدمات ابری عمومی انتقال دهند.
 «تیم ییتون» (Tim Yeaton) مدیر گروه زیرساخت‌های Red Hat در این خصوص گفت: «میزان علاقمندی کاربران برای حضور در فضای پردازش ابری افزایش یافته است و این افراد تمایل دارند انعطاف بیشتر و قابلیت‌های آسان‌تری را برای حمل خدمات مورد نیاز خود در اختیار داشته باشند. این مسئله مهم‌ترین چشم‌انداز ما برای توسعه سیستم‌های دوگانه ابری محسوب می‌شود تا امکان انتخاب آزاد بین زیرساخت‌های جدید و ناهمگن کنونی خود را برای آن‌ها فراهم کنیم.»
او توضیح داد: «ما در پی همکاری‌های جدید خود با گوگل سیستم Red Hat Cloud Access را برای Google Compute Engine عرضه کرده‌ایم و با این اتفاق، امکان انتخاب آزاد در فضای ابری دوگانه را فراهم نموده‌ایم تا کاربران بر اساس نیاز خود بین سیستم‌های پیش‌فرض و خدمات عمومی پردازش ابری با Google Compute Engine انتخاب کنند. کاربران همچنین می‌توانند به واسطه اشتراک در سیستم Red Hat Enterprise Linux، بر اساس نیاز خود از خدمات گوگل یا Red Hat بهره‌مند شوند.
با اعلام این خبر، گوگل هم‌اکنون دومین شرکتی محسوب می‌شود که با داشتن اشتراک سیستم Red Hat Certified Cloud Provider می‌توان از خدمات ابری آن استفاده کرد.
لازم به ذکر است که شرکت گوگل در دسامبر ۲۰۱۳ سیستم Google Compute Engine خود را با قابلیت پشتیبانی از Red Hat Enterprise Linux معرفی کرد.