آخرین به‌روزرسانی «ویندوز ۷» را از کار انداخت

همکاران سیستم- کاربرانی که از سیستم عامل «ویندزو ۷» استفاده می‌کنند اعلام کردند هنگام مراجعه به بخش Windows Update و Microsoft Update برای در اختیار گرفتن آخرین به‌روزرسانی با مشکل مواجه شدند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet، مرکز ComputerWorld امروز به انتشار گزارشی اعلام کرد برو این مشکل به یک تاریخ انقضا برمی‌گردد که مایکروسافت برای برطرف کردن برخی مشکلات نرم‌افزاری در نظر گرفته بود.
این اختلال نرم‌افزاری که در تاریخ سوم دسامبر آغاز شد، پس از گذشت مدتی همچنان در حال افزایش است. لازم به ذکر است آن دسته از کاربرانی که سیستم عامل «ویندوز سرور ۲۰۰۸» را مورد استفاده قرار می‌دادند هم با مشکل مواجه شدند.
پیامی که کاربران صاحب رایانه‌های شخصی مبتنی بر سیستم عامل «ویندوز ۷» هنگام به‌روزرسانی مشاهده می‌کردند به این صورت بود: «ویندوز نمی‌تواند به‌روزرسانی‌های جدید را جست‌وجو کند». در این شرایط اگر روی پیغام خطا کلیک کنید هم هیچ گونه اطلاعات بیشتری به شما داده نمی‌شود. برخی دیگر از کاربران اعلام کردند پیام زیر را دریافت کرده‌اند: «سیستم Windows Update در حال حاضر نمی‌تواند به‌روزرسانی منتشر شده را بررسی کند، زیرا این سرویس قابل اجرا نیست. ممکن است شما نیاز داشته باشید رایانه خود را دوباره راه‌اندازی کنید».