ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

داستان موفقیت شرکت صنایع غذایی چیکا سپاهان


در یک نگاه
شرکت صنایع غذایی چیکا سپاهان در سال ۱۳۷۲ تاسیس شد. این شرکت عمدتا در تولید غذاهای آماده ایرانی و فرنگی، سالاد، سوپ و مکمل‌های غذایی با برند چیکا فعالیت می‌کند.

«قابل ارتقا بودن و استفاده از تکنولوژی‌های روز مثل سیستم‌های تحت وب از جمله مزیت‌های محصولات همکاران سیستم‌ است.»
علی اصغر گرامی- مدیر مالی

چالش‌های قبل از استقرار
عدم امکان ارتقا از سطح تفصیل به چند معین، نیاز به خروج از محیط نرم‌افزار با تغییر هر دوره مالی

دستاوردهای پس از استقرار
بهبود روند گزارش‌گیری و محاسبات مالی، اطمینان از صحت عملکرد نرم‌افزار و سالم‌ ماندن دیتا

کارخانه شرکت چیکا در شهرک صنعتی مبارکه و دفتر آن در شهر اصفهان واقع شده است. همچنین شرکت نوین گس‌تر چیکا زیر مجموعه این شرکت است و شبکه مویرگی توزیع محصولات چیکا را برعهده دارد. چیکا امروزه به دلیل تولید سالانه ۱۵۰ تن غذاهای آماده، ۱۰۰ تن دسر، ۵۰ تن غذاهای نیمه فرآوری شده و ۳۰۰ تن خوراک‌های نیمه آماده و آماه غیر کنسروی در صنعت محصولات غذایی آماده در رده نخست تولید قرار دارد. همچنین این شرکت حدود ۷۰ درصد از تولیدات خود را به کشورهای عربی صادر می‌کند و صادرات آن به کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین و استرالیا شامل محصولات غیر گوشتی می‌شود.

سابقه سیستم‌های نرم‌افزاری
آقای گرامی مدیر مالی چیکا می‌گوید: قبلا از یک سیستم نرم‌افزاری برای انجام امور مالی در این شرکت استفاده می‌شد اما مشکلات و محدودیت‌های فراوان آن سیستم، مدیران این شرکت را به استفاده از نرم‌افزار‌های همکاران سیستم ترغیب کرد. در طی چند سال سبدی از محصولات مالی همکاران سیستم در شرکت چیکا استقرار یافته و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به گفته آقای گرامی در سیستم قبلی ارتقا از سطح تفصیل به چند معین امکان‌پذیر نبود و گزارش‌گیری برای حسابدار ساده نبود. همچنین در سیستم قبلی با تغییر هر دوره مالی نیاز به خروج از محیط نرم‌افزار داشتیم. در عین حال به گفته مدیر مالی شرکت چیکا پشتیبانی ضعیف و تغییرات شدید و ناگهانی سیستم و عدم ثبات نرم‌افزاری موجب به مخاطره افتادن اطلاعات می‌شد.

حضور همکاران سیستم در استان‌ها اطمینان مشتریان را افزایش داده است
حالا و به گفته مدیر مالی شرکت چیکا با پیاده‌سازی سیستم‌های همکاران سیستم تغییرات قابل توجهی در این شرکت به وجود آمده که بهبود روند گزارش‌گیری و محاسبات مالی، اطمینان از صحت عملکرد نرم‌افزار و سالم‌ ماندن دیتا و پشتیبانی به موقع و سریع از جمله مهم‌ترین مزیت‌هاست.
آقای گرامی می‌گوید: سیستم‌های همکاران سیستم هم به صورت جامع و پکیج‌ شده است و هم به فراخور مشتری تغییراتی در آن انجام می‌گیرد که این امتیاز این محصولات است. قابل ارتقا بودن و استفاده از تکنولوژی‌های روز مثل سیستم‌های تحت وب نیز مزیت‌های این سیستم‌ها را بیشتر می‌کند.
به گفته وی اینکه همکاران سیستم در همه شهر‌ها از جمله اصفهان یک شرکت مستقر دارد و کار‌شناسان می‌توانند در صورت لزوم به صورت حضوری مراجعه کنند اطمینان خاطر قابل توجهی در مشتری ایجاد می‌کند.
مدیر مالی شرکت چیکا خاطر نشان می‌کند: ما عمده مشکلاتمان را با نرم‌افزارهای همکاران سیستم به صورت ریموت و از راه دور حل می‌کنیم و با این حال در مواقعی مثل انبارگردانی یا تهیه گزارش‌های خاص از کار‌شناسان همکاران سیستم به صورت حضوری بهره می‌گیریم.