تصویب طرح 2 میلیارد دلاری آمریکا برای تقویت امنیت سایبری

تصویب طرح 2 میلیارد دلاری آمریکا برای تقویت امنیت سایبری

صندوق کمک مالی یک میلیارد دلاری که این مبلغ را در بازه زمانی چهار سال هزینه می‌کند در اصل محلی است که دولت‌های ایالتی و محلی از مدت‌ها قبل منتظر آن بودند تا از طریق آن بتوانند به فهرست کارهای رو به رشد امنیت سایبری خود رسیدگی کنند.

شناسایی کمپین هکری که فقط شرکت‌های مخابراتی را هدف می‌گیرد

شناسایی کمپین هکری شرکت های مخابراتی

یک گروه هکری مخفی با تشکیل کمپین مشترک در حال نفوذ به سیستم مرکزی شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان هستند و محققان امنیتی آنها را با فعالیت‌های مربوط به جمع‌آوری اطلاعات و جاسوسی‌های سایبری مرتبط می‌دانند.

یک‌‌سوم ایمیل‌های گزارش شده توسط کارمندان جهانی مخرب است

ایمیل‌های مخرب

طبق یک گزارش جدید مشخص شد حدود یک‌سوم پست‌های الکترونیکی گزارش شده توسط کارمندان سازمان‌ها واقعا مخرب یا بسیار مشکوک بوده‌اند که این مسئله نشان‌دهنده‌ی اثربخشی عبارت زیر است: «پیش از کلیک کردن فکر کنید».

استرالیا هفته‌ای 31 حادثه سایبری جدی را تجربه می‌کند

حمله سایبری در استرالیا

مرکز امنیت سایبری استرالیا (ACSC) برای سال مالی 21-2020 در مجموع 1630 حادثه سایبری که رخ داده بود را تحلیل کرد. این مسئله نشان داد در این بازه زمانی به طور میانگین در هر هفته 31 رویداد سایبری انجام شده است.

افزایش حملات باج‌افزاری به مراکز درمانی جهان

افزایش حملات باج‌افزاری به مراکز درمانی جهان

گروه‌های باج‌افزاری همچنان به افزایش فعالیت‌های خود برای هدف قرار دادن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ادامه می‌دهند و در برخی گزارش‌ها اعلام شده که این افراد حملات خود را به سازمان‌های درمانی و بهداشتی افزایش داد‌اند.

57 درصد سازمان‌ها با کمبود مهارت‌‌های امنیت سایبری مواجه هستند

کمبود مهارت امنیت سایبری در سازمان‌ها

بحران مهارت‌های امنیت سایبری با روند نزولی همچنان ادامه دارد و بیش از نیمی از سازمان‌های بزرگ معادل 57 درصد آنها را تحت تاثیر قرار داده است. در عین حال، کسب‌و‌کارها متحمل هزینه‌های سنگین ناشی از نقض داده‌ها می‌شوند و این تخلفات به طور متوسط به هر سامان 4.24 میلیون دلار خسارت وارد می‌کند که … ادامه

بازار 150 میلیارد دلاری خدمات امنیت سایبری در سال 2021

بازار 150 میلیارد دلاری خدمات امنیتی سایبری

همزمان با افزایش حملات سایبری در سراسر جهان، مشاغل و سازمان‌هایی مختلف تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در حوزه ابزارها و فناوری‌های امنیتی دارند تا خود را در مقابل این حملات ایمن کنند. در گزارشی که روز گذشته منتشر شد شرکت تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرد سرمایه‌گذاری‌های جهانی در زمینه امنیت اطلاعات و خدمات مدیریت ریسک طی … ادامه