ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

در یک نگاه

از زمان عرضه‌ی «راهکاران»، همواره به‌منظور بهبود عملکرد آن در پاسخ‌گویی به درخواست‌ها و نیازمندی‌های شما مشتریان، نسخه‌ی جدیدی از راهکاران در دوره‌های زمانی، منتشر شده است.
نسخه ۷.۰ راهکاران، آخرین نسخه از این ERP است که تغییرات عمده‌ای در فرآیند و سهولت عملکرد در حوزه‌های مالی، تدارکات و انبار، سرمایه انسانی و مدیریت تولید دارد.


حوزه‌ی مالی

 

ماژول مربوطه مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده‌‌ی ایجاد شده
مدیریت وصول مطالبات سیاست‌های کنترلی دریافت و پرداخت
  • با استفاده از این امکان می‌توان رویه‌ی دریافت اسناد دریافتی را براساس تنظیماتی از پیش تعیین شده، مدیریت و کنترل کرد.
  • مشخصاتی مانند تاریخ سررسید اسناد، تعیین مبانی مشخصات بدحساب و خوش حساب، حساب‌های بانکی مشکوک مشتریان و… از طریق این امکان مدیریت می شوند.
مدیریت وصول مطالبات مشاهده‌ی عملیات وصول مرحله‌ای در تاریخچه‌ی قلم اسناد دریافتی و ردیابی آن ها در گزارش جست وجوی قلم این امکان فراهم شده است که کاربران بتوانند اثرات عملیات وصول مرحله‌ای اسناد را در تاریخچه‌ی اقلام، همچنین در گزارش جست‌وجوی قلم، ردیابی کنند.
دریافت و پرداخت  ثبت دستور پرداخت برای پرداخت ضمانتنامه، باز پرداخت تسهیلات ، پیش پرداخت تسهیلات و تسویه سفته برای انجام عملیات مرتبط با پرداخت ضمانت نامه، بازپرداخت تسهیلات، پیش پرداخت تسهیلات و تسویه سفته، می توان از فرایند دستور پرداخت استفاده کرد.
دریافت و پرداخت ثبت درخواست، دستور و یا اعلامیه پرداخت بر مبنای یک یا چند صورت خلاصه
  • امکان فراخوانی مبلغ قابل پرداخت به تنخواه بر اساس صورت خلاصه تنخواه اضافه شده است.
  • دستور  یا درخواست پرداخت برای شارژ تنخواه با سهولت بیشتری قابل صادر شدن است.
دریافت و پرداخت  تعیین لحظه اثر گذاری اسناد واگذار به غیر بر حساب مشتری  زمان اثرگذاری اسناد واگذار به غیر شده بر حساب مشتری توسط کاربر تعیین می‌شود.
(هنگام تایید واگذار به غیر یا بازه تاریخی مشخص شده توسط کاربر)
دریافت و پرداخت  تکمیل سناریوی ارتباط با بانک‌ها امکان فراخوانی صورت حساب بانکی از بانک‌های اقتصاد نوین و خاورمیانه به کمک وب سرویس‌های بانک‌ها فراهم شده است.(توضیح: در نسخه‌های قبلی سرویس دریافت صورت حساب بانکی از سامانه محب بانک ملت ارائه شده است)
صورت‌های مالی حذف مفهوم ماهیت از روش محاسبه سرفصل ها در نسخه‌های قبل برای تعیین سرفصل‌هایی که مبنای محاسبه آن‌ها حساب بود، از ماهیت‌‌های بدهکار و بستانکار و برای تعیین علامت سرفصل‌‌هایی که مبنای محاسبه آن‌‌ها سرفصل بود از علامت‌های موافق و مخالف استفاده می‌شد. با تغییر جدید برای هر دو نوع مبنای محاسبه سرفصل‌ها به کمک تعیین علامت‌های موافق یا مخالف، مثبت و منفی بودن هر سرفصل در ساختار تعیین می‌شود. به این ترتیب تشخیص و تنظیم علامت سرفصل‌‌ها در ساختار، ساده‌‌تر خواهد شد.
صورت‌های مالی ایجاد یادداشت ماتریسی چند سطحی (تعیین سطح تفصیلی در یادداشت مختلط) امکانی فراهم شده است که در تعیین ساختار یادداشت مختلط، برای سطرهایی که ماهیت حساب دارند، بتوان بیش از یک ستون را به اطلاعات حساب‌ها تخصیص داد.
تسهیلات مالی  استمهال وام امکان استمهال قراردادهای تسهیلات مالی دریافتی، فراهم شده است.
تسهیلات مالی  مرور اقساط تسهیلات در گزارش مرور تسهیلات مالی تکمیل گزارش مرور تسهیلات مالی و اضافه شدن مرور اقساط به این گزارش به کاربران کمک می‌‌کند تا بتوانند تمامی اقساط وام‌‌های مختلف را در یک نگاه بررسی کنند.
تسهیلات مالی  بهبود رویه تاریخ میلادی در ماژول تسهیلات مالی امکان تاریخ میلادی در ماژول تسهیلات مالی که بر بازه های گزارش‌‌گیری و محاسبات بهره و اقساط موثر است، فراهم شده است.
تسهیلات مالی  بازپرداخت تسهیلات با انتخاب اقساط مورد نظر برای بازپرداخت ثبت و محاسبه بازپرداخت اقساط در صورتی که برابر با مبالغ اقساط از پیش تعیین شده باشد توسط سیستم انجام و برای کاربر فراخوانی می‌‌شود.
تسهیلات مالی  ایمپورت اقساط تسهیلات مالی امکان ایمپورت اقساط برای استقرار و ورود اطلاعات اقساط برای وام‌های جاری با هدف تسریع در ورود اطلاعات به سیستم اضافه شده است.
دارایی ثابت مستهلک کردن دارایی طی دوره (ماده ۱۲ بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۶۱۹۹) امکان مستهلک کردن دارایی ثابت تحصیل شده در لحظه یا تا پایان دوره مالی با در نظر گرفتن ۱۰ % حدنصاب معاملات کوچک فراهم شده است.
دارایی ثابت ثبت تعمیرات اساسی از انبار امکان ثبت تعمیرات انجام شده روی دارایی‌‌‌ها با استفاده از کالاهای ارسال شده در حواله انبار و بر مبنای اسناد مرتبط از انبار فراهم شده است.
دارایی ثابت  گزارش مغایرت دفتر کل و دارایی ثابت امکان مقایسه اطلاعات ثبت شده در دفتر کل و دارایی ثابت تا یک بازه ی زمانی و نمایش دلایل مغایرت های احتمالی فراهم شده است.
دارایی ثابت مرور مستقل پلاک در مرور دارایی – اضافه شدن لایه مرور پلاک و شروع گزارش مرور دارایی از این لایه به گزارش مرور دارایی اضافه شده است.
– امکان مشاهده پلاک‌‌‌های گروه‌‌‌های انتخابی کاربر در گزارش مرور دارایی فراهم شده است.
دارایی ثابت  کنترل اسناد خروج و انتقال دارایی در انبار در عملیات نقل و انتقال دارایی ثابت با انبار، کنترلی اضافه شده است که از الگوهای انبار تعیین شده در تنظیمات استفاده شود. به این ترتیب خطای کاربری در انتخاب الگوهای اشتباه رخ نخواهد داد.
دارایی ثابت  تفکیک معین های مربوط به عملیات دارایی ثابت به تفکیک شعبه در عملیات استقرار حساب‌های مالی امکان تخصیص پارامتریک حساب‌های دارایی ثابت به تفکیک هر شعبه در این نسخه فراهم آمده است. به این ترتیب می‌‌‌توان به ازای هر شعبه برای صدور اسناد حسابداری دارایی ثابت از حساب‌‌‌های متفاوت استفاده کرد.

حوزه‌ی تدارکات و انبار

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش افزوده ایجاد شده
تدارکات تدارکات پرتال تامین‌‌‌کننده – با استفاده از این ماژول، تامین‌کنندگان می‌توانند پیش فاکتور و اعلام بار را ثبت کرده و اطلاعات استعلام‌ بها، پیش فاکتور خرید، فاکتور خرید و سفارش‌ خرید مرتبط با خود را مشاهده کنند.
– در راهکاران، کاربران تدارکات می‌توانند پیش فاکتور و اعلام بار ارسالی تامین کننده را مشاهده کرده و اقدامات لازم را انجام دهند.
– در پرتال تامین‌کننده می‌توان برای تامین‌کننده‌ها کاربر تعریف کرده و دسترسی‌های لازم را تخصیص داد. حداکثر تعداد کاربران در لایسنس پرتال مشتری تعریف خواهد شد.
تدارکات  اضافه شدن الگوی سند حسابداری در تدارکات حسابداران خرید برای جستجوی اطلاعات در سیستم حسابداری، بخشی از اطلاعات اسناد خرید را به شرح سند حسابداری اضافه می‌کنند. به همین منظور الگوی شرح سند حسابداری اضافه شده است که با تنظیم فرمت دلخواه می‌‌‌توان اطلاعاتی همانند تاریخ سند، طرف مقابل، توضیحات سند و … را به‌شکل اتوماتیک به سیستم حسابداری منتقل کرد.
تدارکات دریافت اطلاعات هزینه‌های تکمیلی خرید از Excel تسریع در ثبت هزینه‌های گمرک
تدارکات تسهیم خودکار هزینه‌ی تکمیلی خرید روی فاکتور و سفارش خرید تسریع در ثبت هزینه‌های تکمیلی سفارش و فاکتور خرید
تدارکات افزوده شدن امکان بستن مانده سند تحویل افزایش دقت در محاسبه‌ی بهای تمام شده‌ی خرید
تدارکات افزودن اطلاعات اسناد تجاری به کاوشگر سهولت کاربری در ساخت گزارش‌های مورد نیاز سازمان
تدارکات ایجاد ارتباط تدارکات با پذیرش و توزین افزایش دقت در وزن کالای دریافتی از تامین کننده و جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی
انبار درخواست برای نمایش موجودی کالا در ثبت درخواست کالا از انبار افزایش سرعت در تصمیم‌گیری درخواست کالا از انبار صادر شده توسط کاربران

حوزه‌ی سرمایه انسانی

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش افزوده ایجاد شده
جبران خدمات امکان ثبت حکم مالی به‌شکل معوقه دقیق‌تر شدن محاسبه‌ی مقادیر این عوامل و نتایج درست محاسبات
کارگزینی افزودن شعبه روی فهرست احکام کارگزینی و اصلاحی فیلتر کردن راحت اطلاعات برای شعب زیرمجموعه و مشاهده‌ی محدوده‌ی مشخصی از اطلاعات برای شرکت‌های چند شعبه‌ای
کارگزینی افزودن فیلدهای صادرکننده، تاییدکننده‌ی کارگزینی و تاییدکننده‌ی پرداخت به فهرست احکام کارگزینی فیلتر کردن احکام براساس صادرکننده و تاییدکننده در شرکت‌های چند شعبه‌ای یا شرکت‌هایی با تعداد پرسنل بالا
مدیریت تردد افزوده شدن فرم جدید برای مدیریت حضور و غیاب ماهانه ساده‌سازی دریافت اطلاعات عوامل کارکرد ماهانه‌ی پرسنل، هم‌چنین سهولت کاربری در ورود اطلاعات ماهانه و کنترل صحت آن‌ها
مدیریت تردد افزوده شدن فرم جدید برای مدیریت حضور و غیاب روزانه ساده‌سازی دریافت اطلاعات عوامل کارکرد روزانه‌ی پرسنل، هم‌چنین سهولت کاربری در ورود اطلاعات عوامل روزانه و کنترل صحت آن‌ها
مدیریت تردد بهبود کارکردهای فرم ویرایش اطلاعات تردد نمایش بازه‌ای عدم حضور کارمندان، هم‌چنین نمایش روز قراردادی در فرم ویرایش اطلاعات تردد، کنترل صحت داده‌های تردد و نمایش ترددهای ناقص
مدیریت تردد انتقال اثر انگشت‌ها یا چهره‌های ارسالی به دیتابیس امکان انتخاب دیتای ارسالی به سرور بی‌نیاز از انتقال کل دیتا و افزایش سرعت انتقال دیتا به سرور
مدیریت تردد زمان‌بندی اجرای محاسبه‌ی کارکرد به‌شکل روزانه امکان استفاده از نتایج محاسبات پیش‌نویس در محاسبه‌ی کارکرد نهایی و کاهش مدت زمان مورد نیاز برای محاسبات کارکرد
ماموریت ایجاد نسخه‌ی مشابه ماموریت بی‌نیاز از ثبت تکراری اطلاعات ماموریت برای کاربر واردکننده
مرخصی گزارش جامع مرور مرخصی در اختیار گذاشتن اطلاعاتی مانند میزان مرخصی‌های استحقاق یافته، استفاده شده و… و مشاهده‌ی کل اطلاعات مرخصی برای یک نفر یا همه‌ی نفرات
مرخصی اصلاح درخواست‌ها با توجه به تغییرات ساعات کاری تغییر کنترل معتبر بودن یا نبودن درخواست مرخصی‌ها از حالت دستی به خودکار، اصلاح خودکار اطلاعات با توجه به تنظیمات سیستم و کاهش میزان دیتای نامعتبر در حوزه‌ی مرخصی
مرخصی تهیه‌ی نمونه‌هایی از کاربردهای ERA در حوزه‌ی مرخصی بومی‌سازی بخش‌هایی از قوانین مرخصی مانند:
امکان محدود کردن مرخصی ساعتی طوری‌که از یک حداقل، کم‌تر نشود
لحاظ کردن روزهای تعطیل بین دو مرخصی روزانه‌ی متوالی

حوزه‌ی مدیریت تولید

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده ایجاد شده
کنترل تولید امکان ثبت مصرف واقعی در سند عملکرد کنترل دقیق‌تر موجودی پایِ کار با استفاده از این ویژگی و انبار پایِ کار
کنترل تولید امکان ثبت سفارش تولید گروهی براساس مقدار تسهیل در ورود اطلاعات توسط کاربران
کنترل تولید امکان ثبت کارکرد پرسنل و ماشین‌آلات به‌شکل گروهی تسهیل ورود اطلاعات برای ماشین و پرسنل
کنترل تولید امکان انتخاب ماشین منتخب هنگام صدور سفارش تولید زمان‌بندی ماشین آلات تولید
کنترل کیفیت ارتباط سند کیفیت مواد با ماژول تدارکات امکان کنترل کیفیت مواد برمبنای سند تدارکات پیش از ورود به انبار
نگهداری و تعمیرات نسخه‌ی اول ماژول نگهداری و تعمیرات با امکانات اطلاعات پایه‌ی تجهیز، طبقه‌بندی، اعلان، برنامه‌ریزی پیش‌گیرانه، دستور کار، بازدید دوره‌ای و ثبت اطلاعات واقعی پشتیبانی از رویه‌های تعمیراتی، پیش‌گیرانه و مبتنی بر وضعیت برای تجهیزات مختلف

 

حوزه‌ی فروش و پخش

ماژول مهم‌ترین تغییرات  ارزش افزوده ایجادشده
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان محاسبه شرایط فاکتور برگشتی به‌شکل تعدیلی محاسبه‎ی اتوماتیک سیاست‌های فاکتور برگشتی و مجوز برگشتی براساس شرایط جدید فاکتور مبنا، هم‌چنین جلوگیری از سوء‌استفاده‌ی احتمالی از سیاست‌های تخفیفی سازمان
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان صدور فاکتور گرم برای مغایرت‌های کسری تور در هنگام بستن تور یا مغایرت‌گیری تور تسریع در تعیین تکلیف و بستن تورهای فروش گرم و توزیع
برنامه‌ریزی و عملیات پخش ایجاد حقوق دسترسی جدا برای بستن تور با مغایرت مازاد یا کسری تفکیک دسترسی‌ها و کنترل بیش‌تر فرآیندهای مغایرت‌گیری تورهای توزیع
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان صدور سند حسابداری فاکتور برگشتی با در نظر گرفتن سطح تفضیلی موزع فاکتور مبنا سهولت و تسریع در صدور اتوماتیک سند حسابداری فاکتور
برنامه‌ریزی و عملیات پخش افزوده شدن پارامترهای مسیر و منطقه‌ی فروش به پارامترهای سیاست‌گذاری انعطاف بیش‌تر در تعریف انواع سیاست‌های فروش
برنامه‌ریزی و عملیات پخش تغییر مکانیزم بستن تور افزایش سرعت فرآیند ثبت نتایج و بستن تور
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان ثبت دلیل عدم توزیع حواله‌ی فروشِ ناقص به‌شکل اجباری یا اختیاری بررسی و گزارش‌گیری علل عدم توزیع حواله‌های فروش ناقص تحویل شده
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان نهایی کردن تحویل بارنامه از انبار در مواقعی‌ که محصول تلورانس کاهش دارد مدیریت دقیق‌تر فرآیند بارگیری و تحویل در سازمان‌هایی که موجودی محصولات تا آخرین لحظه‌ی بارگیری، مشخص نمی‌شود
موبایل سرویس پخش توسعه‌ی دسترسی‌ها و محدوده‌های دسترسی کاربران کنترل دقیق‌تر فرآیندهای عملیاتی کاربران و سهولت مدیریت دسترسی کاربران
موبایل سرویس پخش محاسبه‌ی سیاست‌های فروش به‌شکل گروهی تسریع و سهولت بیش‌تر کاربر برای نهایی کردن سیاست‌های فروش با مشتری
موبایل سرویس پخش امکان ثبت سند با در نظر گرفتن فهرست محصول تسریع و سهولت در دریافت سفارش از مشتری یا ثبت فاکتور گرم برای مشتری
موبایل سرویس پخش امکان تعریف ترتیب برای نمایش محصولات در اسناد فروش اعمال نظر مدیریت فروش سازمان روی فروش کالاهای خاص یا مورد تاکید سازمان
موبایل سرویس پخش امکان بازیابی Backup موبایل سرویس تسهیل مدیریت اطلاعات کاربران موبایل برای مدیران IT سازمان
موبایل سرویس پخش افزوده شدن بخش «درباره‌ی ما» در موبایل آگاهی کاربر از آخرین تغییرات برنامه، نسخه‌ی برنامه، تاریخ به‌روزرسانی و…
موبایل سرویس پخش امکان ارتباط موبایل با سرور با در نظر گرفتن ۲ نشانی مختلف پایداری بیش‌تر در ارتباط کاربر با سازمان برای پیش‌بُرد فرآیندهای خود در موبایل سرویس
موبایل سرویس پخش نمایش متمایز مشتریان در تور و فهرست مشتریان کمک به کاربر موبایل برای شناسایی مشتریان خوش‌حساب و بدحساب
موبایل سرویس پخش امکان گزارش‌دهی اتوماتیک خطاهای بازدارنده به همکاران سیستم تسریع در شناسایی خطاهای احتمالی برنامه و رفع آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن بی‌نیاز از پی‌گیری کاربر
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) امکان نمایش مکان مشتریان روی نقشه بررسی پراکندگی جغرافیایی مشتریان و امکان تعیین و اصلاح مکان مشتریان
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) امکان تهیه گزارش‌های مختلف روی نقشه بررسی شاخص‌های مختلف فروش، برگشت، مطالبات، تعداد فاکتور، برگشت و… برای بررسی میزان این شاخص‌ها در مناطق مختلف جغرافیایی
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) امکان تعریف و اصلاح مسیرهای مشتریان روی نقشه تعریف مسیرهای بهینه‌ی فروش، هم‌چنین بررسی و بهینه‌سازی مسیرهای تعریف شده
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) امکان نمایش مسیر حرکتی، مکان فعلی و عملکرد کارمند روی نقشه مدیریت و نظارت‌بر عملکرد کارمندان فروش، توزیع و وصول
مدیریت ظروف امانی امکان تعیین میزان ظروف امانی خارج شده در فرآیندهای فروش عمده و مویرگی مدیریت و کنترل ظروف امانی در گردش در فرآیندهای فروش عمده و مویرگی، به‌شکل یکپارچه با فرآیند اصلی در سیستم فروش و انبار
مدیریت ظروف امانی مدیریت توسعه‌یافته‌ی کاردکس ظروف در انبار جلوگیری از ثبت اسناد بی‌اثر در کاردکس انبار و جلوگیری از شلوغ شدن کاردکس در کنار مدیریت موجودی در لحظه ظروف در انبار
مدیریت ظروف امانی مدیریت حساب امانی ظروف از بابت کارمندان و مشتریان در فرایندهای فروش عمده و مویرگی کنترل حساب امانی مشتریان و کارمندان در پیشبرد فرایند های اصلی
مدیریت ظروف امانی گزارش مرور ظروف امانی بررسی ظرف امانی نزد مشتری و کارمند، به تفکیک ظرف یا مجموع
فروش داخلی غیراجباری کردن حوزه‌ی فروش پیش‌فرض برای مرکز فروش و ایجاد امکان تعیین پیش‌فرض حوزه برای هر کاربر تسریع در ثبت اسناد فروش و جلوگیری از اشتباه در انتخاب حوزه‌ی فروش سند
فروش داخلی امکان استفاده از سنجه‌های تعداد و مبلغ چک‌های برگشتی براساس تاریخچه‌ی برگشت چک یا آخرین وضعیت چک برگشتی تنظیم شیوه‌ی محاسبه‌ی تعداد و مبلغ چک برگشتی با در نظر گرفتن سیاست‌های سازمان
فروش داخلی امکان استفاده از سنجه‌ی تعداد یا مبلغ فاکتورهای باز، با در نظر گرفتن رسیدهای دریافتی قطعی‌نشده انعطاف بیش‌تر در سیاست‌گذاری فروش
فروش داخلی امکان تعیین واحد سنجش مجوز خروج تعامل مناسب با واحد انبار برای تعیین واحد سنجش مورد نظر انباردار برای خروج کالا از انبار
فروش داخلی امکان اعتباردهی به حساب مشتری برمبنای چک بدون تاریخ سررسید مدیریت دقیق‌تر حساب مشتریان در پیش‌بُرد فرآیندهای فروش
فروش داخلی امکان درج دستی نرخ ارز و نرخ عملیاتی بدهکار در اعلامیه‌ی بدهکار-بستانکار فروش سهولت کاربری و تسریع در ثبت اسناد در مواقعی که نرخ ارز بسیار متغیر است
فروش داخلی محدود کردن سیاست‌های هر مرکز فروش تسریع در محاسبه‌ی سیاست‌های اسناد فروش در موقعیتی که سیاست‌گذاری غیرمتمرکز و تعداد سیاست‌ها بسیار است
خدمات الکترونیک مشتری امکان ارسال به پرینت مستقیم گزارش‌های خدمات الکترونیک مشتری تسریع و تسهیل در گرفتن پرینت گزارش‌ها در خدمات الکترونیک مشتری
فروش صادراتی افزوده شدن شماره پروفرم به فهرست در صدور فاکتور خودکار صادراتی تسهیل و تسریع در صدور فاکتور خودکار صادراتی
فروش صادراتی امکان درج دستی نرخ ارز سند و نرخ ارز پرداخت در اسناد فروش صادراتی بی‌نیازی از تعریف نسبت تبدیل ارز در فرم مربوطه، عدم اشتباه کاربران سیستم‌های دیگر و تسهیل فرآیند ثبت سند فروش
فروش صادراتی تخصیص مازاد دریافتی فاکتور مشروط به اسناد دیگر مکان تخصیص وجه دریافت شده روی فاکتور مشروط پیش از خاتمه یافتن پروفرم و انجام این کار در زمان مناسب، هم‌چنین امکان کنترل بهتر دریافتی‌های هر فروش
پذیرش و توزین امکان ثبت چند مجوز بارگیری برای یک حواله‌ی فروش با یک راننده‌ی ثابت عدم رفت‌وآمد چندباره‌ی راننده به واحد صدور مجوز در یک روز برای مسیرهای کوتاه