آرزوی اپل برای تولید گوشی هوشمند مخصوص سازمان‌ها

آرزوی اپل برای تولید گوشی هوشمند مخصوص سازمان‌ها

همکاران سیستم- «تیم کوک» مدیرعامل اپل طی گفت‌وگوی دوستانه خود با «آرون لیوای» مدیرعامل شرکت Box در برنامه BoxWorks به برخی نکته‌های جالب را در مورد این مسئله اشاره کرد که چرا این شرکت بزرگ که برای مدت‌های طولانی فناوری‌های مصرفی تولید می‌کرد، هم‌اکنون به یک محور اصلی برای سازمان‌ها تبدیل شده است.

به گزارش وبسایت ZDnet، کوک گفت: «ما همیشه سعی کردیم ابزارهایی تولید کنیم تا از طریق آنها به مردم امکاناتی دهیم که بدون آنها نمی‌توانند انجام دهند. برای مدت طولانی زمانی که بازار به دو بخش خدمات خانگی و سازمانی تبدیل شد، ما تمرکز اصلی خود را بر کاربران خانگی قرار دادیم».
ولی کوک توضیح داد که این مسئله تا اندازه‌ای فروکش کرده است و مردم دیگر به فناوری خود به این گونه نگاه نمی‌کنند. در بازار کنونی هیچ گوشی هوشمند ویژه برای سازمان‌ها وجود ندارد و هیچ اتومبیل ویژه‌ای برای سازمان‌ها ارائه نشده است. در عوض، آنچه که باعث می‌شود دستگاه‌ها برای مصارف خانگی کاربری بالایی داشته باشند، همان مسئله باعث می‌شود تا در حوزه سازمانی هم به خوبی عمل کنند.
بلندپروازی‌های اپل در حوزه خدمات سازمانی مربوط به پیش از همکاری با شرکت IBM می‌شود. کوک اظهار داشت که شرکت او از چندین سال قبل افزودن قابلیت‌های سازمانی به محصولات خود را آغاز کرد.
او گفت: «آنچه که ما ارائه نمی‌دهیم مربوط به بخش‌هایی از مشکلات و درگیری‌های سازمان‌ها می‌شود که از آنها آگاهی نداریم. برای آنکه بتوانیم اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام دهیم، می‌بایست با افرادی دیگر همکاری کنیم. این مسئله به این معنی است که باید ابزارهای کاربردی مناسب را برای سازمان‌ها ارایه دهیم. ما از این طریق می‌توانیم نحوه کار کردن مردم را عوض کنیم».