آغاز همکاری‌های گوگل و Salesforce در حوزه خدمات ابری

همکاران سیستم- شرکت نرم‌افزاری Salesforce اعلام کرد که در نظر دارد با استفاده از خدمات پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform، دامنه فعالیت ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری خود را در سطح جهان افزایش دهد و در این راستا از ابزارهای G Suit و Google Analytics کمک بگیرد.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، این خبر در کنفرانس Dreamforce که شرکت Salesforce آن را برگزار کرده است اعلام شد و بسیار قابل ملاحظه بود. زیرا گوگل هم‌اکنون مجوز استفاده از خدمات G Suit را به مدت یک سال به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران سازمانی Salesforce قرار می‌دهد.
شرکت Salesforce همچنین به تازگی همکاری‌های نزدیکی را با مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون موسوم به AWS آغاز کرده و توضیح داده است که بخش گسترده‌تری از زیرساخت‌های خود را مبتنی بر خدمات AWS به کار می‌گیرد. همکاری‌های این شرکت بزرگ نرم‌افزاری با مرکز خدمات پردازش ابری گوگل به Salesforce امکان می‌دهد تا بتواند گزینه‌های چندگانه در فضای ابری را ارایه دهد و ابزارهای تحلیلی بیشتری در اختیار مشتریان خود بگذارد.
شرکت Salesforce در آخرین بیانیه خود مرکز AWS را به عنوان بهترین ارایه‌دهنده زیرساخت‌های خود در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی کرد. مایکروسافت و Salesforce نیز در همین حوزه همکاری‌هایی را با یکدیگر پیش می‌‌برند.