صنعت آی‏‌تی چین صاحب صندوقِ حمایت از حقوق مالکیت فکری می‌شود

همکاران سیستم- برخی از شرکت‌‏های شاخص چینی که در صنعت فناوری‏‌های آی‏‌تی فعالیت می‏‌کنند اقدام به تاسیس صندوقی کرده‌‏اند که هدف آن تامین اعتبارات لازم برای حمایت از حقوق مالکیت فکری در صنعت آی‏‌تی این کشور است.

به گزارش خبرگزاری شین‏هوا، منطقه ژونگوآن‏کان در بیجینگ که از آن با عنوان “سیلکون ولی چین” یاد می‏‌شود، اخیراً شاهد ایجاد صندوقی برای حمایت از حقوق مالکیت فکری مرتبط با فناوری‏‌های آی‌تی بوده است. این صندوق که روئی‏چوآن آی‏‌پی‏‌آر (Ruichuan IPR) نام دارد توسط شرکت‏‌های مطرحی مثل ایگزیائومی و تی‏سی‏اِل تاسیس شده است که عمدتاً در حوزه‏‌هایی مثل تولید گوشی‏‌ها و پایانه‏‌های هوشمند فعالیت می‏ کنند.

در حال حاضر، کشور چین بزرگترین تولیدکنندگان پایانه‏‌های هوشمند است، اما ناچار است بین 5 تا 10 درصد از کل درآمد این صنعت را بابت حق کپی‌رایت به شرکت‏‌های خارجی بپردازد.

بر اساس این گزارش، انتظار می‏‌رود اعتبارات این صندوق به بزودی به 100 میلیون یوآن (معادل 15.99 میلیون دلار آمریکا) برسد. قرار است این صندوق به شرکت‏‌های چینی که در حوزه فناوری‏‌های پیشرفته آی‌تی فعال هستند کمک کند به شیوه‌ه‏ای قانونی و کارآمد به حقوق مالکیت فکری محصولات خود دست پیدا کنند.

منبع :

http://news.xinhuanet.com/english/china/2014-04/27/c_133293717.htm

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *