داستان موفقیت شرکت سبدگردان سرآمد بازار


سبدگردان سرآمد بازار در یک نگاه

شرکت سبدگردان سرآمد بازار در سال ۱۳۹۴ پس از دریافت مجوز تاسیس از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت براساس دستورالعمل تاسیس و فعالیت شرکت‌های سبدگردان به خرید و فروش اوراق بهادار برای سرمایه‌گذاران می‌پردازد و از تیمی متخصص و باتجربه در ارائه‌ی این خدمات بهره می‌برد.

نیاز کسب‌وکار

شرکت سبدگردان سرآمد بازار، به یک سیستم نرم‌افزاری به‌روز، جامع و قابل اتکاء نیاز داشت که علاوه بر شرایط فعلی شرکت، با گسترده شدن زمینه فعالیت آن نیز بتواند پاسخ‌گوی نیازهایش باشد. به‌علاوه به دلیل حجم فعالیت‌هایی که خارج از محیط فیزیکی شرکت وجود داشت؛ لازم بود تا امکان دسترسی درلحظه در سیستم وجود داشته باشد. با توجه هزینه‌ی بالای خرید لایسنس نرم‌افزار، سخت‌افزار و نگهداشت سیستم‌های ERP، خرید این سیستم‌ها برای این شرکت به‌صرفه نبود.

بهره‌مندی از راهکاران ابری

پیش از بهره‌مندی از سیستم راهکاران ابری؛ بسیاری از کارهای روزمره‌ی مالی شرکت، تهیه‌ی گزارش‌ها، ثبت اسناد حسابداری زمان‌بر و پیچیده‌تر بود. آقای بهجتی مدیر مالی شرکت سبدگردان بازار در این زمینه می‌گوید: «محدودیت‌هایی که در سیستم‌های پیشین با آن‌ها مواجه بودیم با استفاده از راهکاران ابری کاملا برطرف شده و سرعت و دقت انجام کارها افزایش یافته است.» او هم‌چنین به راحتی انتقال اطلاعات از سیستم‌های پیشین به راهکاران ابری اشاره می‌کند و این نکته را مزیتی مهم می‌داند که توانسته است بدون ایجاد وقفه در کارهای شرکت انجام شود.

سیستم گزارش‌دهی قوی و امکان دریافت گزارش‌های کاربردی یکی دیگر از مزیت‌هایی است که به‌کارگیری راهکاران ابری برای سبدگردان بازار به همراه داشته است. آقای بهجتی می‌گوید: «گزارش‌هایی که در سیستم راهکاران ابری وجود دارد در بسیاری از نرم‌افزارهای رایج در بازار سرمایه وجود ندارد. برای نمونه گزارش خریدوفروش فصلی که یکی از گزارش‌های مهم و کاربردی کسب‌وکار ماست، در سیستم تعریف شده و به‌سادگی قابل دریافت است. دسترسی سیستمی به تهیه‌ی این گزارش‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در زمان، با کاهش ضریب خطای انسانی، سبب دقیق‌تر شدن خروجی‌ها شده است.»

پشتیبان‌گیری منظم و در بازه‌های زمانی ۲ ساعته توانسته است اطمینان‌خاطری برای شرکت سبدگردان سرآمد بازار ایجاد کند. به گفته‌ی آقای بهجتی با اطمینان به زیرساخت‌های همکاران سیستم نگرانی برای از دست رفتن اطلاعات در این شرکت وجود ندارد و به‌ این ترتیب نیازی به استخدام نیروی IT نیست. در نتیجه بخشی از هزینه‌های شرکت به این ترتیب مدیریت شده است.