ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

همایون حریری

عضو هیئت‌مدیره

تلفن: ۸۴۳۷۲۰۰۵-۰۲۱

ایمیل: HomayoonH@systemgroup.net

همایون حریری در لینکدین

همایون حریری در کنار محمود نظاری و شهریار رحیمی، یکی از بنیانگذاران اصلی همکاران سیستم و هم‌اکنون عضو هیات‌مدیره شرکت است.

او از ابتدای شکل‌گیری همکاران سیستم به عنوان ضلع فنی بنیانگذاران، تولید و توسعه سیستم‌ها را بر عهده گرفت. افزون بر این، در آن دوران به عنوان تحلیل‌گر‌، طراح و برنامه‌نویس سیستم‌های کاربردی در حوزه‌های اداری و مالی نیز مشغول به کار بود. نرم‌افزار حسابداری همکاران سیستم به عنوان یکی از مشهورترین محصولات همکاران سیستم در دهه‌ی اول حیات شرکت با نام همایون حریری آمیخته است. این سیستم در زمان عرضه خود مشهورترین نرم‌افزار حسابداری ایران شد و زمینه‌ی رشد سریع همکاران سیستم را در بازار نرم‌افزار فراهم کرد.

حریری که پیش از همکاران سیستم سابقه دوازده سال مدیریت واحد کامپیوتر سازمان‌هایی بزرگ را بر عهده داشت، با ریزبینی فنی و دقت علمی خود، طراحی و برنامه‌نویسی سیستم‌ها را پیش برد و از سال ۷۰ مدیریت تولید نرم‌افزارهای شرکت و واحد تحقیق و توسعه را بر عهده گرفت.

وی در دهه ۷۰ مدیرعامل شرکت اطلاعات مدیریت همکاران سیستم بود و سپس در دهه ۸۰ دفتر ضوابط مهندسی و کیفیت را راه‌اندازی کرد و خود مدیریت آن ‌را به عهده گرفت. این دفتر استانداردها و فرایندهای تولید و ضوابط تضمین کیفیت محصول را تعیین می‌کرد. وی همچنین از زمان تأسیس شرکت تا سال ۱۳۸۳ رییس هیئت مدیره شرکت بود.

حریری که همکارانش او را فردی منطقی، خوش‌فکر، صبور، آرام و فروتن می‌دانند، اکنون مشاور شرکت در مباحث استراتژیک، منابع انسانی و آموزش است.

همایون حریری متولد ۱۳۳۰است. او از دانشگاه شیراز، مدرک مهندسی برق و الکترونیک دارد و مدرک کارشناسی‌ارشدش را در رشته مهندسی نرم‌افزار از دانشگاه صنعتی شریف گرفته است.