ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

آخرین تغییرات نسخه‌ی ۷.۱ راهکاران

در یک نگاه

از زمان عرضه‌ی «راهکاران»، همواره به‌منظور بهبود عملکرد آن در پاسخ‌گویی به درخواست‌ها و نیازمندی‌های شما مشتریان، نسخه‌ی جدیدی از آن در دوره‌های زمانی مختلف، منتشر شده است.
نسخه ٧.۱ راهکاران، آخرین نسخه از این ERP است که تغییرات عمده‌ای در فرآیند و سهولت عملکرد در حوزه‌های مالی، حسابداری مدیریت، تدارکات و انبار، سرمایه انسانی، مدیریت تولید، فروش و پخش و زیرساخت و مدیریت فرایندهای کسب‌وکار (فرایار) دارد.


حوزه‌ی مالی

ماژول مربوطه مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده‌‌ی ایجاد شده
مدیریت وصول مطالبات سیاست‌های کنترلی دریافت و پرداخت -با استفاده از این امکان می‌توان رویه‌ی دریافت اسناد دریافتی را براساس تنظیماتی از پیش تعیین شده، مدیریت و کنترل کرد.

– مشخصاتی مانند تاریخ سررسید اسناد، تعیین مبانی مشخصات بدحساب و خوش حساب، حساب‌های بانکی مشکوک مشتریان و… از طریق این امکان مدیریت می شوند.

مدیریت وصول مطالبات مشاهده‌ی عملیات وصول مرحله‌ای در تاریخچه‌ی قلم اسناد دریافتی و ردیابی آن ها در گزارش جست وجوی قلم این امکان فراهم شده است که کاربران بتوانند اثرات عملیات وصول مرحله‌ای اسناد را در تاریخچه‌ی اقلام، همچنین در گزارش جست‌وجوی قلم، ردیابی کنند.
دریافت و پرداخت  ثبت دستور پرداخت برای پرداخت ضمانتنامه، باز پرداخت تسهیلات ، پیش پرداخت تسهیلات و تسویه سفته برای انجام عملیات مرتبط با پرداخت ضمانت نامه، بازپرداخت تسهیلات، پیش پرداخت تسهیلات و تسویه سفته، می توان از فرایند دستور پرداخت استفاده کرد.
دریافت و پرداخت ثبت درخواست، دستور و یا اعلامیه پرداخت بر مبنای یک یا چند صورت خلاصه -امکان فراخوانی مبلغ قابل پرداخت به تنخواه بر اساس صورت خلاصه تنخواه اضافه شده است.

-دستور  یا درخواست پرداخت برای شارژ تنخواه با سهولت بیشتری قابل صادر شدن است.

دریافت و پرداخت  تعیین لحظه اثر گذاری اسناد واگذار به غیر بر حساب مشتری  زمان اثرگذاری اسناد واگذار به غیر شده بر حساب مشتری توسط کاربر تعیین می‌شود.
(هنگام تایید واگذار به غیر یا بازه تاریخی مشخص شده توسط کاربر)
دریافت و پرداخت  تکمیل سناریوی ارتباط با بانک‌ها امکان فراخوانی صورت حساب بانکی از بانک‌های اقتصاد نوین و خاورمیانه به کمک وب سرویس‌های بانک‌ها فراهم شده است.(توضیح: در نسخه‌های قبلی سرویس دریافت صورت حساب بانکی از سامانه محب بانک ملت ارائه شده است)
صورت‌های مالی حذف مفهوم ماهیت از روش محاسبه سرفصل ها در نسخه‌های قبل برای تعیین سرفصل‌هایی که مبنای محاسبه آن‌ها حساب بود، از ماهیت‌‌های بدهکار و بستانکار و برای تعیین علامت سرفصل‌‌هایی که مبنای محاسبه آن‌‌ها سرفصل بود از علامت‌های موافق و مخالف استفاده می‌شد. با تغییر جدید برای هر دو نوع مبنای محاسبه سرفصل‌ها به کمک تعیین علامت‌های موافق یا مخالف، مثبت و منفی بودن هر سرفصل در ساختار تعیین می‌شود. به این ترتیب تشخیص و تنظیم علامت سرفصل‌‌ها در ساختار، ساده‌‌تر خواهد شد.
تسهیلات مالی  استمهال وام امکان استمهال قراردادهای تسهیلات مالی دریافتی، فراهم شده است.
تسهیلات مالی  مرور اقساط تسهیلات در گزارش مرور تسهیلات مالی تکمیل گزارش مرور تسهیلات مالی و اضافه شدن مرور اقساط به این گزارش به کاربران کمک می‌‌کند تا بتوانند تمامی اقساط وام‌‌های مختلف را در یک نگاه بررسی کنند.
تسهیلات مالی  بهبود رویه تاریخ میلادی در ماژول تسهیلات مالی امکان تاریخ میلادی در ماژول تسهیلات مالی که بر بازه های گزارش‌‌گیری و محاسبات بهره و اقساط موثر است، فراهم شده است.
تسهیلات مالی  بازپرداخت تسهیلات با انتخاب اقساط مورد نظر برای بازپرداخت ثبت و محاسبه بازپرداخت اقساط در صورتی که برابر با مبالغ اقساط از پیش تعیین شده باشد توسط سیستم انجام و برای کاربر فراخوانی می‌‌شود.
تسهیلات مالی  ایمپورت اقساط تسهیلات مالی امکان ایمپورت اقساط برای استقرار و ورود اطلاعات اقساط برای وام‌های جاری با هدف تسریع در ورود اطلاعات به سیستم اضافه شده است.
دارایی ثابت مستهلک کردن دارایی طی دوره (ماده ۱۲ بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۶۱۹۹) امکان مستهلک کردن دارایی ثابت تحصیل شده در لحظه یا تا پایان دوره مالی با در نظر گرفتن ۱۰ % حدنصاب معاملات کوچک فراهم شده است.
دارایی ثابت ثبت تعمیرات اساسی از انبار امکان ثبت تعمیرات انجام شده روی دارایی‌‌‌ها با استفاده از کالاهای ارسال شده در حواله انبار و بر مبنای اسناد مرتبط از انبار فراهم شده است.
دارایی ثابت  گزارش مغایرت دفتر کل و دارایی ثابت امکان مقایسه اطلاعات ثبت شده در دفتر کل و دارایی ثابت تا یک بازه ی زمانی و نمایش دلایل مغایرت های احتمالی فراهم شده است.
دارایی ثابت مرور مستقل پلاک در مرور دارایی – اضافه شدن لایه مرور پلاک و شروع گزارش مرور دارایی از این لایه به گزارش مرور دارایی اضافه شده است.
– امکان مشاهده پلاک‌‌‌های گروه‌‌‌های انتخابی کاربر در گزارش مرور دارایی فراهم شده است.
دارایی ثابت  کنترل اسناد خروج و انتقال دارایی در انبار در عملیات نقل و انتقال دارایی ثابت با انبار، کنترلی اضافه شده است که از الگوهای انبار تعیین شده در تنظیمات استفاده شود. به این ترتیب خطای کاربری در انتخاب الگوهای اشتباه رخ نخواهد داد.
دارایی ثابت  تفکیک معین های مربوط به عملیات دارایی ثابت به تفکیک شعبه در عملیات استقرار حساب‌های مالی امکان تخصیص پارامتریک حساب‌های دارایی ثابت به تفکیک هر شعبه در این نسخه فراهم آمده است. به این ترتیب می‌‌‌توان به ازای هر شعبه برای صدور اسناد حسابداری دارایی ثابت از حساب‌‌‌های متفاوت استفاده کرد.

حوزه‌ی تدارکات و انبار

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش افزوده ایجاد شده
تدارکات تدارکات پرتال تامین‌‌‌کننده – پرتال تامین‌کننده، ماژول جدیدی است که توسط آن تامین‌کنندگان می‌توانند پیش‌فاکتور و اعلام بار را ثبت کنند و اطلاعات استعلام‌بها، پیش‌فاکتور خرید، فاکتور خرید و سفارش‌خرید مرتبط با خود را مشاهده کنند.
– در راهکاران، کاربران تدارکات می‌توانند پیش‌فاکتور و اعلام بار ارسالی تامین‌کننده را مشاهده کنند و اقدامات لازم را انجام دهند.
– در پرتال تامین‌کننده می‌توان برای تامین‌کنندگان کاربر تعریف کرده و دسترسی‌های لازم را تخصیص داد. حداکثر تعداد کاربران در لایسنس پرتال مشتری تعریف خواهد شد.
تدارکات  اضافه شدن الگوی سند حسابداری در تدارکات حسابداران خرید برای جست‌وجوی اطلاعات در سیستم حسابداری، بخشی از اطلاعات اسناد خرید را به شرح سند حسابداری‌ها اضافه می‌کنند. به همین منظور الگوی شرح سند حسابداری اضافه شده است که با تنظیم فرمت دل‌خواه می‌توان اطلاعاتی همانند تاریخ سند، طرف مقابل، توضیحات سند و… را به‌شکل اتوماتیک به سیستم حسابداری منتقل کرد.
تدارکات – تعریف روش تسویه حساب در تدارکات در برخی از شرکت‌ها، زمان پرداخت وجه کالای خریداری شده را با تامین‌کننده توافق می‌کنند. برای برنامه‌ریزی پرداخت، نیاز است که زمان پرداخت را وارد کرده و سیستم آن را کنترل کند.
تدارکات – تسهیلات صدور اطلاعات پرداخت و تایید آن به‌دلیل تعدد زیاد فاکتورها، ثبت درخواست وجه برای تسویه حساب با در نظر گرفتن روش تسویه حساب‌ها، بسیار زمان‌بر است. از این رو این نیاز وجود دارد که نرم‌افزار اقلامی که موعد پرداخت آن‌ها فرا رسیده است را به کاربر نمایش دهد و با سرعت مناسب این درخواست‌ها به‌شکل تفکیکی یا تجمیعی صادر شوند.
تدارکات – درخواست برای قراردادن هزینه های تکمیلی خرید در کاوشگر مدیران سازمان، گزارش‌های متنوعی را برای استفاده‌کنندگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی تهیه می‌کنند. برای ساخت گزارش خریدهای خارجی، موجودیت‌های اسناد ماژول اسناد تجاری اضافه شده است.
تدارکات – انتخاب چندگانه قلم فاکتور در فرم بارنامه به‌دلیل تعدد زیاد اقلام در خرید خارجی، ثبت بارنامه برای کاربران زمان‌بر است. از این رو برای سرعت بخشیدن به ثبت بارنامه، انتخاب چندگانه اقلام فاکتور به سیستم اضافه شده است.
تدارکات – صدور سند حسابداری تجمیعی در عملیات گروهی اسناد در برخی سازمان‌ها، اسناد حسابداری خرید به‌شکل ماهانه صادر می‌شود. برای تسهیل در صدور این اسناد، در عملیات گروهی اسناد تدارکات، امکان صدور سند حسابداری تجمیعی اضافه شده است.
انبار – محاسبه‌ی گروهی مالیات/عوارض در برخی سازمان‌ها، اسناد خرید را با استفاده از فهرست بها ریالی می‌کنند. از این رو به‌دلیل تعدد این اسناد نیاز دارند که مالیات و عوارض را نیز به‌شکل گروهی محاسبه کنند. به همین منظور در عملیات گروهی امکان محاسبه‌ی مالیات و عوارض گروهی اضافه شده است.
انبار – ثبت سند انبارگردانی با طرف مقابل در هنگام انبارگردانی، کسری‌های انبارگردانی به حساب مرکز هزینه یا انباردار لحاظ می‌شود. از این رو، امکان وارد کردن طرف مقابل مرکز هزینه، شخص، پروژه برای اسناد انبارگردانی در سیستم قرار داده شده است.
انبار تفصیل پروژه برای معین موجودی برخی از شرکت‌ها، فقط یک تامین‌کننده دارند و این تامین‌کننده در فاکتورهای خود هزینه‌هایی هم‌چون حمل را لحاظ می‌کنند. برای تسهیل در انتخاب روش تسهیم این عوامل روی اقلام، امکان تعیین روش تسهیم پیش‌فرض در سیستم قرار داده شده است.
انبار – ادغام اقلام بدهکار و بستانکار سند حسابداری بسیاری از سازمان‌ها، اسناد حسابداری را به‌شکل تجمیعی صادر می‌کنند. برای کاهش تعداد رکوردهای سند حسابداری، امکان ادغام بدهکار و بستانکار قرار داده شد است. در این امکان در صورتی که معین و تفصیل‌های بدهکار و بستانکار با هم یکی باشند، این اقلام با هم ادغام شده و به‌شکل خالص، سند حسابداری صادر می‌شود.
انبار -انتخاب چندگانه عطف

عامل کنترل موجودی

در ثبت اسناد خروجی انبار برای کالاهای دارای روش قیمت‌گذاری شناسایی ویژه، نیاز است که عطف انتخاب شود. در صورتی که این اقلام دارای عامل کنترل موجودی باشند، پیدا کردن ورودی متناظر آن کاری بسیاری سخت است. از این رو در اسناد انبار امکان انتخاب عطف- عامل کنترل موجودی در سیستم قرار داده شده است تا بتوان به‌راحتی، عطف‌های مرتبط را جست‌وجو و اسناد انبار را ثبت کرد.

حوزه‌ی سرمایه انسانی

خدمات الکترونیک- تایید گروهی در خدمات الکترونیکی مدیرامکانی با عنوان عملیات گروهی در خدمات الکترونیکی مدیر، اضافه شده است که در آن کاربر می­‌تواند بر اساس نوع عملیاتی که  شامل ماموریت و مرخصی است  انتخاب کند و پس از انتخاب نوع عملیات مورد نظر، امکان تغییر وضعیت درخواست­‌های مربوطه به شکل گروهی قابل انجام است.

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش افزوده ایجاد شده
مدیریت تردد – تکمیل محدودیت دسترسی در این نسخه کاربر می‌تواند مطابق با چارت سازمانی اطلاعات زیرمجموعه خودش را نمایش دهد و عملیات روی آن رکوردها را محدود کند.
مدیریت تردد – تغییر و بهبود گزارش تردد روزانه با توجه به این تغییر، کاربر می‌تواند مطابق با تاریخ، کارمند و واحد سازمانی گروه‌بندی‌های لازم را انجام دهد. هم‌چنین می‌تواند اطلاعات گیت مربوط به هر کدام از ترددها را بداند، نوع روزهایی که تردد داشته را مشخص کند و عوامل محاسبه شده کارکردی را در گزارش ببیند.
مدیریت تردد – تعریف تقویم محاسباتی به کاربر این امکان را می‌دهد که ماه قراردادی مورد نظر خود را برای انجام محاسبات کارکرد در سیستم تعریف کند، هم‌چنین این تقویم را به‌شکل انفرادی یا گروهی به کارمندان تخصیص دهد و در نتیجه محاسبات کارکرد براساس بازه‌ی تقویم اختصاص داده شده به کارمند انجام می‌شود.
مدیریت تردد – تعریف خصوصیات عوامل کارکرد با تقسی مبندی گروه کاری با توجه به این‌که تقسیم‌بندی محاسبات عوامل کارکرد اصولا براساس گروه کاری کارمندان اتفاق می‌افتد نه براساس نوع استخدام آنان، این امکان به تعریف خصوصیات عوامل اضافه شده است تا بتوان با تقسیم‌بندی دیگری غیر از نوع استخدام کارمند این شرایط را اعمال و در محاسبات از آن استفاده کرد. این تقسیم‌بندی می‌تواند براساس ترکیبی از گروه کاری، محل خدمت، شعبه و نوع استخدام نیز باشد.
مدیریت تردد – اضافه شدن تاریخچه به فرم تعریف شیفت،
هم چنین امکان ویر ایش روز خاص در شیفت
در فرم تعریف شیفت، بخش جدیدی با عنوان تاریخچه‌ی تغییرات ایجاد شده است. در صورتی که هرگونه تغییر در Header یا Detail شیفت ایجاد شود، در بخش تاریخ تغییرات، مقادیر قبلی و مقادیر جدید تمامی فیلدها نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و روند تغییرات را بداند.
مدیریت تردد فیلتر بر اساس شیفت و گروه کاری در فرم‌­های ثبت مقادیر  ورودی و ثابت، محاسبه کارکرد، حضور و غیاب ماهانه و گزارش تردد روزانه با استفاده از این امکان کاربر می‌­تواند کارمندانی که می­‌خواهد برای آن‌­ها ورود اطلاعات کند و یا محاسباتی انجام دهد را بر اساس شیفت و یا گروه کاری انتخاب و اطلاعات مورد نیاز برای آن‌ها را وارد کند و عملیات مورد نظرش را پیش ببرد.
جبران خدمات نمایش جزئیات محاسبه عامل در گزارش مرور جبران خدمات و ایجاد امکان ارسال به Excel از آن با این امکان کاربر می­تواند با کلیک روی مقدار هر عامل فرمول عامل مورد نظر را مشاهده کند، همچنین اگر عامل مورد نظر از عوامل دیگری تشکیل شده باشد، عوامل تشکیل­دهنده آن را نیز با مقدار های مربوطه ببیند. همچنین می­تواند این اطلاعات را در  Excel استخراج کند.
جبران خدمات کنترل صدور حکم کارگزینی با محاسبه خاص کاربر به کاربر این اختیار را می‌دهد که اگر در سال/ ماهی محاسبه‌ی خاص کاربر وجود داشته باشد، امکان صدور حکم برای کارمند مورد نظر وجود نداشته باشد.
جبران خدمات تنظیم نمایش در گزارش حسابرسی با این امکان کاربر می‌تواند برای گزارش حسابرسی، به ازای هر کاربر چند تنظیم برای نمایش عوامل تعریف کند که شامل عوامل مختلف جبران خدمات یا کارکرد، با ترتیب و توالی مشخص است و از آن‌ها در زمان‌های مختلف بسته به نیاز خود استفاده کند.
جبران خدمات ایجاد تنظیم نمایش عوامل در ثبت مقادیر ورودی با ایجاد این امکان کاربر می‌تواند روش‌های مختلفی برای ورود اطلاعات تعریف و ذخیره کند و هر زمان بسته به نیاز خود یکی از آن‌ها را فراخوانی کند.
جبران خدمات تعیین شعب بیمه مشمول قانون طرح معافیت کارفرمایی و تاثیر آن در محاسبه عامل بیمه سهم کارفرما با ایجاد این امکان کاربر می‌تواند شعبه‌ای را که مشمول طرح معافیت کارفرمایی است، مشخص کند و ضمن تغییر در فرمول‌های محاسباتی با توجه به توابع ایجاد شده در سیستم، محاسبات بیمه‌ی سهم کارفرما را متناسب با معافیت انجام دهد و پس از آن فهرست و فایل قانونی را از سیستم استخراج کند.
جبران خدمات گزارش مرور مالیات این گزارش جدید، اطلاعاتی مانند میزان مرخصی‌های استحقاق یافته و استفاده شده و… را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و باعث می‌شود که کل اطلاعات مرخصی برای یک نفر یا همه‌ی نفرات در یک گزارش وجود داشته باشد.
جبران خدمات – تغییر در گزارش حسابرسی

 

اضافه شدن عوامل کارکرد در تنظیم نمایش عوامل گزارش حسابرسی به کاربر این امکان را می‌دهد که اطلاعات بیش‌تری را در این گزارش مشاهده کند. برای نمونه در کنار مقدار اضافه کاری محاسبه شده امکان نمایش میزان کارکرد آن عامل نیز وجود دارد.
مدیریت مسیر شغلی تهیه نسخه مشابه از ساختار ارتقا با توجه به تغییرات آیین‌نامه‌ای که در سازمان‌ها جهت روال ارتقا به وجود می‌آید، همواره به تعریف ساختار ارتقای جدید نیاز است. با استفاده از این امکان نیاز به تعریف مجدد ساختار از ابتدا وجود ندارد، بلکه می‌توان نسخه‌ی مشابهی از ساختار قبلی را ایجاد کرد و هر جا که لازم است، تغییرات را اعمال کرد تا از این پس محاسبات براساس ساختار جدید ارتقا انجام شود.
کاوشگر – تکمیل موجودیت های مورد نیاز برای ساخت گزارش‌های کارگزینی امکان ساخت گزارش از اطلاعات تکمیلی کارمند، مدرک تحصیلی موثر کارمند و سطح مدیریت پست و حوزه‌ی فعالیت واحد سازمانی و نوع حکم فراهم شده است.
کاوشگر تکمیل موجودیت­‌های موردنیاز برای ساخت گزارش­‌های تردد امکان ساخت گزارش از اطلاعات تردد کارمندان، هم‌چنین ارتباط بین مرخصی و ماموریت، اطلاعات شیفت و تقویم کاری، گروه کاری، گیت‌ها و استفاده از عوامل محاسباتی، ورودی و ثابت ایجاد شده است.

 


حوزه‌ی مدیریت تولید

ماژول مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده ایجاد شده
کنترل تولید توسعه گزارش اقلام مورد نیاز برنامه خالص تولید گزارش اقلام مورد نیاز، محاسبات نیازمندی­های مربوط به مواد و نیمه ساخته های خریداری شده را طبق برنامه خالص تولید در هر دوره زمانی نشان می­دهد. در این نسخه امکان چاپ، تفکیک به محصولات، سفارشی سازی فیلدهای گزارش انجام شده است.
کنترل تولید شناسایی بچ برای محصول جانبی در صورتی که محصولات جانبی در یک شرکت با عامل بچ مدیریت شوند، امکان ثبت عملکرد این محصولات و تخصیص شماره بچ به آن­ها وجود خواهد داشت و کالا با عامل کنترل موجودی بچ در انبار رسید خواهد شد.
کنترل تولید شناسایی ضایعات در عملیات تولید در صورتی که خروجی عملیات تولیدی  منتج به ضایعات گردد و بخواهیم این ضایعات را با کد کالای غیر از کالای اصلی شناسایی کنیم، می توان این کالاها را هنگام ثبت عملکرد به همراه میزانشان شناسایی و در انبار مربوطه رسید کرد.
کنترل تولید شناسایی Grade در ثبت عملکرد هنگام تولید در صورتی که کالاهایی با کیفیت پایین­تر از کالای اصلی تولید شده باشند می­توان در سند ثبت عملکرد به عنوان کالای Grade شناسایی کرده و در انبار رسید کرد.
کنترل تولید دریافت از Excel سفارش تولید در صورتی که تعداد سفارش­های تولید در یک بازه زمانی زیاد باشد، می­توان با دریافت فایل Excel به صورت گروهی این سفارشات را وارد سیستم کرد.
کنترل تولید Reset شدن شماره بچ در سال شمسی/میلادی در انتهای هر سال (شمسی/میلادی) شماره بچ Reset می شود و نیازی به تعریف مجدد نحوه شماره­‌گذاری نخواهد بود.
کنترل تولید اضافه شدن گزارش های استاندارد تولید گزارش‌­های استاندارد زیر به سیستم اضافه شده است:
–چاپ سفارش تولید
–کنترل برنامه خالص تولید (در سطح گروه و به ریز اقلام)
–برنامه روزانه تولید (امکان چاپ برنامه‌های هفتگی و روزانه از سفارش‌های  تولید)
–انحراف کارکردهای استاندارد (به تفکیک هر سند عملکرد)
کنترل تولید نمایش بچ در سلکتور سند عملکرد هنگام ایجاد سند عملکرد با انتخاب سفارش تولید، شماره بچ هم در کنار آن نمایش داده می­‌شود.
کنترل تولید افزودن فیلتر نوع عملیات در سند عملکرد گروهی امکان فیلتر با نوع عملیات در فرم ثبت عملکرد گروهی برای نمایش عملیات خاص برای ثبت عملکرد فراهم شده است.
کنترل تولید تسهیل­‌گر در ورود اطلاعات تاریخ شروع و پایان عملیات برای صرفه‌­جویی در زمان، در سند عملکرد گروهی امکان زمان­‌دهی گروهی به مجموعه‌­ای از عملیات (تاریخ و زمان شروع و پایان) وجود دارد.
کنترل تولید انتخاب گروهی برای کالای جانبی در سند عملکرد هنگام ثبت عملکرد تولید در صورتی که تعداد کالاها زیاد باشد می­توان از امکان انتخاب گروهی کالا استفاده کرده و مقادیر تولید شده را به ازای هر کالا وارد کرد.
نگهداری و تعمیرات شناسنامه تجهیز امکان تعریف شناسنامه تجهیز به صورت پویا برای ماشین آلات گوناگون فراهم شده است.
نگهداری و تعمیرات تعریف تقویم برای تجهیزات امکان تعریف تقویم‌­های برنامه‌­ریزی برای تجهیزات و مشخص کردن روزهای کاری و تعطیل برای برنامه‌­ریزی دقیق­‌تر سرویس­‌های پیش‌گیرانه ایجاد شده است.
نگهداری و تعمیرات پوشش­‌دهی رویه نگهداری و تعمیرات بر اساس شرایط (CBM) امکان صدور اعلان (هشدار) به شکل اتوماتیک در صورتی که پارامترهای سنجشی خارج از حدود تعیین شده کاربر برای یک نقطه اندازه‌گیری از تجهیز (مثلا دما،فشار و …) وارد شده باشد، فراهم شده است.
نگهداری و تعمیرات ثبت و تجزیه و تحلیل ریشه ای خرابی های دستگاه و علل آن (RCA) بعد از تعمیر تجهیزات امکان ثبت خرابی­ها و علل وقوع آن­ها در دستور کار وجود دارد. با ثبت این اطلاعات امکان تحلیل و ریشه یابی آنها وجود خواهد داشت.
نگهداری و تعمیرات  گزارش پیش‌‌بینی سرویس‌‌های آتی دستگاه، مواد مصرفی مورد نیاز و زمان‌‌های مورد نیاز برای انجام فعالیت‌‌های نت با استفاده از این گزارش برنامه سرویس‌‌های پیش‌‌گیرانه، مواد و قطعات مصرفی مورد نیاز و تخصص‌‌های مورد نیاز در دوره‌‌های آتی طبق برنامه ریزی سرویس‌‌ها قابل پیش‌بینی خواهد بود.
نگهداری و تعمیرات تعریف ساختار تجهیزات و امکان اتصال یک تجهیز به بخشی از ساختار تجهیز پدر امکان مشخص کردن جایگاه هر زیر تجهیز در ساختار درختی (BOM) تجهیز پدر فراهم شده است.
نگهداری و تعمیرات کاوشگر نت پیاده‌­سازی کاوشگر برای ماژول نگهداری و تعمیرات
نگهداری و تعمیرات کپی BOM در صورت وجود لایه‌های مختلف در BOM و  تشابه این BOM برای تجهیزات مختلف امکان کپی فراهم شده است تا در زمان صرفه جویی شود.
نگهداری و تعمیرات مرکز کاری مسئول و پرسنل مسئول به ازای هر اعلان و دستور کار می­‌توان مرکز کاری مسئول و پرسنل مسئول را در سطح دستور کار و عملیات مشخص کرد.
عمومی عملیات گروهی برای تخصیص کالا به الگوی بچ و کالاهای نیاز به کنترل کیفی برای صرفه جویی در زمان، این امکانات به صورت عملیات گروهی در  عملیات گروهی کالا در مدیریت انبار قرار داده شده است.

 

حوزه‌ی فروش و پخش

ماژول مهم‌ترین تغییرات  ارزش افزوده ایجادشده
فروش داخلی نمایش مشتری موردی در اسناد فروش انبار و مجوز خروج از نوع فروش  امکان تسهیل و کنترل در فرآیند تحویل محصول به مشتری موردی فراهم شده است
فروش داخلی   دریافت از Excel اعلامیه قیمت به همراه عوامل کنترل موجودی موثر در محصول تسریع و تسهیل در ثبت اعلامیه قیمت برای شرکت‌‌‌هایی که عامل کنترل موجودی در فروش دارند.
فروش داخلی تغییر نوع تحویل‌‌‌گیرنده در حواله فروش تایید شده و درحال استفاده  تسهیل و تسریع در فرآیند کنترل تحویل گیرنده در زمانی‌‌‌که در جریان فرآیند، تحویل‌‌‌گیرنده محصول تغییر می‌‌‌کند.
فروش داخلی صدور درخواست دریافت اتوماتیک از روی پیش فاکتور تسهیل و تسریع در فرآیند دریافت در فرآیند فروش
فروش داخلی استفاده از  پارامتر تعداد محصول و تعداد اقلام به صورت محدود شده    انعطاف‌‌‌پذیری  بیشتر در استفاده از سیاست‌‌‌های فروش
فروش داخلی امکان محاسبه نتیجه سیاست بر روی اقلام تعیین شده توسط کاربر  انعطاف‌پذیری  بیشتر در استفاده از سیاست‌‌‌های فروش
فروش داخلی تغییر در ساختار تعریف مشتریان مادر و زیر مجموعه تسهیل در ارایه گزارش دارایی برای شرکت‌‌‌هایی که دارای ساختار چندلایه ای مشتری مادر هستند.
فروش داخلی نگهداری سوابق عضویت کارمندان فروش در گروه‌های فروش مدیریت و کنترل دقیق عضویت کارمندان در گروه‌‌‌های فروش
فروش داخلی اضافه شدن سنجه مقدار فاکتورهای اخذ شده یک محصول انعطاف‌‌‌پذیری و تنوع در تعریف سیاست‌‌‌های مبلغی و کنترلی وابسته به مقدار فروش یک محصول
فروش داخلی تفکیک آرتیکل بدهکار سند حسابداری به حساب‌های دریافتنی و مالیات گزارش‌‌‌گیری مالی بدهکاران تجاری به تفکیک مالیات و عوارض و بدهی بابت فروش
فروش داخلی اضافه شدن دریافت از Excel فاکتور برگشتی   تسریع و تسهیل در ثبت فاکتور برگشتی
فروش داخلی اضافه شدن سنجه سرجمع مبلغ فاکتورها در سیاست فروش انعطاف‌‌‌پذیری و تنوع در تعریف سیاست‌‌‌های مبلغی و کنترلی وابسته به مبلغ فروش یک محصول
برنامه‌ریزی و عملیات پخش برگشت از بستن تورهایی که کف خودرو را انتقال داده‌‌‌اند تسریع در تعیین تکلیف تور یا رفع مشکلات احتمالی تورهای بسته شده توزیع یا فروش گرم
برنامه‌ریزی و عملیات پخش اضافه شدن فیلد توضیحات به فرم حواله پخش و اقلام فروش گرم حواله پخش کمک به پیشبرد دقیق‌تر فرایند توزیع  یا فروش گرم
برنامه‌ریزی و عملیات پخش امکان نمایش اقلام هر سند برگشت از پخش در فرم ثبت نتایج تور تسریع در مغایرت‌‌‌گیری و بستن تورهای توزیع و فروش گرم
برنامه‌ریزی و عملیات پخش تغییر در مکانیزم محاسبه مجدد سیاست‌‌‌ها در فاکتورهای سرد غیر قطعی تسهیل و تسریع در ثبت نتایج و تعیین تکلیف کردن تور های توزیع و فروش گرم
برنامه‌ریزی و عملیات پخش انتخاب مشتریان چند مسیر در هنگام تعریف تور برای کارمندان  تسهیل و تسریع در تعریف تور
برنامه‌ریزی و عملیات پخش ایجاد حقوق دسترسی برای انتخاب نوع عدم تحویل در حواله‌‌‌های تحویلی و فاکتورهای تحویلی و مجوزهای برگشتی در بستن تورهای توزیع   تنظیم و کنترل سیاست‌‌‌های مدنظر سازمان برای تعیین تکلیف و بستن تورهای توزیع
برنامه‌ریزی و عملیات پخش صدور سریع رسید دریافت از داخل فرم ثبت نتایج تور در صورت وجود دسترسی برای کاربر تسریع  در فرایند ثبت نتایج و بستن تور
برنامه‌ریزی و عملیات پخش ثبت توضیحات برای مغایرت‌‌‌های تور   کنترل و پیگیری دقیق‌‌‌تر تورهای کارمندان
برنامه‌ریزی و عملیات پخش اضافه شدن امکان کنترل و مدیریت حساب موزعین و فروشندگان گرم کنترل و مدیریت دقیق‌‌‌تر حساب موزعین و فروشندگان گرم
برنامه‌ریزی و عملیات پخش تغییر در مکانیزم صدور فهرست وصول به شکلی که فاکتورهای که مبلغ قابل دریافت دارند قابل استفاده باشند جلوگیری از اشتباهات کاربری و تسریع در صدور لیست وصول
برنامه‌ریزی و عملیات پخش ثبت حواله پخش در شرایطی که فقط مجوز برگشتی مشتریان قرار است برگشت داده شود و موردی به جهت توزیع وجود ندارد مدیریت بهتر و تسهیل فرایند موجوعی توزیع
موبایل سرویس پخش کنترل عدم استفاده کارمندان از برنامه‌‌‌های تعیین محل جغرافیایی به شکل جعلی اطمینان از صحت و دقت نقاط جغرافیایی ارسال شده از موبایل کارمندان
موبایل سرویس پخش   ایجاد دسترسی جدید برای امکان ارسال فعالیت‌‌‌های موبایل در شرایطی که ثبت نقطه جغرافیایی برای انجام فعالیت اجباری است اما به هر دلیلی نقطه پیدا نمی‌‌‌شود جلوگیری از کاهش فروش و همچنین جلوگیری از ایجاد خلل در انجام فعالیت‌‌‌های کارمندان در شرایطی که امکان شناسایی نقطه جغرافیایی فراهم نیست.
موبایل سرویس پخش توسعه امکانی برای  تغییر در اطلاعات حواله‌‌‌های پخش ارسال شده به موبایل  تصحیح سریع‌‌‌تر اشتباهات احتمالی ایجاد شده در حواله‌‌‌های پخش کارمندان
موبایل سرویس پخش مشاهده اطلاعات همه حساب‌‌‌های مشتری در پرونده مشتری در شرایطی که مشتری بیش از یک حساب دارد مدیریت و کنترل همه حساب‌‌‌های مشتری در پیش‌‌‌برد فروش در شرایطی که مشتری بیشتر از یک حساب دارد.
موبایل سرویس پخش ارائه کالای رایگان به صورت اختیاری به هر تعداد و با هر محصولی اگر کاربر موبایل دسترسی لازم را داشته باشد انعطاف در مذاکره و پیش‌‌‌برد فروش با مشتری
موبایل سرویس پخش اضافه شدن پرینترهای حرارتی جدید با برند Woosim  استفاده از پرینترهای جدید ۲ تا ۴ اینچ حرارتی در تمام فرایندهای فروش، توزیع و وصول
موبایل سرویس پخش امکان پرینت اسناد تحویل امانی و برگشت امانی ظروف به صورت چاپ ثابت موبایل یا چاپ قابل طراحی در هر سازمان پیش‌‌‌برد بهتر فرایندهای ظروف امانی
موبایل سرویس پخش نمایش موجودی در کاتالوگ چهارتایی محصولات تسریع و تعامل بهتر با مشتری در پیش‌‌‌برد فروش
موبایل سرویس پخش کپی سفارش و فاکتور گرم تسریع در فرایند سفارش‌‌‌گیری و فروش گرم به مشتریان
موبایل سرویس پخش توسعه امکانات جستجو در فهرست‌‌‌های تمام اسناد  تسریع در پیش‌‌‌برد فرآیندهای فروش، توزیع و وصول
موبایل سرویس پخش اصلاح مکانیزم دریافت تور برای شفاف شدن مشکلات احتمالی ارائه اطلاعات دقیق و کامل‌‌‌تر برای راهنمایی کاربر در شرایطی که تور دارای مشکل است و در موبایل دریافت نمی‌شود.
موبایل سرویس پخش تغییرات نمای ظاهری برنامه  تغییر آیکن‌‌‌ها و نمای ظاهری موبایل برای رعایت استانداردها و الزامات سیستم عامل اندروید
موبایل سرویس پخش اتصال گزارش‌‌‌های خاص به اسناد موبایل سرویس برای تهیه گزارش‌‌‌های در لحظه با امکان اعمال فیلتر و پارامتر هوشمند تسریع در پیش‌‌‌برد فرآیندهای مختلف و در دست داشتن اطلاعات در گزارش‌‌‌ها با توجه به نیاز کاربر در هر قسمت از فرآیند
موبایل سرویس پخش پشتیبانی از پروتکل‌‌‌های HTTPS در برقراری ارتباط موبایل و سرور افزایش امنیت ارتباط موبایل سرویس و سرور
موبایل سرویس پخش استفاده از ثبت سریع اطلاعات برای ثبت همزمان سفارش، مجوز برگشتی و موجودی شلف یا یخچال  تسریع و تسهیل در پیش‌‌‌برد فرآیندهای موبایل
موبایل سرویس پخش ایجاد و تفکیک حقوق دسترسی تحویل موجودی کف خودرو از بابت موجودی سالم و ضایعاتی جلوگیری از اشتباهات کاربر و کنترل دقیق‌‌‌ تر برگشت از پخش به انبار و موجودی کف خودرو
موبایل سرویس پخش امکان ثبت اطلاعات فیش دستگاه‌‌‌های POS با استفاده از بارکدخوان  جلوگیری از اشتباهات کاربری و تسریع در فرایند وصول
موبایل سرویس پخش   ایجاد دسترسی‌‌‌های جدید به جهت ثبت وصول خارج از برنامه یا بدون مبنا  مدیریت و کنترل دقیق‌‌‌تر در فرایند وصول
موبایل سرویس پخش امکان پرینت اسناد فاکتور برگشتی و مجوز برگشتی به صورت چاپ ثابت موبایل یا چاپ قابل طراحی در هر سازمان    پیش‌‌‌برد بهتر فرآیندهای مرجوعی
موبایل سرویس پخش ثبت درخواست و فاکتور گرم با در نظر گرفتن مفهوم بسته محصول  تعامل بهتر با مشتری در پیش‌‌‌برد فروش و انعطاف در سیاست‌گذاری سازمان
موبایل سرویس پخش ارسال گروهی پیام به موبایل کارمندان خاص یا همه کارمندان  اطلاع‌‌‌رسانی موضوعات مهم سازمان یا موضوعات مرتبط با فرآیندهای فروش به شکل گروهی و در لحظه
موبایل سرویس پخش ارسال فرمت‌‌‌های چاپی اسناد از طریق شبکه‌‌‌های اجتماعی ارسال در لحظه فرمت الکترونیکی فاکتور و … برای مشتری و حذف فرمت کاغذی
موبایل سرویس پخش اضافه شدن راهنمای هوشمند به برنامه آموزش تغییرات جدید به شکل تعاملی با کاربر و تسریع در آموزش کاربران جدید موبایل
مدیریت ظروف امانی اضافه شدن ستون‌‌‌های کد مشتری و کد کارمند در تمام فرآیندها و اسناد ماژول مدیریت ظروف  شناسایی راحت‌‌‌تر طرف مقابل در پیشبرد فرآیندهای ظروف امانی
مدیریت ظروف امانی   ایجاد تسهیلات برای صدور سریع اسناد تحویل امانی و برگشت امانی از داخل فرم فاکتور فروش و فاکتور برگشتی  تسریع در پیش‌‌‌برد و ثبت اسناد امانی ظروف
مدیریت ظروف امانی   ایجاد حقوق دسترسی جدید برای حذف یا تغییر اطلاعات سند ورود و خروج ظرف جلوگیری از اشتباهات کاربری و مدیریت دقیق‌‌‌تر فرآیند ورود و خروج ظرف
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) امکان تعیین نوع ترسیم مسیر در بعد مسیر و تور انعطاف در نمایش مسیرهای ترسیم شده و امکان مقایسه حالت-های نمایش پیاده و خودرو با نظر کاربر
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS)   امکان مشاهده اصل مسیر تعریف شده در نقشه  یکپارچگی مسیر ترسیم شده در نقشه و فرم مسیر برای پوشش تغییرات احتمالی کاربر در مسیرهای تعریف شده
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) تکمیل اطلاعات نمایش داده شده از بابت هر فعالیت در نقشه و مشاهده اصل فعالیت‌‌‌ها و اسناد در سیستم یکپارچگی فعالیت‌‌‌ها و اسناد مشاهده شده در نقشه و فرم‌‌‌های مرتبط در سیستم برای پوشش تغییرات احتمالی کاربر، همچنین دادن اطلاعات کافی به کاربر به جهت تصمیم‌‌‌گیری
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) ایجاد دسترسی برای گزارش مرور نقشه کنترل استفاده کاربران از امکانات گزارش مرور نقشه
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS) توسعه امکانات گزارش‌‌‌گری در گزارش‌‌‌های مرتبط با نقشه  امکان تهیه ریز گزارش‌‌‌های تهیه شده برای بررسی اعداد و ارقام اعلام شده در گزارش‌های نقشه
مدیریت اطلاعات جغرافیایی (GIS)   امکان تعریف مسیرهای جدید و ویرایش مسیرهای تعریف شده با استفاده از امکانات مسیریابی هوشمند  تعریف مسیرهای بهینه و اصلاح مسیرهای تعریف شده قبلی به شکل بهینه و هوشمند
فروش صادراتی اضافه شدن مرور فروش صادراتی گزارش‌‌‌گیری‌‌‌های متنوع و متفاوت و پرینت آن‌‌‌ها در مراحل مختلف فرآیند فروش صادراتی
فروش صادراتی نمایش اسناد مرتبط قلم گواهی وصول وجه تسهیل و تسریع در مشاهده و پیگیری چگونگی استفاده از وجه پرداخت شده توسط مشتری
فروش صادراتی امکان استقاده از گروه محصول در تعریف قیمت مرجع تسهیل و تسریع در تعریف قیمت مرجع
فروش صادراتی امکان  استهلاک پیش‌‌‌دریافت در سند حسابداری فاکتور صادراتی   تسهیل در صدور سند حسابداری فاکتور فروش زمانی‌‌‌که در فرآیند فروش پیش دریافت وجود دارد و نیاز است که پیش دریافت مستهلک شود.
خدمات الکترونیک مشتری عدم نمایش محصولات فاقد موجودی در خدمات الکترونیکی دسترسی سریع مشتری به محصولاتی که دارای موجودی هستند و اتخاذ سریع در خصوص خرید محصولات
پذیرش و توزین امکان تعیین مرکز نگهداری پیش‌‌‌فرض در مجوزبارگیری و برگ توزین به ازای هر کاربر تسریع و تسهیل در ثبت اسناد پذیرش و توزین
پذیرش و توزین امکان انتخاب چندگانه اقلام مبنا در مجوز بارگیری  تسریع و تسهیل در صدور مجوز بارگیری
پذیرش و توزین

 

تسهیم در توزین خروجی تسریع و تسهیل فرآیند برای شرکت‌‌‌هایی که چندمحصول متفاوت را فقط یکبار برای وزن خالی و یک‌‌‌بار وزن پر توزین می‌‌‌کنند.

 


فرایار راهکاران

 

ماژول مربوطه مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده‌‌ی ایجاد شده
گردش‌‌‌‌ساز ایجاد محیط جدید برای کارتابل دسته‌‌‌‌بندی وظایف، ایجاد تگ روی کارتابل، انتساب کارها، امکان تعریف عملیات اتوماتیک در کارتابل، مشاهده تاریخچه فرآیندها، مشاهده خطاهای فرآیند به کارتابل راهکاران
گردش‌‌‌‌ساز ایجاد نظرسنجی ارسال کار به شکل هم‌‌‌‌زمان برای چندین نفر و امکان تعریف حالت‌‌‌‌های مختلف پاسخ‌‌‌‌گویی
گردش‌‌‌‌ساز استفاده از ساختار جبران         در فرآیندها امکان استفاده از ساختار سرمایه انسانی وجود ندارد. با استفاده از این امکان، در صورت تغییر یا جابجایی افراد درون ساختار سرمایه انسانی، نیاز به تغییر فرآیندها نخواهد بود.
گردش‌‌‌‌ساز امکان ارجاع کارها به کاربرانی که دسترسی به موجودیت خاص ندارند در تعریف فرآیندها می‌‌‌‌توان مشخص کرد که شخص انتساب دهنده کار، بتواند کارها  را به کارشناسانی که به آن‌‌‌‌ها دسترسی عمومی داده نشده است، انتساب دهد.
گردش‌‌‌‌ساز اضافه شدن موارد برای سهولت پیگیری کارهای گردش کار  مشاهده و جابه‌‌‌‌جایی کارهای افراد تحت نظارت توسط سرپرستان هر فرآیند
فرم‌‌‌‌ساز دریافت اطاعات از طریق Excel اضافه شدن امکان دریافت داده‌‌‌‌های سیستم فرم‌‌‌‌‌‌‌‌ساز از از طریق Excel به کامپوننت های عمومی سیستم
فرم‌‌‌‌ساز تعیین شرایط برای نمایش و یاعدم نمایش فیلدها در سیستم فرم‌‌‌‌ساز می‌‌‌‌توان مشخص کرد که فیلد‌‌‌‌هایی که در Header اسناد فرم‌‌‌‌ساز وجود دارند، در چه شرایطی نمایش داده شوند.
فرم‌‌‌‌ساز امکان تعریف محدوده دسترسی بر اساس شعبه در فرم های ساخته شده در راهکاران    با کمک این امکان می‌‌‌‌توان در سطح شعب، حقوق دسترسی تعریف کرد.
قاعده‌‌‌‌ساز تعریف وب‌‌‌‌سرویس از طریق موتور قاعده‌‌‌‌ساز  تعریف وب‌‌‌‌سرویس‌‌‌‌ها از درون محیط موتور قاعده‌‌‌‌ساز

زیرساخت

 

ماژول مربوطه مهم‌ترین تغییرات ارزش‌افزوده‌‌ی ایجاد شده
زیرساخت

 

انجام عملیات روی فرم‌ها           ایجاد دکمه‌‌‌‌‌هایی روی فرم‌‌‌‌‌های راهکاران و انجام عملیات اتوماتیک
زیرساخت افزایش امکانات امنیتی –  قابلیت ثبت و ذخیره log عملیات کاربران (در سطح کاربری و راهبری)، اخراج و قفل نمودن کاربران تعریف شده در راهکاران

–  نمایش گرافیکی قوت و ضعف کلمه عبور انتخاب شده

– قابل تنظیم بودن از بین رفتن Session کاربری که فعالیتی در راهکاران ندارد.

– نمایش پیغام تلاش ناموفق ورود

–  اجبار کاربران به تغییر کلمه عبور

– قراردادن Captcha برای brute force attack در ورود به راهکاران

زیرساخت

 

پشتیبانی از SQL و Reporting Services ۲۰۱۷             ارتقای زیر ساخت های مربوط به راهکاران برای پشتیبانی از نسخه‌‌‌‌‌های جدید SQL server۲۰۱۷ و Reporting server ۲۰۱۷