افزایش ثبت کپی‏‌رایت محصولات نرم‏‌افزاری در چین

همکاران سیستم- ثبت حق کپی‌رایت محصولات نرم‌‏افزاری در کشور چین در سال گذشته میلادی بیش از ۲۷ درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

به گزارش وب‏سایت bernama به نقل از خبرگزاری شینهُوا، مرکز حمایت از کپی‏‌رایت در چین اعلام کرده است ثبت حق کپی‏‌رایت محصولات نرم‏‌افزاری در این کشور در سال ۲۰۱۲ به ۱۴۰ هزار مورد رسیده است که این رقم ۲۷٫۳۳ بیشتر از سال ۲۰۱۱ است.

این گزارش نشان می‏‌دهد حدود ۸۰ درصد از کل این ۱۴۰ هزار مورد متعلق به مناطق شرقی چین است. مناطق مرکزی و غربی این کشور نیز از نظر نرخ رشد ثبت حق کپی‏‌رایت محصولات نرم‌‏افزاری پیشتاز هستند. نرخ ثبت حق کپی‏‌رایت محصولات نرم‌‏افزاری در مناطق غربی ۵ درصد و در مناطق مرکزی ۸ درصد بیشتر از نرخ رشد کشوری بوده است.

بر اساس این گزارش، ثبت حق کپی‏‌رایت نرم‏‌افزارهای پردازش ابری نیز در این کشور از رشد بسیار بالایی برخوردار بوده است. در سال ۲۰۱۲ یک هزار و ۹۴۶ حق کپی‌‏رایت برای این گونه نرم‌‏افزارها ثبت شده است. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۱ حدود ۱۱۹ درصد رشد داشته است. ثبت حق کپی‌‏رایت برای نرم‏‌افزارهای بازی ویژه گوشی‏‌های همراه نیز در این سال با ۷۴ درصد رشد به هزار و ۷۳۹ مورد رسیده است.

چنان‌که خبرگزاری شینهوا گزارش داده است ثبت حق کپی‏‌رایت برای محصولات نرم‌‏افزاری در چین از سال ۱۹۹۲ و با هدف حمایت از حقوق مالکان نرم‏‌افزارها آغاز شده است.

منبع:

www.bernama.com.my/bernama/v7/bu/newsbusiness.php?id=981832

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *