سهام همکاران سیستم در فرابورس عرضه می‌شود؛ ۲۴ سال موفقیت در محک بازار سرمایه

سهام همکاران سیستم در فرابورس عرضه می‌شود؛ ۲۴ سال موفقیت در محک بازار سرمایه

جلسه معرفی همکاران سیستم به بازار سرمایه با هدف ارائه توانمندی‌ها و چشم‌اندازهای شرکت برای عرضه سهام در بازار اول فرابورس با حضور جمعی از مشتریان این شرکت، نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری و نمایندگان رسانه‌ها برگزار شد.

 در این جلسه اطلاعات کاملی درباره عملکرد، روند رشد و چشم‌انداز شرکت ارایه شد.

 محمود نظاری، رییس هیئت مدیره همکاران سیستم، در ابتدای سخنان خود در این نشست با اشاره به روند صعودی مستمر شرکت از آغاز فعالیت آن تاکنون گفت: همکاران سیستم که در سال ۱۳۶۸ با سرمایه ۱۲۰ هزار تومان و توسط جمعی سه نفره بنیان گذاشته شد، امروز ۲۰ میلیارد تومان سرمایه ثبت شده و پرداخت شده دارد.

 نظاری با تاکید بر اینکه مشتریان سرمایه اصلی همکاران سیستم هستند، گفت: ما امروز ۷۵۰۰ مشتری در کسب و کارهای بزرگ، متوسط و کوچک داریم که به نام همکاران سیستم اعتماد دارند.

۱۱۰۰ نفر نیروی انسانی با استعداد و با انگیزه با ما همکاری می‌کنند و شبکه‌ای از ۵۸ شرکت شامل ۲۸ شرکت تحت‌لیسانس و ۳۰ شرکت منطقه‌ای هستیم.

 وی افزود: ما در ۱۰ سال اخیر همواره حاشیه سودی در حدود ۳۲ تا ۳۵ درصد داشته‌ایم که این پایداری سود، نشان از امنیت این شرکت برای سرمایه‌گذاری دارد. امسال نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های دقیق انتظار داریم در کنار حفظ حاشیه سود قبلی، رشد بیش از ۳۰ درصدی در سود شرکت داشته باشیم.

 نظاری در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه‌گذاری‌های سنگین سال‌های اخیر این شرکت برای پیاده‌سازی روش‌های کارآمد و تولید محصولاتی نو از جمله تولید محصولات نسل سوم برای کسب‌وکارهای بزرگ و خیلی بزرگ و سبد محصولات سپیدار برای کسب‌وکارهای کوچک‌تر اشاره کرد و گفت:‌ ما در بخش تولید نرم‌افزار، جذب نیروی انسانی و توسعه فضای کاری سرمایه‌گذاری‌های خوبی کرده‌ایم. شرکت این سرمایه‌گذاری‌ها را با اتکا به قدرت درآمدزایی سبد محصولات فعلی خود انجام داده و اطمینان داریم با اضافه شدن این محصولات جدید، روند رشد ما شتاب بیش‌تری خواهد یافت.

 نظاری سپس به موضوع ورود همکاران سیستم به فرابورس پرداخت و گفت: ورود ما به بازار سرمایه نقطه عطفی برای شرکت‌های دانش محور به شمار می‌رود.

 نظاری در مورد میزان تقسیم سود به صورت سالانه  تأکید کرد: «تا امسال به طور تقریبی حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد سود سالانه به صورت نقدی تقسیم می‌شد اما به دلیل ایجاد جذابیت برای سهام عرضه شده شرکت در بازار فرابورس، قصد داریم بین ۷۵ تا ۸۰ درصد در سال برای سهامدارانمان تقسیم سود داشته باشیم.»

 بر اساس آمارهای ارایه شده توسط وی سود خالص شرکت در پنج ماه نخست سال جاری در حدود ۴۹ هزار و ۴۲۰ میلیون ریال عنوان شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۳۶ هزار و ۶۱۲ میلیون ریال بوده و بنا به برآوردهای انجام شده قرار است در فرصت باقی‌مانده امسال این رقم به عدد ۱۳۱ هزار و ۶۳۶ میلیون ریال هم برسد.

 نظاری در ادامه افزود: برای مدیریت سهام‌مان در بازار شرکتی به نام سرمایه‌گذاری دانا را قبل از ورود به فرابورس تأسیس کردیم تا سهام سهامدران بالای سه درصد را مدیریت کند و از این طریق از افت یکباره قیمت سهام و متضرر شدن سهامداران جلوگیری کنیم.

به موجب مصوبه مجمع در سال ۸۸، شرکت می‌تواند تا ۱۰۰میلیارد ریال سرمایه خود را افزایش دهد که تا کنون توانسته از محل سود تقسیم نشده حدود ۴۰ میلیارد ریال آن را تأمین کند و ۶۰ میلیارد ریال دیگر هم در فرصت باقی مانده تا سال آینده از همین طریق افزوده خواهد شد.

نظاری سخنان خود را این‌گونه پایان داد: ما امروز پس از سال‌ها موفقیت در بازار  IT، می‌خواهیم در معرض محک بازار سرمایه قرار بگیریم. معتقدیم که با امکانات، توانمندی‌ها و برنامه‌های فکر شده خود سرمایه‌گذاری مطمئنی برای شما فراهم خواهیم کرد.

 شرکت همکاران سیستم در اول تیرماه سال جاری با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه، در بازار اول فرابورس پذیرفته شد و با نماد معاملاتی «سیستم ۱» در فهرست نرخ‌های بازار پایه فرابورس ایران قرار گرفت.

 شرکت فرابورس روز سه‌شنبه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همکاران سیستم پس از احراز کلیه شرایط پذیرش، از ۲۲ شهریور ۹۰ به عنوان چهل و چهارمین نماد معاملاتی (‌بیست و ششمین شرکت در بازار اول) در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در فرابورس درج شده است.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *