داستان موفقیت شرکت طلا


 

معرفی شرکت طلا

شرکت طلا، نزدیک به ۳۰ سال است که در واردات چای از سریلانکا و کنیا، بسته‌بندی و فروش آن در بازار ایران فعالیت دارد. سه شرکت این مجموعه به نام‌های شرکت طلا (ترکیب و بسته‌بندی چای)، صنایع بسته‌بندی چای طلا (تولید قوطی‌های فلزی چای و بسته‌بندی) و شرکت بازرگانی بهاران جنوب در چابهار قرار دارند و دفتر مرکزی در تهران است. کاربران شرکت طلا بیش از یک سال است که با سیستم‌های دفترکل، دریافت و پرداخت، جبران خدمات، انبار و فروش راهکاران ابری کار می‌کنند.

 •  

  نیاز اصلی کسب‌و‌کار

  با پراکندگی جغرافیایی میان دفتر مرکزی تهران و سه مجموعه‌ی شرکت در چابهار، انبارها و خریداران عمده، در نبود یک سیستم تحت وب شرکت با مشکلاتی روبه‌رو بود:

  اطلاعات با تاخیری یک هفته‌ای به دفتر مرکزی می‌رسید و واحد حسابداری شرکت نمی‌توانست به اطلاعات به‌روز این شرکت‌ها دسترسی داشته باشد.
  شرکت محصولات خود را به ۲۸ نماینده‌ی عمده در استان‌های سراسر کشور می‌فروخت که مدیریت فروش و حساب این مشتریان عمده با پیچیدگی‌هایی روبه‌رو بود.
  اطلاعات به‌روزی از ورودی‌ها، خروجی‌ها و موجودی دقیق انبارها، دردسترس نبود.

امیر مبین؛ مدیرعامل شرکت طلا

«نیاز داشتیم که امور حسابداری در دفتر تهران متمرکز باشد و اطلاعات را در زمان مناسبی از شرکت‌های واقع در چابهار دریافت کند، از نرم‌افزارهای مختلفی برای رسیدن به این منظور استفاده کردیم اما هیچ‌کدام پاسخ‌گوی نیاز ما نبودند و نمی‌توانستند به تصمیم‌گیری بهتر برای کسب‌وکار ما کمک کنند.
در نتیجه، به‌دنبال بهترین نرم‌افزار موجود در بازار بودیم و درنهایت «راهکاران همکاران سیستم» را با مدلی اقتصادی‌تر و متناسب با نیاز کسب‌وکارمان بر بستر ابر به‌کار گرفتیم.»

شرکت طلا نزدیک به یک سال است که از راهکاران ابری استفاده می‌کند. به گفته‌ی سید حامد سجادی؛ مدیر مالی مجموعه، «اطمینان از نرم‌افزار و حفظ امنیت اطلاعات در کنار به‌صرفه بودن» مهم‌ترین دلایل انتخاب راهکاران ابری بوده است .

 


از دیگر مزایای راهکاران ابری به موارد زیر اشاره شد:

اطمینان از نرم‌افزار، امنیت اطلاعات و به‌صرفه بودن راهکاران ابری

مدیرعامل طلا ، قلب هر مجموعه را واحد حسابداری آن می‌داند: «اگر حسابداری مرتب نباشد، مجموعه کم‌کم رو به زوال می‌رود. به‌روز بودن اطلاعات، قوت قلبی به سیستم حسابداری می‌دهد که تمام اطلاعات دقیق است و الان با استفاده از راهکاران ابری و به‌روز بودن اطلاعات موجود در سیستم حسابداری، می‌توانم با اطمینان وضعیت مجموعه‌ای را که چند هزار کیلومتر از من دورتر است، کنترل و مدیریت کنم. با یکپارچگی حسابداری با دریافت و پرداخت، از وضعیت حساب مشتریان اطلاعات دقیقی دارم و در بخش انبار هم با سیستماتیک شدن فرآیندها و حذف کاغذبازی‌ها، کارها دقیق و به‌سرعت انجام می‌شود.»
مدیر مالی مجموعه نیز درباره‌ی به‌صرفه بودن راهکاران ابری می‌گوید: «تهیه‌ی نرم‌افزار هزینه نیست، سرمایه است، اما ما توان این سرمایه‌گذاری را نداشتیم، چرا که لازم بود علاوه‌بر خرید نرم‌افزار، هزینه‌ی زیادی صرف آماده‌سازی زیرساخت و سرور شود و در ادامه باید هزینه‌های دیگری صرف نگهداری این زیرساخت می‌کردیم؛ در نتیجه به‌سمت استفاده از نرم‌افزار بر بستر رایانش ابری رفتیم و این هزینه را صرف سرمایه‌گذاری داخلی شرکت کردیم.»
مدیرعامل مجموعه درباره‌ی تجربه‌ی نگهداری اطلاعات در دیتاسنتر همکاران سیستم می‌گوید: «با راهکاران ابری، ما نگهداری اطلاعات‌مان را به همکاران سیستم سپردیم و دیگر نگرانی بابت امنیت داده‌های سازمان نداریم.»

دسترسی‌پذیری راهکاران ابری

به گفته‌ی مدیرعامل مجموعه، به‌رغم قوی نبودن بستر اینترنت در چابهار، ارتباط میان شرکت‌ها و دفتر مرکزی تهران به‌خوبی و بدون مشکل برقرار است. به‌علاوه، آقای مبین درباره‌ی مزیت دسترسی راهکاران ابری می‌گوید: «مواردی پیش آمد، که لازم شد در خارج از مجموعه و در زمان غیراداری، اطلاعاتی را کنترل کنیم و به‌راحتی بر بستر اینترنت به اطلاعات کامل سازمان دسترسی داشتیم.»

 

انعطاف‎‌پذیری راهکاران ابری
در تجربه‌ی یک‌ساله‌ی استفاده از راهکاران ابری، طلا متوجه حجم کم کاری در ماژول جبران خدمات می‌شود و با انعطاف‌پذیری راهکاران ابری، ضمن تمدید سایر ماژول‌ها برای سال آینده، به تناسب نیاز کسب‌وکار، این ماژول را از دریافت سرویس خود حذف کرده است.

در پایان مدیرعامل شرکت طلا درباره‌ی تجربه‌ی به‌کارگیری راهکاران ابری می‌گوید: «گزارش‌های جامع و به‌لحظه‌ی سیستمی دید کاملی از وضعیت کسب‌وکار می‌دهد تا درباره‌ی خرید و فروش بهتر تصمیم‌گیری کنیم و بر پایه‌ی اطلاعات درست، قیمت‌گذاری دقیق‌تری داشته باشیم.»

 
 
 
 

 • داستان موفقیت پایا پلیمر

  داستان موفقیت گروه صنعتی پایا پلاستیک پلیمر

  آقای قوام شیرازی مدیرمالی شرکت پایا پلاستیک پلیمر: با به‌کارگیری راهکاران ابری نیازی به تامین و تجهیز زیرساخت برای هر کدام از شرکت‌های زیرمجموعه نداشتیم. بنابراین برای ۴ شرکت زیرمجموعه روژین تاک چوب، نیلگون پاک سپهر، آشام آروین خاورمیانه و جام فرتاک پلیمر آینده، این سیستم را تهیه کردیم. از این طریق توانستیم شرکت‌های زیرمجموعه را به‌شکل یکپارچه مدیریت کنیم.

 • داستان موفقیت گرین توربین

  داستان موفقیت شرکت گرین توربین ماندگار

  آقای خزایی مدیر عامل شرکت گرین توربین ماندگار: همیشه حفظ امنیت اطلاعات سازمان، از دغدغه‌های اصلی ما بوده است. قطعا یکی از مهم‌ترین دلایل ما برای انتخاب سیستم راهکاران ابری اطمینان از حفظ امنیت داده‌ها و حذف دغدغه‌های ما در این زمینه بود. همچنین در رابطه با موضوعات پشتیبانی، کارشناسان همیشه در کمال خوشرویی و شکیبایی و با تسلط ما را راهنمایی کرده‌اند.

 • داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  داستان موفقیت شرکت کربنات البرز

  آقای حسن زاده؛ مدیر مالی شرکت کربنات البرز به دلیل حجم بالای فعالیت ‌‌های سازمان، گزارش ‌‌گیری برای مدیران سازمان اهمیت زیادی داشت. از طرفی سازمان به سیستمی نیاز داشت که همه فعالیت ‌های سازمان را به صورت یکپارچه مدیریت کند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از یک سیستم ERP استفاده کنیم که پاسخگوی نیاز سازمان باشد ولی به دلیل هزینه بالای تجهیز سرور و زیرساخت ‌های مورد نیاز، امکان خرید سیستم ERP نبود. راهکاران ابری با ارائه یک سیستم یکپارچه حرفه ‌ای و به صرفه، نیاز سازمان را کاملا پاسخ داد.