آغاز شمارش معکوس برای بازنشسته شدن مرورگر IE ۸ مایکروسافت

آغاز شمارش معکوس برای بازنشسته شدن مرورگر IE ۸ مایکروسافت

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت از مشتریان خود خواست تا به استفاده از نسخه‌های قدیمی مرورگر اینترنتی Internet Explorer(IE) پایان دهند و البته در بیانیه این شرکت گفته شد یکی از محبوب‌ترین نسخه‌های این مرورگر موسوم به IE ۸ قرار است ظرف ۱۸ ماه آینده بازنشسته شود.به گزارش وبسایت thewestsidestory، “مایکل سیلور”(Michael Silver) از تحلیلگران نرم‌افزارهای مایکروسافت در مرکز تحقیقاتی گارتنر گفت: «این یک اتفاق بزرگ است. مرورگر IE را اگر بزرگترین عامل بازدارنده برای جلوگیری از به‌روزرسانی سیستم‌‌عامل سازمان‌ها به ویندوز ۷ و ویندوز ۸ ندانیم، می‌توان از آن به عنوان یکی از بزرگترین عوامل بازدارنده در این زمینه یاد کرد».
او در ادامه توضیح داد: «من با سازمان‌هایی صحبت کردم که اظهار داشتند که اگر مجبور به‌ به‌روزرسانی مرورگر IE نبودند حتما خود را به سیستم‌عامل ویندوز ۸ مجهز می‌کردند. این راه دیگری است که مایکروسافت بر اساس آن می‌کوشد سازمان‌ها متقاعد و مجبور کند تا به‌روز باشند. برای برخی سازمان‌ها، مانند آن‌هایی که در صنایع قانونمند مشغول به فعالیت هستند، این اتفاق دشوار است».
بر اساس آخرین آمارهای موجود، این مرورگر اینترنتی روی ۲۰ درصد رایانه‌های شخصی جهان با هر سیستم‌عاملی مورد استفاده قرار می‌گیرد که البته این رایانه‌ها در مجموع ۶ درصد ترافیک اینترنتی جهان را به خود اختصاص می‌دهند.
مایکروسافت در یک مطلب وبلاگی توضیح داد: «فقط آخرین نسخه از مرورگر اینترنتی IEبرای سیستم‌های عامل قابل پشتیبانی موجود است و به‌روزرسانی‌های امنیتی و پشتیبانی‌های فنی از آن انجام می‌شود».
مدیر بازاریابی IE نیز روز گذشته اظهار داشت که پس از ۱۲ ژانویه ۲۰۱۶ مایکروسافت هیچ پشتیبانی از IE۹ در هیچ یک از نسخه‌های ویندوز انجام نمی‌دهد و این نسخه از مرورگر اینترنتی فقط در ویندوز ویستا مورد پشتیبانی قرار می‌گیرد.
در ادامه این خبر اعلام شد که مرورگر IE ۱۰ فقط در سیستم‌عامل Windows Server ۲۰۱۲ و مرورگر IE ۱۱ فقط در سیستم‌عامل ویندوز ۷ و ۸.۱ Hence پشتیبانی می‌شوند. همچنین دو مرورگر اینترنتی IE ۷ و IE ۸ به عمر خود پایان داده‌اند و دیگر در هیچ نسخه‌ای از سیستم‌عامل مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شوند.