آرتور لوینسون جانشین جابز شد؛ پایان دوران استیو

آرتور لوينسون جانشين جابز شد؛ پايان دوران استيو

همکاران سیستم- آدم‌ها می‌میرند، مدتی برایشان سوگواری می‌کنیم، اما کسب و کار همچنان ادامه دارد. امروز ۴۵ روز پس از درگذشت استیو جابز، اپل جانشینی برای او تعیین کرد. اگر روزی باشد که بتوانیم آن را پایان دوران استیو جابز بدانیم، امروز است.
آرتور لوینسون، جانشین جابز از سال ۲۰۰۰ عضو هیات مدیره اپل بوده و از سال ۲۰۰۵ ریاست هیات مدیره اپل را به طور مشترک با استیو جابز در اختیار داشت. وی همچنین رییس پیشین شرکت فناوری مهندسی ژنتیک Genetech بوده است.

تیم کوک، مدیرعامل کنونی اپل درباره لوینسون می‌گوید: «آرتور از سال ۲۰۰۰ که به اپل پیوست نقش مهم و موثری در این شرکت ایفا کرده است. بینش او در رهبری برای اپل، کارمندان و سهامداران آن بسیار ارزشمند است.»

اپل، رابرت (باب) آیگر مدیرعامل شرکت انیمیشن والت دیسنی را نیز به هیات مدیره خود اضافه کرده است.

لوینسون درباره انتصابش به این سمت می‌گوید: «من افتخار می‌کنم که به عنوان رییس هیات مدیره اپل انتخاب شدم و ورود رابرت آیگر را به تیم‌مان خوشامد می‌گویم.»

وی افزود: اپل همواره بر نوآوری در فناوری و ارائه خلاقانه‌ترین محصولات برای آسان‌تر کردن و بهبود زندگی مردم متمرکز بوده و این چیزی است که من افتخار می‌کنم بخشی از آن هستم.

لوینسون درباره آیگر می‌گوید: «باب و من سال‌هاست که یکدیگر را به خوبی می‌شناسیم و من از طرف کل هیات مدیره اپل اعلام می‌کنم که به اعتقاد ما او تاثیر بسیار مهم و ارزشمندی بر هیات مدیره خواهد گذاشت و آن را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.»

او می‌افزاید: «نگاه استراتژیک او در شرکت دیسنی بر اساس سه ویژگی بنیادی بنا شده است: تولید خلاقانه‌ترین محتوای ممکن، شکوفا کردن ابتکار‌ها ضمن استفاده از تازه‌ترین فناوری‌ها و راه گشودن به بازارهای جدید. به همین دلیل است که او همراهی عالی برای اپل است.»

betanews

به مطالب زیر هم سر بزنید:

استیو جابز؛ مردی که تکرار نمی شود

بعد از این چه کسی کارهای استیو جابز را انجام می‌دهد؟


وقت آن رسیده که اپل سرزمین رویا‌ها را ترک کند

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *