داستان موفقیت شرکت طلا


داستان موفقیت شرکت طلا راهکاران ابری به شرکت طلا کمک کرده است؛
به کمک گزارش‌های جامع، دید کامل‌تری نسبت به سازمان داشته باشند.

 

معرفی شرکت طلا

شرکت طلا، نزدیک به ۳۰ سال است که در واردات چای از سریلانکا و کنیا، بسته‌بندی و فروش آن در بازار ایران فعالیت دارد. سه شرکت این مجموعه به نام‌های شرکت طلا (ترکیب و بسته‌بندی چای)، صنایع بسته‌بندی چای طلا (تولید قوطی‌های فلزی چای و بسته‌بندی) و شرکت بازرگانی بهاران جنوب در چابهار قرار دارند و دفتر مرکزی در تهران است. کاربران شرکت طلا بیش از یک سال است که با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، انبار و فروش راهکاران ابری کار می‌کنند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  با پراکندگی جغرافیایی میان دفتر مرکزی تهران و سه مجموعه‌ی شرکت در چابهار، انبارها و خریداران عمده، در نبود یک سیستم تحت وب شرکت با مشکلاتی روبه‌رو بود:

  اطلاعات با تاخیری یک هفته‌ای به دفتر مرکزی می‌رسید و واحد حسابداری شرکت نمی‌توانست به اطلاعات به‌روز این شرکت‌ها دسترسی داشته باشد.
  شرکت محصولات خود را به ۲۸ نماینده‌ی عمده در استان‌های سراسر کشور می‌فروخت که مدیریت فروش و حساب این مشتریان عمده با پیچیدگی‌هایی روبه‌رو بود.
  اطلاعات به‌روزی از ورودی‌ها، خروجی‌ها و موجودی دقیق انبارها، دردسترس نبود.

امیر مبین؛ مدیرعامل شرکت طلا

«نیاز داشتیم که امور حسابداری در دفتر تهران متمرکز باشد و اطلاعات را در زمان مناسبی از شرکت‌های واقع در چابهار دریافت کند، از نرم‌افزارهای مختلفی برای رسیدن به این منظور استفاده کردیم اما هیچ‌کدام پاسخ‌گوی نیاز ما نبودند و نمی‌توانستند به تصمیم‌گیری بهتر برای کسب‌وکار ما کمک کنند.
در نتیجه، به‌دنبال بهترین نرم‌افزار موجود در بازار بودیم و درنهایت «راهکاران همکاران سیستم» را با مدلی اقتصادی‌تر و متناسب با نیاز کسب‌وکارمان بر بستر ابر به‌کار گرفتیم.»

شرکت طلا نزدیک به یک سال است که از راهکاران ابری استفاده می‌کند. به گفته‌ی سید حامد سجادی؛ مدیر مالی مجموعه، «اطمینان از نرم‌افزار و حفظ امنیت اطلاعات در کنار به‌صرفه بودن» مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری بوده است .

 


از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره شد:

اطمینان از نرم‌افزار، امنیت اطلاعات و به‌صرفه بودن راهکاران ابری

مدیرعامل طلا ، قلب هر مجموعه را واحد حسابداری آن می‌داند: «اگر حسابداری مرتب نباشد، مجموعه کم‌کم رو به زوال می‌رود. به‌روز بودن اطلاعات، قوت قلبی به سیستم حسابداری می‌دهد که تمام اطلاعات دقیق است و الان با استفاده از راهکاران ابری و به‌روز بودن اطلاعات موجود در سیستم حسابداری، می‌توانم با اطمینان وضعیت مجموعه‌ای را که چند هزار کیلومتر از من دورتر است، کنترل و مدیریت کنم. با یکپارچگی حسابداری با دریافت و پرداخت، از وضعیت حساب مشتریان اطلاعات دقیقی دارم و در بخش انبار هم با سیستماتیک شدن فرآیندها و حذف کاغذبازی‌ها، کارها دقیق و به‌سرعت انجام می‌شود.»
مدیر مالی مجموعه نیز درباره‌ی به‌صرفه بودن راهکاران ابری می‌گوید: «تهیه‌ی نرم‌افزار هزینه نیست، سرمایه است، اما ما توان این سرمایه‌گذاری را نداشتیم، چرا که لازم بود علاوه‌بر خرید نرم‌افزار، هزینه‌ی زیادی صرف آماده‌سازی زیرساخت و سرور شود و در ادامه باید هزینه‌های دیگری صرف نگهداری این زیرساخت می‌کردیم؛ در نتیجه به‌سمت استفاده از نرم‌افزار بر بستر رایانش ابری رفتیم و این هزینه را صرف سرمایه‌گذاری داخلی شرکت کردیم.»
مدیرعامل مجموعه درباره‌ی تجربه‌ی نگهداری اطلاعات در دیتاسنتر همکاران سیستم می‌گوید: «با راهکاران ابری، ما نگهداری اطلاعات‌مان را به همکاران سیستم سپردیم و دیگر نگرانی بابت امنیت داده‌های سازمان نداریم.»

دسترسی‌پذیری راهکاران ابری

به گفته‌ی مدیرعامل مجموعه، به‌رغم قوی نبودن بستر اینترنت در چابهار، ارتباط میان شرکت‌ها و دفتر مرکزی تهران به‌خوبی و بدون مشکل برقرار است. به‌علاوه، آقای مبین درباره‌ی مزیت دسترسی راهکاران ابری می‌گوید: «مواردی پیش آمد، که لازم شد در خارج از مجموعه و در زمان غیراداری، اطلاعاتی را کنترل کنیم و به‌راحتی بر بستر اینترنت به اطلاعات کامل سازمان دسترسی داشتیم.»

 

انعطاف‎‌پذیری راهکاران ابری
در تجربه‌ی یک‌ساله‌ی استفاده از راهکاران ابری، طلا متوجه حجم کم کاری در ماژول جبران خدمات می‌شود و با انعطاف‌پذیری راهکاران ابری، ضمن تمدید سایر ماژول‌ها برای سال آینده، به تناسب نیاز کسب‌وکار، این ماژول را از دریافت سرویس خود حذف کرده است.

در پایان مدیرعامل شرکت طلا درباره‌ی تجربه‌ی به‌کارگیری راهکاران ابری می‌گوید: «گزارش‌های جامع و به‌لحظه‌ی سیستمی دید کاملی از وضعیت کسب‌وکار می‌دهد تا درباره‌ی خرید و فروش بهتر تصمیم‌گیری کنیم و بر پایه‌ی اطلاعات درست، قیمت‌گذاری دقیق‌تری داشته باشیم.»

 
 
 
 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت مهندسی فکور بین الملل تهران (فیتکو)

  آقای بلوکی؛مدیر مالی شرکت فیتکو «با وجود تمام سیستم‌ها و نرم افزارهای که جهت حفظ امنیت اطلاعات شرکت در نظر گرفته‌ بودیم متاسفانه، تا کنون دوبار سرورهای ما به باج‌افزار آلوده شده و بخشی از اطلاعات شرکت از دست رفته بود. لذا با توجه به این که در بهترین حالت ممکن برای بحث امنیت اطلاعات ما از یک فرد بهره می گیریم در صورتی که در سیستم های رایانش ابری از یک تیم بهره گرفته می شود از طرفی هزینه تهیه نرم افزار ها و سخت افزار های امنیتی عموما بسیار بالاست که برای شرکت های معمولی توجیه اقتصادی ندارد. با توجه به این مسائل تصمیم گرفتیم یک بار برای همیشه احتمال وقوع این خطر را کاهش دهیم بنابراین از سیستم راهکاران ابری استفاده نمودیم.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.

 • داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  داستان موفقیت شرکت دنا بهریز

  آقای جهانگیر: «دفتر برنامه‌ریزی و انبار شرکت در محل کارخانه در شهرستان تاکستان قرار دارد و دفتر مرکزی شرکت در تهران است. علاوه بر سهولت دسترسی در لحظه به سیستم در نقاط مختلف جغرافیایی، امکاناتی مانند مدیریت پیام و پیوست اسناد، تاثیر زیادی در کاهش خطاها و افزایش هماهنگی بین واحدها و کاربران بین کارخانه و دفتر مرکزی داشته است.»

 • ساطی رود

  داستان موفقیت شرکت ساطی رود

  یک مزیت اصلی راهکاران ابری این است که در هر جایی که امکان دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد در داخل یا خارج از سازمان، می‌توانیم از سیستم استفاده کنیم. با توجه به اینکه برخی از مدیران ما، ایران نیستند امکان دسترسی آن­ها به سیستم به راحتی امکان­‌پذیر است در صورتی‌که قبلا باید مرتبا گزارش‌­های مورد نظرشان ایمیل یا فکس می­‌شد.

 • داستان موفقیت شرکت ویندآور

  به گفته‌ی خانم خضوعی ابیانه یکپارچگی سیستم‌های راهکاران ابری نه تنها به بهبود فرایندهای داخلی شرکت کمک کرده است بلکه در افزایش بازده، بهبود فرایندهای داخلی و کاهش قابل‌توجه هزینه‌ها تاثیر زیادی داشته است. هم‌اکنون فعالیت‌های واحد مالی در مقایسه با گذشته با تعداد نفرات کمتری انجام می‌شود. امکان تعریف سطوح دسترسی و طبقه‌بندی اطلاعات و گزارش‌ها نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های کاربردی سیستم راهکاران ابری است.

 • داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  داستان موفقیت شرکت پارلا ایده‌پرداز

  خانم بزرگی مدیرمالی شرکت پارلا ایده‌پرداز می‌گوید: «پیشینه‌ و اعتبار شرکت همکاران سیستم، خیال ما را راحت کرده بود. اطمینان داشتیم همکاران سیستم قطعا زیرساخت‌های قابل اتکایی دارد و دلیلی برای نگرانی درمورد امنیت اطلاعات وجود ندارد.»

 • داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  داستان موفقیت شرکت آریان فولاد غرب

  به گفته آقای گلزار، یکی از مزیت‌های اصلی این راهکار، خدمات پشتیبانی آن است: «بعد از قراردادن تیکت، بدون اینکه پشت صف پشتیبانی باشید در کوتاه‌ترین زمان کارشناسان با ما تماس می‌گیرند و در همان روز مشکل برطرف می‌شود. تسلط و توانمندی کارشناسان روی سیستم ها مشکل را همان بار اول رفع می‌کند و در صورت نیاز به ایجاد تغییر در سیستم، فرایند انجام این کار خیلی راحت است.»

 • داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  داستان موفقیت شرکت آینده‌سازان دانش و فناوری تمیم

  در آغاز فعالیت کسب‌وکار، مدیریت منابع و هزینه‌ها برای ما اهمیت زیادی داشت و با توجه به شناختی که از فناوری رایانش ابری داشتیم، ترجیح دادیم از راهکاران ابری استفاده کنیم تا بتوانیم علاوه بر تخصیص ظرفیت منابع انسانی متخصص و زیرساخت‌هایمان به فعالیت اصلی مجموعه، انعطاف‌پذیری مالی شرکت را هم افزایش دهیم.