ویژه‌‌نامه‌ی سال 1400مالکیت فکری با عنوان «مالکیت فکری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط» منتشر شد

ششم اردیبهشت (26 آوریل) روز جهانی مالکیت فکری نام دارد. همکاران سیستم هرسال براساس مسئولیت اجتماعی خود و با هدف ترویج و توسعه‌ی احترام به دارایی‌های فکری، هم‌زمان با این روز یک ویژه‌نامه‌ی اختصاصی منتشر می‌کند. این ویژه‌نامه با همکاری کمیته‌ی ایرانی اتاق بازرگانی منتشر می‌شود.
در بیانیه‌ی امسال سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) که با شعار «ایده‌های خود را روانه بازار کنید!» منتشر شده است؛ به اهمیت مالکیت فکری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط پرداخته شده است.
WIPO در این بیانیه می‌گوید: «بنگاه‌‌های کوچک و متوسط (SMEs) حدود 90درصد از کسب‌و‌کارهای جهان را تشکیل می‌‌دهند، حدود 50‌درصد از نیروی کار جهان را به استخدام خود درآورده‌اند و سهمی حدوداً چهل‌درصدی از درآمد ملی را در بسیاری از اقتصادهای نوظهور دارند. هر کدام از این کسب‌و‌کارها ایده‌‌ای را مدنظر داشته‌اند و با آمیختن آن با نبوغ و خلاقیت، موفق به ارائه‌‌ی کالا یا خدماتی شده‌‌اند که مطابق سلیقه مصرف‌‌کنندگان است. هر یک از این کسب‌و‌کارها می‌‌توانند از حقوق مالکیت فکری برای محافظت از دارایی‌‌های تجاری و ایجاد ارزش از آن‌ها استفاده کنند. در حال حاضر هنوز عده‌‌ای از صاحبان کسب‌و‌کار نمی‌‌دانند که دارایی فکری‌ای در اختیار دارند یا اینکه دارایی‌‌های فکری آن‌ها ارزشی هم در بازار دارد.»
در ویژه‌نامه‌ی سال 1400 همکاران سیستم، مطالب متنوعی در زمینه‌ی اهمیت مالکیت فکری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط منتشر شده است که مطالعه‌ی آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مهم‌ترین مطالب ویژه‌نامه عبارتند از:

  • بنگاه‌‌ کوچک و متوسط (SME) به چه مفهومی است؟ تفاوت آن با استارت‌‌آپ چیست؟
  • اهمیت و چرایی حمایت از بنگاه‌‌های کوچک و متوسط
  • اهمیت و تأثیر مالکیت فکری در ایجاد دانش فنی برای شرکت‌‌های کوچک و متوسط توسعه‌‌ای در صنعت پتروشیمی
  • مزایای مالکیت فکری برای برای بنگاه‌‌های کوچک و متوسط
  • چالش‌های حفاظت از حقوق معنوی در عصر شبکه‌های اجتماعی

 

دانلود ویژه‌نامه‌ی مالکیت فکری در کسب‌وکارهای کوچک و متوسط

دسته‌بندی‌ها:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *