راهکار یکپارچه ویژه صنعت هتلداری

«راهکار یکپارچه هتلداری» از دو نرم افزار کاملا حرفه‌ای و معتبر در هر بخش تشکیل شده است که در عین حال که هرکدام در حوزه خود جز برترین‌ها هستند، اتصال و یکپارچگی کامل نیز بین آنها برقرار است تا از دوباره کاری و تغذیه مجدد اطلاعات جلوگیری شود. بخشی که مقوله ارتباط با میهمانان را در هتل‌ها یا مجتمع‌های گردشگری مدیریت می‌کند، معمولا تحت عنوان راهکار هتلداری یا PMS شناخته می‌شود. بخش دیگر که نیازهای هتل‌ها را بعنوان یک شرکت تجاری تامین می‌کند شامل حوزه‌های مالی و حسابداری مدیریت، بازرگانی و مدیریت منابع انسانی است که تحت عنوان راهکار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) شناخته می‌شود و با هدف یکپارچگی بین عملیات واحدهای اداری، مالی و بازرگانی مورد استفاده قرار گرفته و همچنین امکان مدیریت هزینه‌ها و محاسبه بهای تمام شده در واحدهای کارکردی را نیز فراهم می‌کند.

همکاران سیستم، با همکاری شرکت عدل‌آفرینان ماندگار به عنوان نماینده انحصاری شرکت پروتل آلمان، «راهکار یکپارچه هتلداری» را به بازار عرضه کرده است. این راهکار، حاصل یکپارچگی راهکار مدیریت منابع سازمانی همکاران سیستم (راهکاران) و راهکار مدیریت هتلداری شرکت پروتل است که یکی از معتبرترین نرم افزارهای هتلداری در جهان محسوب می‌شود.

 

جامعیت و یکپارچگی

وجود بیش از سی ماژول نرم افزاری در راهکار یکپارچه هتلداری جهت پوشش نیاز کلیه بخش‌های یک هتل، بهبود فرآیندها، کاهش وقفه‌های کاری و افزایش کارایی را به دنبال خواهد داشت. تمرکز بر یکپارچگی اطلاعات و بهره گیری از سخت افزارها و نرم افزارهای کاربردی مرتبط با صنعت هتلداری بر اساس زیرساخت‌های فنی و کاربردی تجربه شده در دنیا، از ویژگی‌های این راهکار است.

محیط کاربری آسان و جذاب

محیط کاربری ساده، یکپارچه و آسان در تمام ماژول‌ها و امکان دسترسی به فرم‌های مختلف در یک پنجره، کلیدهای میانبر، جستجوهای پیشرفته، چینش دقیق منوهای سیستم بصورت فارسی و محیط گرافیکی جذاب از ویژگی‌های این راهکار است.

پایداری و امنیت

مدیران هتل‌ها نیاز دارند فرایندهای حساس و پرهزینه خود را در فضایی غیرقابل نفوذ و عاری از دخل و تصرف احتمالی پوشش دهند و برای این کار به یک راهکار نرم افزاری با پایداری بالا نیاز دارند.

راهکار یکپارچه هتلداری همسو با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، ضریب امنیت و پایداری را افزایش داده و اطمینان خاطر را برای مدیران به دنبال خواهد داشت.

رشد بهره‌وری

با استفاده از راهکار یکپارچه هتلداری، از استمرار روال‌های منسوخ جلوگیری شده و با تمرکز بر تجربیات موفق بین‌المللی (Best Practice)، از دوباره کاری ها و عدم ارتباط دقیق بین بخش های مختلف ممانعت می‌شود که این موضوع ضمن کسب درآمد و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی، کاهش هزینه ها و در نتیجه رشد سودآوری را به دنبال خواهد داشت.

محاسبه بهای تمام شده

امکان محاسبه بهای تمام شده به موقع و قابل اتکاء در دوره‌های زمانی مختلف یک سال مالی، مدیران مالی هتل‌ها را در شناسایی دقیق درآمدها، هزینه‌ها و کنترل اقلام مصرفی به تفکیک بخش های مختلف و اخذ گزارشات مدیریتی به جهت تسریع تصمیم گیری و برنامه ریزی های آتی یاری می کند.

استانداردسازی زیرساخت های فناوری

راهکار هتلداری، کلیه استانداردهای روز دنیا را از منظر پروتکل‌های ارتباطی و زیرساختی تأمین می‌کند و زیرساختی استاندارد و یکپارچه را برای استفاده از تجهیزات تخصصی در هتل‌ها فرآهم می‌آورد. فناوری‌هایی که بر اساس استانداردهای جهانی طراحی شده اند به سادگی با اتصال به راهکار هتلداری قابل بهره برداری خواهند بود.

تکامل و نوآوری

پاسخگویی به نیازهای جدید و تغییر رفتار سریع مسافران و گردشگران و ماندگاری در فضای رقابتی امروزی در صنعت هتلداری، مستلزم نوآوری و بهره‌گیری از استانداردهای روز است. راهکار یکپارچۀ هتلداری ضمن برقراری ارتباط با همه تکنولوژی‌های مترقی و نوآوری‌های کاربردی در صنعت هتلداری، با اتصال به زیرساخت‌های اصلی توزیع بین‌المللی، علاوه بر توسعه هر چه بیشتر راهکار به بومی سازی تجارب موفق جهانی و خلق ارزش برای مشتریان تاکید دارد.

سطوح دسترسی و گزارش‌های مدیریتی متنوع

علاوه بر تعریف سطوح دسترسی متنوع که بر اساس تصمیم مدیریت و بسته به میزان دسترسی پرسنل در حوزه‌های فعالیت قابل تعریف است، امکان تهیه گزارشات مدیریتی مختلف از پیش طراحی شده از جمله: رزرواسیون، خانه‌داری، مالی، صندوق، بازاریابی و فروش، عرضه و تقاضا، حقوق و دستمزد و بهای تمام شده نیز فراهم است.

مدیریت هزینه‌ها

بهره‌گیری از ابزارها و تکنولوژی‌های هتلداری خصوصا در ارتباط با سیستم مدیریت ساختمان (BMS ) و تنظیمات سیستم‌های برودتی/حرارتی که از زیرساخت‌های راهکار هتلداری محسوب می‌شود در کنترل هزینه‌های رو به ازدیاد انرژی نقش کلیدی ایفا می‌کند. همچنین امکان کنترل هزینه مکالمات از طریق ارتباط نرم‌افزاری با زیرساخت مخابراتی هتل (PBX) و  قفل کارتی برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی نیز در این راهکار فراهم شده است. استفاده از این راهکار دستاوردهای زیر را نیز در حوزه مدیریت هزینه‌ها به دنبال خواهد داشت:  

  • کاهش هزینه‌های انبارداری، سفارشات، مالی و اقامت میهمانان
  • کاهش هزینه‌های هماهنگی بین بخش‌های مختلف هتل 
  • محاسبه بهای تمام شده به تفکیک مراکز هزینه نظارت از طریق گزارش‌های دقیق و لحظه‌ای در داشبورد مدیریتی