آغاز اطلا‌ع‌رسانی مایکروسافت برای بازنشستگی ویندوز 7

همکاران سیستم – درست همان طور که پشتیبانی از سیستم عامل محبوب «ویندوز ایکس‌پی» سال 2014 میلادی به پایان رسید، مایکروسافت هم اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و پیام‌های اطلاع‌رسانی خودکار را آماده کرده است تا آنها را به کاربرانی که همچنان از سیستم عامل ویدوز 7 استفاده می‌کند نمایش دهد.

این طور که هم اکنون اعلام شده است، از آوریل 2019 مایکروسافت به کاربران خود یادآوری می‌کند که از تاریخ 14 ژانویه 2020 به بعد به پشتیبانی رایگان از ویندوز 7 پایان می‌دهد.

شرکت مایکروسافت روز گذشته در وبلاگ رسمی خود مطلبی را پیرامون «پایان دوره پشتیبانی رایگان از ویندوز 7» منتشر کرد و توضیح داد کاربران در سال 2019 میلادی با پیام‌های اطلاع‌رسانی خودکار در مورد این اتفاق مواجه خواهند شد. این اعلامیه‌ها در اصل یک چک‌باکس قابل انتخاب هستند و کاربر می‌تواند آنها را طوری تنظیم کند تا دوباره نمایان شوند و به او اطلاع‌رسانی کنند. با این حال اگر پنجره مذکور غیرفعال شود، این پیام مجددا نمایان نمی‌شود. این امکان برای کاربر فراهم شده است تا در صورت تمایل ضربدر بالای صفحه را بزند و از این طریق پیام‌های بعدی را دریافت نکند.

بر اساس مطلبی که مایکروسافت هم اکنون در وبلاگ خود به اشتراک گذاشته است به نظر می‌رسد این اعلامیه‌ها فقط جهت اطلاع‌رسانی به کاربر منتشر می‌شوند و در آنها لینک مستقیم برای انتقال فرد به صفحه اینترنتی www.microsoft.com/windows7 ارایه شده است. این صفحه اطلاعات لازم در مورد انتقال داده‌ها از رایانه‌ مبتنی بر ویندوز 7 به سیستم عامل ویندوز 10 را توضیح می‌دهد.

منبع: zdnet