آی بی ام همچنان رکورد دار ثبت حق اختراع است


همکاران سیستم- برآوردها نشان می‏‌دهد شرکت آی بی ام در دنیای حق ثبت اختراعات همچنان یکه‏‌تاز است.

به گزارش وب‏سایت CIO Today ، شرکت آی بی ام در سال ۲۰۱۲ موفق شده است حق امتیاز ۶ هزار و ۴۷۸ مورد اختراع جدید را برای خود ثبت کند و برای بیستمین سال متوالی صدرنشین دنیای ثبت حق اختراعات باشد. بیش از ۸ هزار مخترع آی بی ام که در ۴۶ ایالت آمریکا و ۳۵ کشور جهان فعالیت می‏‌کنند، در رکوردشکنی سال ۲۰۱۲ آی بی ام سهیم بوده‏‌اند. ۳۰ درصد از حق اختراعات ثبت‏‌شده در سال ۲۰۱۲ حاصل تلاش مخترعانی است که در خارج از آمریکا فعالیت می‏‌کنند.

بر اساس این گزارش، شرکت آی بی ام در سال‏‌های بین ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۲ حدود ۶۷ هزار حق اختراع در آمریکا به ثبت رسانده است. تعداد حق اختراعاتی که این شرکت در سال ۲۰۱۲ در آمریکا به ثبت رسانده است نیز از مجموع حق ثبت اختراعات شرکت‏های آمازون، اپل، ای ام سی، اچ‌پی، اوراکل/سان میکروسیستم، اینتل، سایمانتک و اکسنچر بیشتر است.

این گزارش نشان می‏‌دهد شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۲ از نظر میزان ثبت حق اختراع در رده دوم قرار دارد. سامسونگ در این سال توانسته ۵ هزار و ۸۱ حق اختراع برای خود ثبت کند. شرکت کانن نیز در این رتبه‏‌بندی سوم است. شرکت‏‌های سونی و پاناسونیک نیز به ترتیب چهارم و پنجم هستند. شرکت‏های مایکروسافت، توشیبا، هون های، جنرال الکتریک و ال جی الکترونیک نیز رتبه‏‌های ششم تا دهم این فهرست را از آن خود کرده‏‌اند.

برخی از جالب‏‌ترین حق اختراعاتی که آی بی ام در سال ۲۰۱۲ برای خود ثبت کرده است، به سیستم‏‌ها و روش‏‌های هوشمند پرسش و پاسخ مربوط است. این اختراعات به آی بی ام کمک می‏‌کند سیستم هوشمند واتسون خود را به قابلیت‏‌هایی مجهز کند که بتواند پاسخ پرسش‏‌هایی را که به زبان طبیعی پرسیده می‏‌شوند، بیابد.

آی بی ام در این اواخر حق اختراع فناوری‏‌های پردازش ابری سبز را نیز برای خود ثبت کرده است. این اختراع به عرضه‏‌کنندگان خدمات پردازش ابری کمک می‏‌کند تا پایگاه‏‌های داده خود را به گونه‏‌ای مدیریت کنند که انرژی کمتری مصرف کند و در نتیجه آسیب کمتری به محیط زیست وارد آورد.

منبع :

www.cio-today.com/news/IBM-Wins-Patent-for–Green–Cloud/story.xhtml?story_id=023000DQ7H2G

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *