آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل در چین راه‌اندازی شد

همکاران سیستم – گوگل در سال‌های اخیر آزمایشگاه‌‌های تحقیقاتی متعددی در حوزه‌های مختلف از جمله هوش مصنوعی تاسیس کرده است که نمونه اخیر آن، راه‌اندازی مرکز Google AI China Center در شهر پکن است.

به گزارش وب‌سایت ۹to۵Google، دکتر جیا لی (Jia Li) مدیر تحقیقات ابر گوگل، ریاست این مرکز را بر عهده دارد. وی با اشاره به استخدام کارشناسان زبده در Google AI China Center گفته تیمی از کارشناسان حوزه هوش مصنوعی در این مرکز فعالیت خواهند کرد.

قرار است مرکز Google AI China Center در کنار انتشار کارهای خود، به وسیله سرمایه‌گذاری و پشتیبانی مالی از کنفرانس‌ها و کارگاه‌‌های هوش مصنوعی، از انجمن تحقیق و بررسی هوش مصنوعی حمایت به عمل آورد.

ضمناً قرار است این مرکز، همکاری نزدیکی با انجمن پژوهش‌‌های هوش مصنوعی چین داشته باشد. گفتنی است استفاده از فناوری‌‌‌‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در خدمات محلی چین رشد صعودی دارد و چینی‌ها در این زمینه به نوعی پیشتاز هستند. به عنوان مثال، هر سه تیمی که در سه سال گذشته توانسته‌اند در رقابت‌های ImageNet Challenge پیروز شوند، چینی هستند. همچنین در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۴۳ درصد مطالب نوشته شده در ۱۰۰ نشریه برتر هوش مصنوعی، به قلم نویسندگان چینی بوده است.